[Nasze Zestawy AV] Denon X1000 + Monitor Audio BX2

katka10

New member
Witam Forumowiczów.
Przyszła kolej na mnie by pochwalić sie moim pierwszym w życiu zestawem KD, gdzie główne role odgrywają:
Pierwszoplanowo: Denon x1000 w towarzystwie Monitor Audio BX2
Drugoplanowa rola należy do Central & Rear: Grundig DPL-S37 ( w planach mam moda na rodzinę MA)
Całość dopełnia Sub: KEF PSW1000 - ale najbliższa przyszłość ma przynieść zmiany w postaci mocniejszego brata do wykorzystania w filmach - więc liczy się zejście.

Nie ukrywam że liczę na pomoc szanownych forumowiczów.

PS. Dla wyjaśnienia- kolumny ustawione są symetrycznie względem siebie i segmentów- tylko zdjęcie robione ze skosa- nie chciałem swoją osobą psuć widoku.

Minusem na tym metrażu jest mała scena stereo


Link do wczesniejszej modyfikacji- teraz TV powędrował o 10 cm w górę.http://www.hdtv.com.pl/forum/attachments/nasze-zestawy/11766d1429517982-nasze-zestawy-watek-zbiorczy-imag0045-1-.jpg
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Osobiście bym kilka rzeczy zmienił. Kolumny aż się proszą o lepszy amplituner, bo to dobre "pudła" i żeby pokazały potencjał trzeba by zasilić je czymś lepszym ( nie piszę o mocy). Dodatkowo kolumny powinny stać na standach, bo stawiając je na komodzie mogą mogą być przenoszone drgania. Suba ładnie ustawiłeś na płycie granitowej, więc kolumny też powinny być jakoś odizolowane od podłoża. Następna sprawa to central, ja bym go podwiesił pod TV, bo w tej chwili podobna kwestia jak w przypadku kolumn, czyli przenoszone drgania na amplituner a dodatkowo ograniczasz odpływ ciepła z amplitunera. Na ampli nic nie powinno stać, a przynajmniej trzeba zrobić jakiś przepływ powietrza. Ja kiedyś podwyższałem nóżki od DVD, żeby to chłodzenie było lepsze. Ogólnie to fajny zestawik, tylko musisz trochę pokombinować z innym ustawieniem:)
 

katka10

New member
Na razie zmian sprzętowych nie planuje, brak przewidzianych na to funduszy, poza tym póki co jestem zadowolony z brzmienia. Co do Centrala nie posiada uchwytu ale z czasem trafi na swoją półkę. Teraz są plany na płyty pod fronty na kolcach- eksperymentalnie będzie to polerowana płyta stalowa. Opiszę wrażenia i wstawię zdjęcia jak dotrą do mnie.
 
Ostatnia edycja:

samfisher74

New member
Fakt , monitory sa ustawione bardzo blisko siebie ( chyba nawet 1 metra nie ma ) musiz cos wykombinować i je trochę rozdzielić , wtedy poczujesz zmiane w stereo i wtedy będzie sens używania głośnika centralnego .
 

katka10

New member
Przy takim ustawieniu głośników to Ty tam masz chyba co najwyżej scenę mono.
Po co tam ten central? Nie lepiej wywalić ten plastik przy takim ustawieniu głośników przednich?

Gdybym była możliwość to poszły by szerzej, ale niestety.Co do Centrala, próbowałem już opcji bez niego. Zrobiłem kalibracje, niestety dialogi były bardzo wycofane, oglądanie było dyskomfortowe.
 

samfisher74

New member
Widzisz , tak to jest że czasem zakup sprzętu grającego pociąga za sobą zmianę wystroju czy umeblowania pokoju ... czasami amplituner i kolumny potrafią odwrócić życie na druga strone :)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Widzę, że Kolega zadowolony z mariażu Denona z Monitor Audio. Ja również. :) Mój amplituner to AVR-4311. Wcześniej „grał” z JBL E30. Niestety. Porażka. Długo szukałem następcy aż do momentu, kiedy to Kolega Hermann, z naszego forum, użyczył mi swoich MA RX2. I to było to! Oczywiście zakup obowiązkowy. Teraz to brzmi. I tak, jak pisał Kolega @krzysiek1980, przydałoby się coś lepszego do ich napędzenia. Bo naprawdę, kolumny tej firmy mają potencjał.
 

