[Nasze Zestawy AV] Czarno-biały pokój kinowy na poddaszu

Zigix91

New member
Witam,
projekt jest w trakcie realizacji i chciałbym zaczerpnąć paru informacji z najlepszego możliwego miejsca tzn. z tego forum ;)
Mój pokój na poddaszu ma wymiary 4,7m x 4,6m x 2,2m. Ściany opadają pod dość dużym kątem(dokładną wizualizację bądź zdjęcia postaram się dodać w najbliższych dniach).
Za wyświetlanie obrazu odpowiedzialna jest plazma Lg 60pb690v.
Obecnie jestem na etapie przenoszenia grzejnika(znajdował się dokładnie po środku ściany, która będzie za telewizorem). Ścianę tą planuję pokryć czarną farbą fasadową firmy dekoral(nadaje się również do użytku wewnątrz domu). Problematyczne niestety jest pomalowanie pozostałych ścian, ponieważ cały czarny pokój nie wchodzi w grę. Na razie ograniczam się do jednej ściany za telewizorem i ewentualnie części przylegających do niej ścian skośnych. Reszta będzie pomalowana na biało. Na suficie planuje zamontować podwieszane oświetlenie wmontowane w drewnianą płytę pomalowaną na czarno. Jeżeli chodzi o miejsce w którym będzie można się będzie delektować oglądaniem to będzie czarny zestaw wypoczynkowy.

Choć dom jest spory to niestety nie mam innego pomieszczenia nadającego się obecnie do stworzenia salki kinowej.

Moje najważniejsze pytanie jest odnośni tego czy taki pokój nadaje się do własnego "kina domowego"?

Jeżeli tak to prosiłbym o doradzenie czy opłaca się w nim montować zestaw 7.1 czy lepiej się ograniczyć do 5.1.

Na dniach chcę kupić kable do głośników. Z racji tego, że planuje puścić kable pod listwami ich długość będzie spora bo do zestawu 5.1 potrzebować będę ok 35 metrów kabla a do 7.1 ok 50 metrów. Pytanie z tym związane jakie kable najlepiej zamówić?

Kolejne pytanie jest odnośni zakupu zestawu nagłaśniającego, wpadły mi w oko ostatnio Audio Pro Avanto 5.0 hts. Czy taki zestaw nadawałby się do tego typu pokoju? Obawiam się tylnego bas-refleksu oraz bocznych głośników niskotonowych. Wiem, że pewnie się nie dowiem jak to gra dopóki owego zestawu nie przetestuję na miejscu, jednak wolę zaczerpnąć wcześniej informacji, bo może ktoś wcześniej również miał podobny projekt.

Jeżeli owy zestaw nadawał się do tego pokoju to jaki amplituner byście do niego proponowali?
Jak na razie biorę pod uwagę Denona AVR-X2200W bądź Pioneer vsx-930. Poleciłby ktoś coś jeszcze w kwocie 2-3 tysiące? Na głośniki 5.0 planuje wydać ok 2,5 tysiąca. W późniejszym czasie ewentualnie bym dokupywał dwie satelity oraz subwoofer.

Zestaw będzie przeznaczony w 70% do oglądania filmów(czasami meczy) w 20% do grania na konsoli oraz w 10% do słuchania muzyki(planuję w przyszłości kupić osobno dwie kolumny stereo wraz ze wzmacniaczem i umiejscowić je w innym pokoju).

ps. jeżeli post umieściłem w złym dziale to proszę o przeniesienie do odpowiedniego.

Pozdrawiam :)

Edit.

Co do kabli to które lepiej kupić?
ALPHARD DA VINCI SL-8
Adam Hall PRO
czy może wersja ekonomiczna

Ma ktoś jakieś inne propozycje?
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Najlepiej wybrać farbę matową (lub pół-matową ) wszelkie nierówności na ścianie są mniej widoczne ,dodatkowo mniej odbija światło w porównaniu do farby satynowej
Jeżeli jest możliwość to warto wybrać lepszą farbę np.kanadyjską Para lub szwedzką Scala

Odnośnie wyboru konfiguracji 5.1/7.1 zdania są podzielone .Jeżeli jest miejsce to zainwestuj w 7.1 ,chociaż myślę ,że 5.1 w zupełności wystarczy
oba kable głośnikowe wydają się OK z innych tanich i dobrze brzmiących

PRZEWÓD GŁOŚNIKOWY QED 79 STRAND 2x2,5mm HIT ŁUKÓW (5577686624) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

TECHLINK GŁOŚNIKOWY OFC 2x 4,0 mm BIAŁY SKLEP W-wa (5664731660) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Z tych dwóch amplitunerów wybrałbym Denona ,świetną propozycją jest też Harman Kardon .W przypadku głośników z tylnym bas-reflexem jest ryzyko że pojawi się dudnienie ,trzeba kolumny odsunąć od tylnej ściany
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jeśli, jest to pokój dedykowany do kina, pomyśl nad projektorem i ramowym ekranem (ja na tym etapie bym położył chociaż kable HDMI i zrobił gniazdko zasilania na możliwość późniejszej zmiany). Ponadto zrób 7.1 ponieważ już na rynku Polskim jest masa filmów 7.1. dlatego warto już z tego korzystać, a na dokładkę ja bym też położył kable do atmosa, nawet jak bym miał nie kupować na chwilę obecną głośników..;-) Przemyśl to dobrze, aby później nie było ponownego demolowania salki i robienia remontu bo jednak koledzy dobrze z forum radzili ,a ja i tak zrobiłem po swojemu...;-)
Jeśli chodzi o kable to tak jak kolega przemo radzi, spokojnie wystarczą wszystkie 3. Jeśli to ma być tylko do kina, a później osobny zestaw stereo to zestaw który wymieniłeś powinien wystarczyć. Ja do odsłuchu bym sobie jeszcze dołożył:
- 5.0 JBL ES 80 ES25 ES20, oglądałem na nich masę filmów i naprawdę bardzo dobrze spisywały się kinie, ba muzykę w stylu Sabaton również czysto i dynamicznie zagrały..;-)
 
