[Nasze Zestawy AV] Coś ode mnie ;)

woytaski

New member
Bez reklam
Ja mam pytanie odnoście ściany - co to za materiał?

Stone Master Loft Brick Sahara


Nie, żebym się czepiał... Salon bardzo mi się podoba sprzęt również, jedynie co mi nie pasuje to te dwie kanapy i lampa, zamieniłbym je na bardziej nowoczesne ;) i według mnie byłoby luksusowo.

Nie czepiasz się. Też mi się nie podoba. Najdalej za 3 tygodnie przyjeżdża nowy wypoczynek, specjalnie pod kolor i styl ;)
 

woytaski

New member
Bez reklam
W miejsce DCD-720ae pojawił się starszy brat - DCD-1520ae.
Cóż powiedzieć, jeśli ktoś twierdzi, że CD nie ma znaczenia - błądzi :)
Jeśli ktoś się waha w kwestii tych dwóch modeli Denona - WARTO (!)

Wielki plus za wbudowany DAC, który bez problemu przyjmuje pliki flac (24 bit/ 192kHz) bezpośredio z NAS. Do tej pory flac'ki mogłem odtwarzać jedynie za pośrednictwem AVR i to grało, ale po odpaleniu DAC'a w odtwarzaczu, zabrzmiało tak czysto i szczegółowo, jakby ktoś zdjął ciężką kurtynę z głośników.
Standardowe CD brzmią równie przyjemnie, choć niektóre (za) sterylnie. Czekam na SACD ze stajni Stockfisch Records i wtedy zobaczymy ;)

 

Bipo

Active member
Bez reklam
Gratulowałem Ci w innym wątku ale i tu napisze: dopiąłeś do końca założenie, po malutku ale do celu.. ;-) Masz teraz komplecik. Ja u siebie jak przeskoczyłem z dcd500 na 1510 też miałem przeskok jakościowy i to znaczny. Pomiędzy 500 a 700tka niewychwciłem zbytniej różnicy ale model 15xx to już inna bajka. W 1520 dodali dac co dla ludzi takich jak Ty słuchających z kompa bardzo przydatna rzecz. Ja na chwilę obecną jestem zwolennikiem płyt cd które wkładam do odtwarzacza. Kiedyś się może przekonam do plików. Dzisiaj jedynie przy kompie na słuchawkach słucham z dysku jak mi żona nie da w salonie odpalić sprzętu bo w tym czasie ogląda jakiś serial. .. ;-)
 
Ostatnia edycja:

woytaski

New member
Bez reklam
W 1520 dodali dac co dla ludzi takich jak Ty słuchających z kompa bardzo przydatna rzecz. Ja na chwilę obecną jestem zwolennikiem płyt cd które wkładam do odtwarzacza. Kiedyś się może przekonam do plików.
To nie tak, że słucham jedynie z plików.
Mam dość dość dużo CD. A pliki? No cóż, brzmią świetnie :) I na chwilę obecną to ogromna wygoda.
Dzięki kompatybilności DAC'a i NAS'a mogę tym wszystkim sterować ze smartfona, albo z lapka.
To pierwsze, kiedy wygodnie siedzisz w fotlu, wygodne jak pilot a przy okazji nie trzeba wstawać aby zmienić album ;)
 

Lukasz2525

New member
Jak juz jestesmy przy takim temacie , to sie podlacze z pytaniami . Probowalem czytac na ten temat , ale niewiele zrozumialem .

Na jakiej zasadzie dziala dac i jakie daje korzysci ?

Mam ponad 350 plyt , ponad 7 tysiecy utworow . W mp3 320 kb/s zajmuje mi to okolo 50 gb , wszystko mam na karcie 64gb w telefonie , cala muzyka pod reka , wygoda wyszukiwania po tytulach i w ogole .

Przymierzam sie ciagle do zakupu zestawu stereo . Rowniez zalezy mi na wygodzie odtwarzania , najlepiej calej biblioteki z telefonu przez bluetooth .

Zastanawiam sie natomiast jak wyrazna roznica bedzie miedzy mp3 320 kb/s , a wav'em gdzie szybkosc transmisji bitow to bodajze 1440 kb/s . Zrzucilem kiedys pare utworow na probe , na swoich glosnikach komputerowych ( ale bardzo dobrych komputerowych , nie za 300 zlotych ) nie zauwazylem zadnej .

Jezeli na kolumnach roznica bedzie wyraznie slyszalna , zwlaszcza w bassie , ktory w mp3 jest obcinany , to kupilbym dysk 2 tb tylko na muzyke i zrzucilbym wszystkie plyty do wav'ow .

