[Nasze Zestawy AV] Big Boy Toys

vectra1

Member
Bez reklam
Super to wygląda!! te ledy za kamieniem fajnie ukryte, możesz zrobić bliżej foto tego jak to wygląda z bliska ? jak to klejone montowane itd ?

a czy jak sprzęt jest tak upchany na milimetry to mu nie szkodzi ?? w sensie grzanie i wentylacja ?
ktoś odpowie?

podaj prosze wymiary od ściany do ściany :)

Zrobię zdjęcia całego pomieszczenia i ledów tylko ostatnio jakoś ciężej z wolną chwilą ;-)
Ledy są moim wymysłem, kamień został przyklejony do bocznej ściany na stary metalowy karnisz - recycling na całego :D na to przykleiłem białą drewnianą listwę wykończeniową zginaną wzdłuż długości pod kątem 90 stopni. Na białą powierzchnię pasek led no i zasilacz, koszt zerowy a efekt nie najgorszy. Wykonanie moje + taty, raczej nie lubię płacić za czyjąś pracę, dodatkowo często z efektem dalekim od zamierzonego, jak próbować to samemu, jak spie.....ć to też samemu i bez kosztów :D
Tak jak pisałem wzmacniacz ma od góry 5 cm wolnej przestrzeni, amplituner trochę mniej, od ściany wszystko stoi 13cm, żaden wentylowany od góry sprzęt nie jest zastawiony.
Problem z miejscem rozwiąże na pewno powieszenie telewizora na ścianie, ale o to się będę martwił jak córka podrośnie i zacznie chodzić ;-)
Właśnie mam zamiar ją zarazić tym całym audio, może bardziej muzyką, wszyscy mówią, że cały ja jak byłem mały więc jest szansa.
W razie czego założę jej konto na HDTV :D:D
 

vectra1

Member
Bez reklam
Postanowiłem poprawić stereo ;-)
DSC_1012.jpg
 

lobos

New member
Bez reklam
Skąd ja to znam...:D
Faktycznie gdzieś już widziałem podobne zestawienie black&white ;-) :-D
Kurcze obie wersje wyglądają fajnie. Ciężko wybrać...
Białe modne i prezentują się świetnie z tym, że tutaj musi być już odpowiednia kolorystyka pokoju.
U mnie salon w brązie i beżu to chyba jednak nie bardzo ;-)
Czarne bardziej uniwersalne w przypadku zmiany kolorów itp. Wg mnie również prezentują się elegancjo :)
W przypadku vectra1 obie wersje pasują, więc słusznie żyby nie było dylematów wstawił dwie pary :-D :-D :-D
 

vectra1

Member
Bez reklam
Białe Zensory na sprzedaż ale mając je w domu nie mogłem się powstrzymać żeby ich nie porównać.
Ja zdecydowanie zostaję z czarnymi ;)
Różnica jaką zauważyłem i o której już na forum czytałem to bok kolumny w wersji czarnej ma okleinę z fakturą drewna, wersja biała jest gładka i wygląda trochę jak plastik.
Z drugiej strony do nowoczesnych wnętrz i ściany np z betonem białe kolumny będą wyglądały kozacko.
Jakby ktoś stał kiedyś przed dylematem związanym z kolorem wrzucam fotki.
dsc-1017.jpg

dsc-1018.jpg

dsc-1021.jpg

dsc-1022.jpg
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
:popcorn: Nie ma nad czym zastanawiać się.! Czarny był, jest i zawsze będzie lepszy. Biel to dodatkowy ból głowy i stale dmuchanie na kurz:D:D Ciemność zawsze górą.;-) A na poważnie , to gratuluję sali kinowej. Elegancja. Nic zbędnego. Ciemność. Wszystko poukładano. Pozdrawiam. :popcorn:
 

lobos

New member
Bez reklam
vectra1,
Czemu białe są niższe? :)
Aha... czarne są na kolcach ;-) Nie było pytania :)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem czy białe, ale różowe na pewno :)
choć B&W Diamondy też malują na dowolny kolor. Kiedyś czytałem artykuł, gdzie podali przykład jak bogaty tatuś kupił córeczce do pokoju - właśnie różowe
 

