[Nasze Zestawy AV] Big Boy Toys

vectra1

Member
Bez reklam
Opticon 8 nie słuchałem, byliśmy tylko we dwóch nie mieliśmy pod ręką wózka widłowego :D
Epiconów nie słuchałem bo pod Marantzem PM8005 to by chyba piszczały, a przepinanie klocków i kabli to grubsza zabawa.
Druga sprawa jak piszesz nie chciałem się denerwować :D
 

lobos

New member
Bez reklam
Mam tak samo, niestety to już delikatnie nie ten budżet ;)
Pocieszam się, że wstęga wygląda podobnie i może jak zgaszę światło....
haha! Dobre! :-D Faktycznie podobne są do siebie bardzo. Nawet światła nie trzeba gasić ;-)

Lobos co będziesz męczył ? Opticon 8 ?
Jak tylko dowiozą a mieli to pewnie, że posłucham! Choć faktycznie gabaryty chyba za duże jak na moje 30m2 ;-)
Może gdyby było inne ustawienie to tak, ale przy opcji takiej jaka jest to zasłonił bym nimi drzwi :-D
Krzysiek na bank Rubicon 6 a ja Opticon. Szczególnie zestaw PM+SA 8 mnie interesuje do osłuchu ;-)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak tylko dowiozą a mieli to pewnie, że posłucham! Choć faktycznie gabaryty chyba za duże jak na moje 30m2 ;-)
Może gdyby było inne ustawienie to tak, ale przy opcji takiej jaka jest to zasłonił bym nimi drzwi :-D
Krzysiek na bank Rubicon 6 a ja Opticon. Szczególnie zestaw PM+SA 8 mnie interesuje do osłuchu ;-)
Przy tworzeniu Opticonów rzekomo czerpali technologicznie z Rubiconów, hmm..tylko gdzie, co? ;)


@lobos,
Popytaj w salonach o Ikony, Dali ma niebawem wypuścić ostatnią serię Ikonów i wkrótce pojawia się na rynku.
Zostało im trochę skrzynek i przetworników, z tego co wiem, to część salonów juz zamówiła, ma to być szybki deal w super cenach ;)
 
Ostatnia edycja:

vectra1

Member
Bez reklam
Żałuję, że nie dałem rady, dzięki za opis i fotki ;)

Krzysiek Rubicony też były, szkoda, że się nie zgraliśmy :)

Popytaj w salonach o Ikony, Dali ma niebawem wypuścić ostatnią serię Ikonów i wkrótce pojawia się na rynku.
Zostało im trochę skrzynek i przetworników, z tego co wiem, to część salonów juz zamówiła, ma to być szybki deal w super cenach :wink:

Ikony mają dla mnie dużo mniej atrakcyjny wygląd
Cena na Opticony 6 już jest super.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam

lobos

New member
Bez reklam
Rubi 6 katalogowo 16 tysi. Pewnie do wyrwania za nie mniej jak dychę z kawałkiem-sporo.
@Krzysiek, nawet gdybyś zmienił same fronty na White HG to i tak super by to wyglądało w zestawie 7.1 ;-)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mi się nie spieszy, ale po prostu mam już pewniaak do wymiany. O ile ok. 2 lata jeździłem na odsłuchy przed zakupem Ikonów, to teraz po 2 godzinach wiem na co zmienię w przyszłości...
 

vectra1

Member
Bez reklam
Opticony już na pokładzie :)
Nie było czasu więc zdjęcia tylko z telefonu.
Pokrótce zupełne inne granie, czuć, że to głośnik do muzyki a nie do kina.
Bas dużo intensywniejszy, w Zensorach kręciłem pokrętłem, przy Opticonach tylko source direct.
Wysokie tony dla mnie bajka- szczególnie przy muzyce z dużą ilością wocali, na pewno nie są natarczywe a jedwabiste.
Głośnik wygląda dużo poważniej - na przedniej ściance nie ma bas refleksu ( z tyłu dwa), podwójne terminale głośnikowe, i przykręcane nogi zamiast aluminiowego standu i większa waga.
Wedle instrukcji głośniki nie powinny być skierowane do siebie a stać prostopadle do ściany, i to chyba działa bo mam kuchnię otwartą z salonem w małej wnęce i dźwięk jest w całym pomieszczeniu jednakowy - przy Zensorach było dużo gorzej.
Opticony tworzą niesamowitą przestrzeń - wrażenie jakby muzyka wypełniała przestrzeń, po zamknięciu oczu ciężko zdefiniować pozycję głośników.
Porównując obydwie kolumny teraz mam odczucie, że Zensory się męczyły na Marantzu, gały bardzo fajnie ale wzmacniacz był bardzo ograniczony.
Teraz tylko obserwacje zmian dźwięku po wygrzaniu - mam nadzieję, że będzie tylko lepiej :D no i dobre źródło.
Niestety zanim wyciągnąłem Opticony z kartonu gość zabrał moje Zensory więc nie będzie porównania dźwiękowo-wizualnego.
20160320_094037.jpg

20160320_093958.jpg

20160320_094008.jpg

20160320_094014.jpg

20160320_094108.jpg

20160320_094114.jpg

20160320_094132.jpg

20160320_094247.jpg
 

lobos

New member
Bez reklam
Dokładnie. Piękne! Basu więcej pomimo mniejszych przetworników...
Co do przestrzeni to pewnie wstęga robi swoje.
Maskownica na nich jest taka wygięta czy to tylko złudzenie?
Bas refleks z tyłu wygląda zdecydowanie lepiej.
Gratulacje! :eek:k: Każda zmiana na lepsze cieszy :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nice :)
Gratulacje.

Spróbuj potestować z dwoma parami kabli, Lobos kiedyś wrzucał test, z którego wynikało, że przy rozdzieleniu sekcji lepiej się sprawują, chętnie poczytałbym o takim porównaniu zrobionym przez jednego z nas, będzie przynajmniej rzetelnie :)
może faktycznie coś w tym jest...
 
Do góry