[Nasze Zestawy AV] Big Boy Toys

vectra1

Member
Bez reklam
Wreszcie złożyłem praktycznie cały zestaw kino + stereo
p.gif
:)
Jak dla mnie klocki cena/jakość, oczywiście można pokusić się o stwierdzenie, że w tej kasie znajdzie się coś "lepszego", jednak zależało mi na połączeniu wyglądu, zachowaniu designu mieszkania no i dobrym dźwięku co uważam udało się osiągnąć.
Za namową kilku osób z forum budżet znacząco zwiększył się w stosunku do zakładanego :D ale jest kompromis w postaci kino-stereo w jednym.
Kable są do zamaskowania, dopiero dzisiaj je spinałem.
dsc-0863.jpg
dsc-0863.jpg
dsc-0863.jpg
dsc-0858.jpg
dsc-0864.jpg
dsc-0797.jpg
dsc-0766.jpg
dsc-0773.jpg
dsc-0775.jpg
dsc-0776.jpg
dsc-0778.jpg
dsc-0783.jpg
dsc-0786.jpg
dsc-0788.jpg
dsc-0794.jpg
dsc-0834.jpg
dsc-0843.jpg

dsc-0863.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fajnie, fajnie. Gratuluje.
Nie myślałeś żeby lekko zmodernizować szafkę i centrala jednak umiejscowić centralnie? ;)
Gdybyś pozbył się tej górnej szuflady i przyciął boczne ścianki, to myślę, że spokojnie by się zmieścił pomiędzy sprzętami.
 

lobos

New member
Bez reklam
Świetnie się całość prezentuje! Gratulacje!
Troszkę to poupychane w tej półce i nie bardzo ma jak oddychać ;-)
Co nie zmienia faktu, że bardzo mi się podoba :-D
Tak jak Armanig wspomniał centralny trochę nie po Bożemu ;-)
Masz miejsce na szerszą półkę, wiec albo w przyszłości wymiana albo po prostu TV powiesić na ścianie a centralny na środku pod nim? Ja bym tak właśnie zrobił, ale to tylko moje spostrzeżenia ;-)
Jakoś bardziej podobają mi się wiszące TV :) Wzmak konkret ;-)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Fajnie to wygląda, ale oryginalny nie będę ;) - TV na ścianę, a central jak Pan Bóg przykazał i będzie ekstra wyglądać, a jeszcze lepiej będziesz słyszał centrala :)

Szafka na zamówienie czy seryjna produkcja?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Podzielam opinie i uwagi kolegów; zestaw prezentuje się bardzo elegancko, central na środku oraz sprzęty z większą przestrzenią i byłoby idealnie ;)
Nie wiem też jak reszta pomieszczenia, wystrój dość surowy jeśli chodzi o akustykę, masz jakiś dywan na podłodze?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Kurcze chyba gdzieś coś już podobnego widziałem......;-)

Po pierwsze duża pochwała za wstawienie fotek i założenie swojego tematu, ponieważ dawno nikt nie robił...;-)
Po drugie duża pochwała za wzbogacenie kina o wzmak stereo i odciążenie amplitunera..;-)
Po trzecie duża pochwała za sprzęt konkretnej marki...;-)
Po czwarte duża pochwała za kamień na ścianie oraz szafka rtv w kolorze białym...;-)

Po piąte wielki minus za wciśnięcie cetrala tam gdzie on nie powinien być... ;-( Moja sugestia:
- wieszasz TV na ściane a central na wierzch rtv-ki lub,
- robisz nadbudówkę w kolorze rtv-ki u stolarza (koszt ok100zł) na szafkę na szerokość nóżek TV tak aby CI się zmieścił central a TV stawiasz na wierzch i po sprawie. Ja tak miałem w poprzednim mieszkaniu i sprawdzało się to wyśmienicie ponieważ nie mogłem powiesić TV na ściane.
Chodzi mi o coś takiego tylko z jedną komorą na szerokość centrala:
http://www.meblepyton.org/pl/system-mebli-gordia/2349-nadstawka-rtv-gordia-gib.html

- minus za upakowanie wzmaka i amplitunera w ciasną dziurkę gdzie nie mają czym oddychać a przy obecnych temperaturach w trakcie seansu może się zdarzyć że się wyłączy sprzęt bo zadziałają zabezpieczenia przeciwko przegrzaniu....;-( ps. taki urok większości szafek dla sprzętu, ktoś kto je robi chyba nie ma zielonego pojęcia o tym, że sprzęt rtv musi mieć zapewnianą wentylację i minimum odległości do ścianek go otaczających.