Ostatnia edycja:

Zigix91

New member
Najlepiej wybrać farbę matową (lub pół-matową ) wszelkie nierówności na ścianie są mniej widoczne ,dodatkowo mniej odbija światło w porównaniu do farby satynowej

Kupiona farba jest oczywiście matowa :) według opisu jest to nawet "głęboki mat". Zobaczymy jak wyjdzie na ścianie, wtedy na pewno zrobię zdjęcie i umieszczę na forum.

Dzięki za podesłane kable.
Pytanie czy będzie różnica pomiędzy nimi jakaś wielka?
Poczytałem trochę o ALPHARD DA VINCI SL-8 i jedni zachwalają a inni narzekają i to dość sporo.


Jeśli, jest to pokój dedykowany do kina, pomyśl nad projektorem i ramowym ekranem (ja na tym etapie bym położył chociaż kable HDMI i zrobił gniazdko zasilania na możliwość późniejszej zmiany). Ponadto zrób 7.1 ponieważ już na rynku Polskim jest masa filmów 7.1. dlatego warto już z tego korzystać, a na dokładkę ja bym też położył kable do atmosa, nawet jak bym miał nie kupować na chwilę obecną głośników..;-) Przemyśl to dobrze, aby później nie było ponownego demolowania salki i robienia remontu bo jednak koledzy dobrze z forum radzili ,a ja i tak zrobiłem po swojemu...;-)

Myślałem o projektorze, niestety pokój średnio się do niego nadaje. Z tyłu na ścianie jest wnęka w której będzie schowany głośnik centralny. Jeżeli chodzi o projektor to jedynym wyjściem byłby właśnie taki ramowy ekran, ponieważ z powodu pochyłych ścian nie mam możliwości wyboru innego.

Kabel hdmi będę mógł poprowadzić ewentualnie później listwą, choć wątpię bym w tym pokoju właśnie robił projektor. Może kiedyś w sypialni znajdzie się miejsce ;)

Co do Atmosa, to nie wiem czy specyfikacja pokoju się do niego nadaje.
 

Zigix91

New member
Z braku czasu zaniedbałem troszkę temat.
Koncepcja pokoju nieznacznie się zmieniła. Obecnie jestem na etapie szlifowania i malowania ścian.
Zamiast Audio Pro Avanto padło na set złożony z Focal'i(714,706,cc700).
Do tego ciągle się waham nad zamówieniem Onkyo TX NR 646 czy może jakimś innym amplem do max 3000 złotych?
 

Zigix91

New member
Po 2 latach odkopuje temat, pokój jeszcze nie skończony... jak to się mówi, apetyt rośnie wraz z jedzeniem.
Zamiast Onkyo Tx NR 646 kupiłem RZ800 do Focali Chorus 714, cc700, 706 doszły sr700. Międzyczasie wymieniłem telewizor z Plazmy na LG OLED65EC970V. Doszły meble i podstawki pod kolumny, niestety ciągle brak wypoczynku(będzie na początku nowego roku). W tym momencie mam dylemat nad subem do tego zestawu, zastanawiałem się nad Rel T9i, jednak po paru rozmowach w sklepach doszedłem do wniosku, że model T5i będzie w pełni wystarczalny na takie małe pomieszczenie jak moje. Nigdy jednak nie jest tak kolorowo, wypatrzyłem suba od Focala, a konkretniej model Focal SUB 300P. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć żadnych recenzji tego modelu, miał ktoś jakąś styczność z nim? Biorę go pod uwagę ze względów wizualnych, ponieważ będzie najlepiej pasował do pozostałych głośników.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Przypuszczam że T5i możesz się miło zaskoczyć... u mnie gra w rogu pokoju o wymiarach 5,5 na 3,5m, który jest otwarty na przedpokój i kuchnie.... nic wiekszego mi nie potrzeba.
 

Zigix91

New member
Jak zawsze piszę o czym innym, a biorę jeszcze co innego ;) Padło na Focal Sw 800v, powiem wprost świetnie buja, a filmy które do tej pory oglądałem, będę musiał jeszcze raz zobaczyć, ale to tylko pierwsze wrażenie, bo mam go od ok 2 godzin. Niewielka zmiana jak dodanie suba a efekt całkowicie inny. Fotki podrzucę jakieś w poniedziałek, będą z przygotowań pokoju oraz ze starym tv oraz nowym. Obecny stan wrzucę jak zamówię dywan/wykładzinę i zamontuję na ścianie SR700. Później dorzucę coś jak będę miał nowy wypoczynek, oraz jakieś dodatki poprawiające akustykę.
 
Do góry