Attachments

  • beznazwy.jpg
    beznazwy.jpg
    57,4 KB · Wyś: 199

vectra1

Member
Bez reklam
Oj bo się obrażę.....:cry:

Tak naprawdę nie mam nic do białego, moje mieszkanie w 80% to kolor biały .
W przypadku kolumn moja kobieta była bardzo za białymi, nawet kiedyś nieświadomie pokazywała mi aranżację w pismie z designem z białymi właśnie Zensorami.
Wybór był jednak moją decyzją, bałem się że z biegiem czasu białe zaczną zółknąć i nie będą wyglądały porywająco.
Teraz jak zestawiłem białe koło czarnych to druga połówka mogła zobaczyć "swoją" wersję :-D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja wręcz przeciwnie do białego mam uraz jak diabli.. nawet w pracy obecnej miałem biały kolor w biurze i poprosiłem dyrektora czy mogę sam na swój koszt przemalować uśmiał się i zrobiła to firma ale ubaw pewnie miał :)
 

vectra1

Member
Bez reklam
W moim systemie pora na wymianę frontów.
Zensory to naprawdę świetne kolumny i w swoim budżecie ciężko znaleźć coś co tak dobrze wygląda i jednocześnie gra.
Kwestia wyglądu i dźwięku to rzecz subiektywna, ale coraz więcej forumowiczów stawia je u siebie w salonie więc coś w tym musi być.
Kupując Zensory myślałem o kinie i w tym kierunku są wystarczające, jednak w stereo tym bardziej w połączeniu z PM8005 czuć duże braki.
Analizując granie Zensorów dźwięk Dali to moje brzmienie dlatego swój kierunek obrałem na następcę Ikonów czyli serię Opticon w tym wypadku model 6.
Salon do którego się wybrałem miał możliwość spięcia Opticonów z moim niekompletnym jeszcze zestawem Marantz PM8005 + SA8005.
Pierwszy kontakt z Opticonami i widać lepsze wykonanie w stosunku do Zensorów, zaokrąglone rogi głośników, metalowe wykończenia membran, wstęga, inne mocowanie osłon – kołki schowane w otwory w membranach przez co front nie ma widocznych otworów.
Dodatkowo Opticon ma dwa otwory bas-refleks zamiast jednego umieszczone z tyłu przez co kolumna wygląda subtelniej, czego nie widać na zdjęciach to kolumna nie ma aluminiowego standu tylko delikatne nóżki co moim zdaniem również jest na plus – w Zensorach nie wyglądało to źle ale teraz jakoś poważniej.
Jakie jeszcze zmiany ? podwójny terminal głośnikowy i większa waga.
20160303_162217.jpg
Czas na dźwięk – pierwsze odczucie ? zdecydowanie to granie Dali, dużo czyściej niż Zensory i jednak intensywniej.
Kolumny generują niesamowitą przestrzeń, w dużej mierze to zapewne zasługa sali odsłuchowej i wytłumień ale po zamknięciu oczu dźwięk sączył się z każdego miejsca – przez moment miałem dziwne wrażenie jakby gdzieś na wprost grał centralny.
Wysokie tony czarują, wokale brzmią niesamowicie, zdecydowanie wstęga zapożyczona z Rubiconów robi świetną robotę i przez sekundę nie miałem odczucia, że jest zbyt wysoko lub natarczywie.
Bas jest dynamiczny, punktuje wtedy kiedy powinien, zdecydowanie nie dominuje (nie będzie to kolumna dla osób które uwielbiają bas) natomiast dużą różnicę da się odczuć w zależności od płyty. Przy jednej płycie wyłączałem source direct i bawiłem się pokrętłem basu, przy drugiej było go wystarczająco bez jakichkolwiek ingerencji w barwę.
Większość odsłuchów była właśnie w trybie source direct.
Po Opticonach przyszedł czas na Dynaudio EMIT 30
Wykonanie dla mnie jednak na minus w stosunku do Dali, front bez połysku taki trochę plastikowy, membrany też wyglądały słabo przy metalowych obwódkach Dali.
20160303_160002.jpg
Dźwięk zdecydowanie podobny, mniej wysunięta góra (prawdopodobnie za sprawą wstęgi) ale bardzo zrównoważona kolumna.
Wszystkiego było pod dostatkiem, bas podobny i jestem pewny, że kolumna dużo by zyskała po dłuższym odsłuchu
20160303_160247.jpg
Kolejna kolumna którą miałem na oku to Monitor Audio Silver 8
Odnośnie wyglądu kolumna zdecydowanie w moim stylu, wprawdzie na odsłuchu wersja matowa jednak za dopłatą opcja, która najbardziej mi się podoba pełen połysk – nie ukrywam, że to duży plus w moim wypadku.
20160303_161410.jpg
Jeżeli chodzi o brzmienie tutaj znacząca różnica w stosunku do Dali i Dynaudio, wszystkiego jakby mniej góra spokojniejsza, bas mniej intensywny, dziwne wrażenie jakby dźwięk stracił w każdej kwestii – może to wina elektroniki.
20160303_161406.jpg
Dużo na jakości kolumny zyskały podczas odsłuchów SACD.
20160303_155354.jpg