Reasumując wielkie gratulację za sprzęt oraz wystrój bardzo mi się podoba...;-) a uwagi albo wprowadzisz w życie albo nie twój pokój oraz sprzęt...;-)
 
Ostatnia edycja:

vectra1

Member
Bez reklam
Fajnie, fajnie. Gratuluje.
Nie myślałeś żeby lekko zmodernizować szafkę i centrala jednak umiejscowić centralnie? :wink:
Gdybyś pozbył się tej górnej szuflady i przyciął boczne ścianki, to myślę, że spokojnie by się zmieścił pomiędzy sprzętami.

Armanig na chwilę obecną stolik będzie musiał zostać w oryginalnej wersji, być może dźwięk centrala nie będzie idealny ale moja kobieta by mnie zabiła gdybym powiedział, że chce przerabiać szafkę :grin:
Już i tak była wyrozumiała bo co chwilę coś wymyślałem, ale myślę, że Ty wiesz o co chodzi z ciągłym ulepszaniem i nowymi zabawkami.

Jakoś bardziej podobają mi się wiszące TV :smile: Wzmak konkret :wink:
Lobos myślałem o powieszeniu zawsze zrobiło by się więcej miejsca, może w przyszłości jakiś gramofon. Na chwilę obecną chcę się nacieszyć wyglądem widocznym na zdjęciach, druga kwestia musiałbym dobrze wiercić w kamieniu :wink:
Ps wiedziałem, że wzmak będzie ciężki ale 16kg w realu robi wrażenie.

Szafka na zamówienie czy seryjna produkcja?
Szafka polskiego producenta Hubertus, mam jeszcze dwa stoły, miałem biurko i dla mnie dobra jakość w połączeniu z designem .

Nie wiem też jak reszta pomieszczenia, wystrój dość surowy jeśli chodzi o akustykę, masz jakiś dywan na podłodze?
Wystrój minimalistyczny czyli to co lubię z moją kobietą, wszystko białe przełamane czarnym lub szarym. Dywanu jeszcze nie ma ale jestem w trakcie negocjacji :grin:

Po trzecie duża pochwała za sprzęt konkretnej marki...:wink:
Po czwarte duża pochwała za kamień na ścianie oraz szafka rtv w kolorze białym...:wink:

Jakoś Denon do mnie przemawia podobnie jak Marantz
Nigdy za dużo białego :grin:

- minus za upakowanie wzmaka i amplitunera w ciasną dziurkę gdzie nie mają czym oddychać a przy obecnych temperaturach w trakcie seansu może się zdarzyć że się wyłączy sprzęt bo zadziałają zabezpieczenia przeciwko przegrzaniu....;-( ps. taki urok większości szafek dla sprzętu, ktoś kto je robi chyba nie ma zielonego pojęcia o tym, że sprzęt rtv musi mieć zapewnianą wentylację i minimum odległości do ścianek go otaczających.

Może zdjęcia tego nie oddają ale nie jest tak tragicznie, oczywiście szafka wykorzystana w 100%, ale kupując ją nie przewidziałem, że założę konto na HDTV i mi odj...e :-D
Amplituner ma od góry 3,5 cm i cały tył.
Przegroda na wzmacniacz jest wyższa niż widać na zdjęciach, przedni panel stolika zakrywa część przestrzeni do blatu jest jeszcze 5cm, tylko wkładać musiałem tyłem.
Blu-Ray znowu nie ma chłodzenia od góry więc nie powinno mu nic być.
Uwierzcie kilka dni temu nie mogłem spać, rozgrzebałem szafkę o 22 i siedziałem do 2 planując jak to wszystko poukładać.
Teraz brakuje tylko pilota uniwersalnego żeby to wszystko ogarnąć bo 5 pilotów robi zamieszanie dla mojej drugiej połówki :grin:

Ps kilka dni temu przybyła mi nowa słuchaczka...
dsc-0761.jpg


Ludovico Einaudi podczas kąpieli ewidentnie jej pasuje :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
A co tam sprzęt - GRATULACJE ! :)

Dokładnie najważniejsze, że zdążyłeś to wszystko zrobić przed pojawieniem się nowego członka rodziny...Gratulację!!!!!! Ponadto chyba większość osób ma pewien plan odnośnie sprzętu i przeznaczonej gotówki na niego a po wejściu na nasze forum lub inne nagle okazuję się że budżet przekroczony kilka razy, zmiana wystroju wnętrza, choroba audiofilska itd...? :grin:

Ps. gdzie ty masz suba?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armanig na chwilę obecną stolik będzie musiał zostać w oryginalnej wersji, być może dźwięk centrala nie będzie idealny ale moja kobieta by mnie zabiła gdybym powiedział, że chce przerabiać szafkę :grin:
Już i tak była wyrozumiała bo co chwilę coś wymyślałem, ale myślę, że Ty wiesz o co chodzi z ciągłym ulepszaniem i nowymi zabawkami.