Geronimo zx

New member
W kwestii aukustyki zawsze są jakieś niuanse i mogłoby być lepiej :)
Póki co jeżeli warunki mieszkaniowe nie pozwalają na więcej musimy się cieszyć z tego jak jest :)
Jeżeli będziesz miał chęci,czas,możliwości i zgodę drugiej strony to spróbuj chociaż dla własnego doświadczenia wypróbować inne ustawienia ;-) Posłuchaj zestawu i sam stwierdź czy warto :) Ja na początku też zastawiałem się i mówiłem że będzie stało tak a nie inaczej.Teraz jestem po paru przemeblowaniach i następne przede mną ;-) Nie zapominajmy że aukustyka odgrywa bardzo ważną rolę i głośniki potrzebują zagospodarowania miejsca żeby dźwięk był odpowiedni.Kto z nas nie chciałby żeby nasz zestaw grał najlepiej jak to tylko możliwe,a czasami tak nie dużo trzeba żeby im pomóc :)
 

katka10

New member
Panowie to mój pierwszy w życiu zestaw KD i markowe kolumny. Szukając musiałem zmieścić się w budżecie za amp+kolumny 2000zł i zależało mi na radiu internetowym. Bo więcej bym i tak nie uzbierał w najbliższym czasie. Więc po rozmowach na forum to był kompromis jakości do ceny - amp za 1000 zł. Człowiek nabiera doświadczenia przez praktyk i słuchanie ludzi mądrzejszych.W takim razie co proponujecię jako zamiennik w tej kwocie... Zamiast demona:) skoro tak negujecie mój wybór.
Co do ustawienia to po zmianie mieszkania które jest w planach, będzie umeblowane z zachowaniem funkcjonalności popokoju dziennego i pod kontem uzyskania najlepszego efektu z możliwych...nie odrazu Kraków zabudowano.

Zmotywowaliscię mnie...zrobię zdjęcia całego pokoju, jestem ciekaw co wymyślicie...biorąc pod uwagę funkcję pokoju i bez zmniejszenia liczby mebli...wiadomo kobiety widzą to inaczej...dla niej na tylko grać
 
Ostatnia edycja:

grzelex

New member
Z tego co zrozumiałem koledzy sugerują przede wszystkim, żebyś pomyślał nad innym ustawieniem, a nie zmianą sprzętu. Nie pisałeś, czy choćby na próbę ustawiałeś kolumny szerzej, żeby sprawdzić jaka będzie różnica w odsłuchu (będzie drastyczna). Pisałeś, że nie ma możliwości ustawić inaczej, ale można na czas odsłuchu stawiać je przed meblami szerzej (kłopotliwe, ale efekt wart zachodu).
 
Ostatnia edycja:

katka10

New member
Sprawdziłem to, tylko ze niestety stały na pufach , więc były niżej niż na linii uszu więc efekt gorszy.
 

katka10

New member
Kolumny aż się proszą o lepszy amplituner, bo to dobre "pudła" i żeby pokazały potencjał trzeba by zasilić je czymś lepszym ( nie piszę o mocy).

Właśnie jestem Ciekaw alternatywy w tej kwocie co cena zakupu demona:)
Ale i tak jestem zachwycony brzmieniem więc może być tylko lepiej przy zastosowaniu Waszych rad koledzy. Jeżeli będę do tego warunki...
 

katka10

New member
Panowie tak przyszłościowo- jaki subwoofer polecacie do filmów?
Bo ten który teraz jest w mojej ocenie jest tymczasowy.
Bedę szukać czegoś w przedziale do 2000.
Do obsłużenia będzie 15 m2 ale chce by był zapas mocy na 30 m2 i niskie zejście..
Testowałem Heco Matas SUB 30A było super ale raczej na takie pomieszczenie to zbyt duży sprzęt. jak sadzicie??
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Kolego @katka 10. Nie wiem, co miał na myśli Kolega @krzysiek1980 pisząc swój post, ale mnie chodziło o to, że MA bardzo dobrze zgrywają się z Denonem, :) o czym pisałem, i co Kolega potwierdził przez swój odsłuch, a co Koledze odpowiada. Pisząc „coś lepszego”, miałem na myśli wyższy model Denona. Nie chodziło o zmianę marki urządzenia. No ale tu, to już kwestie finansów, jak Kolega napisał. A na chwilę obecną, to tak jak radzą Koledzy, pomyśleć o innym rozstawieniu kolumn.
Pozdrawiam.
 
Do góry