No i wlasnie , co dalej ? Dobra karta dzwiekowa i chinche dobrej jakosci do amplitunera ? I ewentualnie apka do sterowania odtwarzaniem ? Inne rozwiazania ?
 

woytaski

New member
Bez reklam
Dac to nic innego jak przetwornik cyfrowo-analogowy, który odpowiada za przetworzenie sygnału cyfrowego.
Co do twojego pytania, nie za bardzo rozumiem po co chciałbyś rekodować mp3 do wav?
Czemu to miałoby służyć?
Bo na pewno nie poprawie dźwięku, zdegradowanego do mp3, w którym wycięte zostały pewne pasma...
Jeśli grać będziesz z komputera, to wystarczy kabel USB A-B (jeśli Twój dac takie gniazdo będzie posiadał).
Ewentualnie zewnętrzny dysk wpięty do amplitunera po USB (1), albo do routera (2) (lub dysk sieciowy NAS). Wtedy kablem ethernet do ampli.
W obu przypadkach sterujesz pilotem od ampli, wybierając (1) pamięć USB lub (2) otoczenie sieciowe, wskazując wybrany serwer medialny...
 

Lukasz2525

New member
Nie pisał o dekompresowaniu z mp3 do wav'ów , tylko że od nowa " zrzucilbym wszystkie plyty do wav'ów " .

Pytanie w takim razie zadam inaczej . Czy mając komputer i amplituner , obejdę się bez dac'a lub innych urządzeń czy warto w jakieś zainwestować dla zauważalnej różnicy dźwięku . Odtwarzanie z dysków czy pendrive'ów odpada , przebieranie przyciskami 7 tysięcy utworów nie wchodzi w grę .
 

woytaski

New member
Bez reklam
Jeśli cyfrowo prześlesz utwory do amplitunera, za przetworzenie sygnału odpowiadać będzie przetwornik w amplitunerze. Jaki będzie efekt, trudno ocenić bez testów...
Pierwotnie myślałem, ze mając dość wysoki model ampli, dźwięk w stereo mnie zadowoli. Do czasu kiedy podłączyłem DCD-1520ae. DAC w odtwarzaczu pozamiatał przetwornik amplitunera...
 

vectra1

Member
Bez reklam
W miejsce DCD-720ae pojawił się starszy brat - DCD-1520ae.
Cóż powiedzieć, jeśli ktoś twierdzi, że CD nie ma znaczenia - błądzi :)
Jeśli ktoś się waha w kwestii tych dwóch modeli Denona - WARTO (!)

Wielki plus za wbudowany DAC, który bez problemu przyjmuje pliki flac (24 bit/ 192kHz) bezpośredio z NAS. Do tej pory flac'ki mogłem odtwarzać jedynie za pośrednictwem AVR i to grało, ale po odpaleniu DAC'a w odtwarzaczu, zabrzmiało tak czysto i szczegółowo, jakby ktoś zdjął ciężką kurtynę z głośników.
Standardowe CD brzmią równie przyjemnie, choć niektóre (za) sterylnie. Czekam na SACD ze stajni Stockfisch Records i wtedy zobaczymy ;)


Gratulacje zestaw wygląda zacnie :)
Duża różnica w jakości dźwięku ?
No i najważniejsze pytanie co następne w planach :D ?
 

woytaski

New member
Bez reklam
Duża różnica w jakości dźwięku ?
No i najważniejsze pytanie co następne w planach :D ?
Różnica CD w stosunku do 720ae duża.
DAC 1520ae w stosunku do przetwornika AVR-X4000 - przeogromna.
Tego nie da się nie słyszeć... (U mnie w domu wszyscy stwierdzili, że na plus).
Co dalej?
Korci mnie podpięcie jakiegoś zewnętrznego DAC'a i na pewno zmiana przewodów głośnikowych.
W kolejce czeka też listwa od Tomanka ;)
 
Ostatnia edycja:

Millerek

New member
Mam pytanie odnośnie PMA1520AM.
Czy nowy musi się jakoś "wygrzać" żeby grać pełną mocą? Bo jak narazie (kilka godzin grania), to gra dość kiepsko, dokładnie to nie ma Dolnego pasma, nie ma basu :( jestem kompletnie zmieszany... A podłączone są Klipsche 260.
Zastępczy Technics SA-EX120 nie może być przecież lepszy/mocniejszy itd ... i nie wiem OCB.