Główny dylemat wieczoru Opticon 6 czy Epicon 6 :D
20160303_154927.jpg
20160303_154920.jpg

Lobos teraz coś dla Ciebie :) czyli Opticon 8, o których wcześniej myślałem.
Na żywo kolumny są ogromne, na papierze nie wydają się dużo większe od Opticon 6.
20160303_153024.jpg
W realu dwie kolumny koło siebie wyglądają jak Scottie Pippen z Michaelem Jordanem w 1992.
Oprócz wysokości niesamowita jest głębokość 45cm, o 12cm więcej niż Opticon 6 – na zdjęciach wystają z półki :D
20160303_153028.jpg
20160303_153039.jpg
Nie podchodziłbym do nich z pomieszczeniem poniżej 40m2, jest duża szansa, że w mniejszej powierzchni nie rozwiną skrzydeł, będą wyglądały komicznie a bas z 20cm membran nie będzie przyjemny.
20160303_153050.jpg
20160303_153400.jpg

Opisane odczucia są moimi subiektywnymi, duży wpływ ma moje własne ucho, moje upodobania, sala odsłuchowa czy elektronika.
Czas spędzony z kolumnami był zdecydowanie zbyt krótki, żeby wyłapać wszystkie smaczki i nie pozwala na dokładniejszy opis.
Wszystkie kolumny są podobnego wymiaru, przedziału cenowego, w kwestii wykonania Dali wyprzedziło konkurencję.
Najważniejsza kwestia mająca znaczący wpływ na odsłuchy kolumny nie były wygrzane - wszystkie grały wcześniej po kilka godzin, polityką salonu jest sprzedawać ze stanu i zamawiać nowe. Wniosek jest jeden brzmienie może się zmienić, zazwyczaj dzieje się to na plus.
 

Attachments

  • 20160303_162221.jpg
    20160303_162221.jpg
    32,3 KB · Wyś: 33
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Posłuchaj jeszcze Focali, Heco Celan, skoro Opticony Ci podeszły, tzn, że lubisz jak kolumna gra trochę skrajami ;)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dziwnie ten olbrzym wygląda dla mnie z wysokotonowcem i wstęgą poniżej membrany. Widziałem je na żywo i robią wrażenie swoją kubatura ale zasada aby wysokotonowe był na wysokości uszu w trakcie odsluchu to chyba w tym przypadku jest nie aktualne ? ;) Chyba że coś się zmieniło o czym jeszcze nie słyszałem odnośnie odsluchow stereo... ;-)
Widzę że wraz z nadejściem nie dlugo wiosny pospolite ruszenie ze zmianami sprzętu na forum. .. ;-)
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Ładnie, ładnie Kolego :)
Miałeś Opticon 8 pod ręką i z ciekawości nie posłuchałeś? ;-)
W takim razie coś czuję, że niebawem w Twoim salonie zamiast Z7 staną O6 :-D
Fajne fotki i opis wrażeń :eek:k:
P.s. Epicon słuchałeś czy nie chciałeś się denerwować? :p
 
Ostatnia edycja:
Do góry