Wiem, wiem :)

Ps kilka dni temu przybyła mi nowa słuchaczka...
Ludovico Einaudi podczas kąpieli ewidentnie jej pasuje :)

Ponowne gratulacje, zapewne jak podrośnie, to również spodobają się jej świecidełka, potencjometry, przyciski itp. ;)
 

vectra1

Member
Bez reklam
Dzięki Panowie :)

Taki był plan aby sprzęt złożyć zanim pojawi się pociecha, wzmacniacze sprawdzałem przez kilka miesięcy trzy razy dziennie :D
Suba nie ma z basem w moim pomieszczeniu jest okej.

Teraz kolejny Plan "zarazić" córkę muzyką i książkami ;)

Ps moja druga połowa jest w szoku, że ktoś się interesuje zdjęciami naszego pomieszczenia :-D a sama ma bzika na punkcie designu :cool:
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak zacznie raczkować i zobaczy te wszystkie guziczki i światełka, to na bank się zarazi ;)
a i z czasem proponuję założyć osłony na kolumny, otwór basreflex jest wymarzonym miejscem na wrzucanie rozmaitości, ja na szczęście mam ten etap za sobą, a trochę kredek itp. rzeczy udało mi się w kolumnach odkryć :D
 

lobos

New member
Bez reklam
Gratulacje raz jeszcze! Oczywiście przede wszystkim Młodej Damy! ;-)
Masz rację... narazie naciesz się wyglądam takim jaki jest, bo jak Córcia podrośnie to pewnie nie jedna zmiana Cię czeka ;-)
Co do designu to pochwal również Żonę, bo bardzo fajnie to zaplanowaliście ;-)
Suba nie masz a tylne? W sygnaturze widzę niby Set, ale wymienione 7 i Vokal ;-)
Jak możesz to pochwal się wnętrzem całego pomieszczenia :)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Super to wygląda!! te ledy za kamieniem fajnie ukryte, możesz zrobić bliżej foto tego jak to wygląda z bliska ? jak to klejone montowane itd ?

a czy jak sprzęt jest tak upchany na milimetry to mu nie szkodzi ?? w sensie grzanie i wentylacja ?
ktoś odpowie?

podaj prosze wymiary od ściany do ściany :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ostatnio pytałem o to nawet w serwisie. U mnie amplituner jest bardzo ciepły po 1.5 h seansu grania na 60% głośności, system 7.1. Kiedy stał wolno, niczym nie zasłonięty - 42 stopnie górna obudowa. Kiedy leżał na nim odtwarzacz, więc wentylacja była nieco ograniczona od góry było już 48 stopni. Serwis stwierdził, że nie ma powodu do obaw, że to normalna temperatura i że przy dużo większej włączają się zabezpieczenia.
Natomiast trzeba sobie wg mnie uświadomić też to ,że takie podgrzewanie na pewno nie wpływa korzystnie na żywotność, np. kondensatorów.
Zostawiłbym przynajmmniej po 5 cm od góry, a w przypadku sprzętów, które mają też otwory wentylacyjne po bokach, też 5 cm tam, choć uważam, że to nie za wiele... Ogólnie im więcej przestrzeni wokół, tym przepływ powietrza łatwiejszy, więc odprowadzanie ciepła wydajniejsze.
 

werf

Active member
Bez reklam
Skutki stawiania czegoś na amplituner
Pocieszający jest fakt iż farba proszkowa po ponownym dobrym rozgrzaniu wróciła do stanu pierwotnego
Ps gratulacje nowego kącika audio i córeczki
 

Attachments

  • d.jpg
    d.jpg
    64,8 KB · Wyś: 70
Ostatnia edycja:

jumper.as

New member
Witam serdecznie.
Gratuluję fajnego sprzętu a przede wszystkim córeczki :). Tak jak ktoś wcześniej napisał jak mała podrośnie to bardzo się zainteresuje guziczkami od ampli/wzmaka. Moja córcia ma 7 miesięcy i jak położymy ją na kocyku na podłodze to robi wszystko (turla się i pełza) żeby móc sięgnąć amplituner. Chwila nie uwagi i malutka przełącza źródła pokrętłem i wciska guziczki... jak mówimy jej żeby nie dotykała to ona się śmieje z nas i jeszcze bardziej kręci wszystkim :p
Pozdrawiam
 
Do góry