Pytanie drugie, czy mogę jakoś wykorzystać do sterowania (włącz/wyłącz) gniazda REMOTE CONTROL IN/AUT, nie chodzi mi o IR, reszta do kompletu to AVR-X3100W oraz DBT-1713UD.
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Mam pytanie odnośnie PMA1520AM.
Czy nowy musi się jakoś "wygrzać" żeby grać pełną mocą? Bo jak narazie (kilka godzin grania), to gra dość kiepsko, dokładnie to nie ma Dolnego pasma, nie ma basu :( jestem kompletnie zmieszany... A podłączone są Klipsche 260.
Zastępczy Technics SA-EX120 nie może być przecież lepszy/mocniejszy itd ... i nie wiem OCB.

Pytanie drugie, czy mogę jakoś wykorzystać do sterowania (włącz/wyłącz) gniazda REMOTE CONTROL IN/AUT, nie chodzi mi o IR, reszta do kompletu to AVR-X3100W oraz DBT-1713UD.

Prędzej ty przywykniesz niż on się wygrzeje : )
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Coś więcej możesz napisać ?
Werf delikatnie chciał Ci powiedzieć że kupiłeś wzmacniacz który tak gra, jest tu na forum spora grupa zwolenników tego klocka ale też są i tacy którzy go słuchali i twierdzą że gra kiszke. Już wiesz do której grupy należy Werf hahah 😉
 

lobos

New member
Bez reklam
Borixon, nie ma to jak kubeł zimniej wody prosto w twarz ;-) Nie dobijaj Chłopaka.
Millerek, może poczekaj z ocenami kilka godzin. Niech sobie pogra. Przecież to mimo wszystko nie jest wzmak budżetowy.
 

DrWredman

Active member
Daj sobie trochę czasu. Ja po zakupie ampli usłyszałem wow, względem starego. Głośniki mają ok. 10 lat. Po kilku tygodniach coś mi nie pasowało i szukałem lepszych ustawień, a po kilku miesiącach sprzęt gra jak na swoje możliwości bardzo dobrze.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Mam pytanie odnośnie PMA1520AM.
Czy nowy musi się jakoś "wygrzać" żeby grać pełną mocą? Bo jak narazie (kilka godzin grania), to gra dość kiepsko, dokładnie to nie ma Dolnego pasma, nie ma basu :( jestem kompletnie zmieszany... A podłączone są Klipsche 260.
Zastępczy Technics SA-EX120 nie może być przecież lepszy/mocniejszy itd ... i nie wiem OCB.

Pytanie drugie, czy mogę jakoś wykorzystać do sterowania (włącz/wyłącz) gniazda REMOTE CONTROL IN/AUT, nie chodzi mi o IR, reszta do kompletu to AVR-X3100W oraz DBT-1713UD.
Nie chcę Cię dołować ale czy Ty kupiłeś wzmacniacz za tyle kasy bez wcześniejszego jego odsluchu... ?
Jak tak no to się sparzyłeś, bo to co sam zauważyłeś ja potwierdzam. Posiadam jeszcze
TECHNICS SA-AX530, i ten amplituner jest w pełni analogowy i gra on niesamowitym niskim basem. Nie którzy uważają ten bas za zamulony i wyciągnięty ale tak grały te technicsa. . ;-)
Denon którego zakupiles nie dość że kupę kasy kosztuje to pod względem dźwięku wypada gorzej od starszego 1500ae. Słuchałem ich obu i to co na pierwszy rzut usłyszałem to dużo mniejszy bas. Tak jak byś gałkę od basu przekręcić na minus.. ;-)
Wiec wcale Ci się nie dziwię że przeżyłem szok przełączając ze sprzetu który gra mocnym basem na sprzęt który bas ma dużo słabszy. . ;-) Fakt jest tylko taki że na tamtym imprezy się udawały bo lupalo nieźle ale człowiek się troszkę postarzał i przeszedł na inne słuchanie gdzie nie tylko bas się liczy ale reszta składową barwy dźwięku a niskie tony mają uzupełniać a nie dominować. . ;-)
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Bipo 1520 nie ma basu?
Jestem ciekawy ile musi mieć 1500 Ae skoro tak piszesz.
Jeżeli jeszcze więcej to lux.
Jakbym miał jak porównać to byłbym skłonny na wymianę.
 

lobos

New member
Bez reklam
No to go Bipo dobiłeś ;-) :)
Bez odsłuchu tyle kasy wydać to faktycznie słabo.
Chyba, że była okazja i nawet przy odsprzedaży nie straci to wtedy można brać ;-)
 
Do góry