[Nasze Zestawy AV] Denon X1000 + Monitor Audio BX2

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Mnie też chodziło o wyższy model, a nie o konkretną markę, bo jak wiadomo to kwestia gustu. MA BX uważam za porządne kolumny i lepiej by zabrzmiały z dobrym wzmacniaczem czy amplitunerem KD. Nie to że X1000 jest złym sprzętem, ale wiadomo że za ceną idzie też po części jakość brzmienia.
 

katka10

New member
Szczerze to niestety pułap cenowy wyznaczył standardy- tak wieć zdecydowalem sie zainwestować w leprze monitory kosztem Amplitunera który szybciej traci na wartości...poza tym i tak jestem zadowolony a jeszcze pozostaje smaczek przyszłościowo na cos lepszego...
 

katka10

New member
Witam Forumowiczów.
Przyszła kolej na mnie by pochwalić sie moim pierwszym w życiu zestawem KD, gdzie główne role odgrywają:
Pierwszoplanowo: Denon x1000 w towarzystwie Monitor Audio BX2
Drugoplanowa rola należy do Central & Rear: Grundig DPL-S37 ( w planach mam moda na rodzinę MA)
Całość dopełnia Sub: KEF PSW1000 - ale najbliższa przyszłość ma przynieść zmiany w postaci mocniejszego brata do wykorzystania w filmach - więc liczy się zejście.

Nie ukrywam że liczę na pomoc szanownych forumowiczów.

PS. Dla wyjaśnienia- kolumny ustawione są symetrycznie względem siebie i segmentów- tylko zdjęcie robione ze skosa- nie chciałem swoją osobą psuć widoku.

Minusem na tym metrażu jest mała scena stereo

Panowie do ogladania filmów, rozstawiam sobie fronty, równolegle z tylnymi jak na foto.
Pytanie do WAS.. co mogło by się znaleść nad kanapą do wyboru mam:
- piramidki, pianka przyklejone na ścianę w kolorystyce jaka wybierze moja Pani w kształcie rombu co zajmie 1m2 ( na ostatnim na foto)
- regał wiszący w postaci spłaszczonego prostokąta o wysokości 25 cm długości 150cm wiadomo odpowiednie zagospodarowanego przez Panią:-D

Bo to duża płaszczyzna która sprzyja odbiciu nie wskazanym odbiociom.
 
Ostatnia edycja:

katka10

New member
DSCN0421.jpg

DSCN0422.jpg
Witam Forumowiczów.
Przyszła kolej na mnie by pochwalić sie moim pierwszym w życiu zestawem KD, gdzie główne role odgrywają:
Pierwszoplanowo: Denon x1000 w towarzystwie Monitor Audio BX2
Drugoplanowa rola należy do Central & Rear: Grundig DPL-S37 ( w planach mam moda na rodzinę MA)
Całość dopełnia Sub: KEF PSW1000 - ale najbliższa przyszłość ma przynieść zmiany w postaci mocniejszego brata do wykorzystania w filmach - więc liczy się zejście.

Nie ukrywam że liczę na pomoc szanownych forumowiczów.

PS. Dla wyjaśnienia- kolumny ustawione są symetrycznie względem siebie i segmentów- tylko zdjęcie robione ze skosa- nie chciałem swoją osobą psuć widoku.

Minusem na tym metrażu jest mała scena stereo


Link do wczesniejszej modyfikacji- teraz TV powędrował o 10 cm w górę.http://www.hdtv.com.pl/forum/attachments/nasze-zestawy/11766d1429517982-nasze-zestawy-watek-zbiorczy-imag0045-1-.jpg

Witam Panowie, Czas w końcu na mały upgrade :krol:.
Pod Monitory trafiły stalowe standy na kolcach.
Wykonane z polerowanej stali, masywne- jeden waży 4.5kg.
 

Attachments

  • IMAG0471.jpg
    IMAG0471.jpg
    846,7 KB · Wyś: 254
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Nawet jak by się brzmienie nic nie zmieniło to efekt wizualny się poprawił i cieszy oko a ponadto zmniejszyło się przenoszenie drgań na komodę i jej zawartość..... reasumując same plusy...;-)
 

katka10

New member
Kolejna zmiana- MA BX Center

View attachment 12405

View attachment 12406

Witam Panowie, Czas w końcu na mały upgrade :krol:.
Pod Monitory trafiły stalowe standy na kolcach.
Wykonane z polerowanej stali, masywne- jeden waży 4.5kg.

No u u mnie kolejna mała zmiana bo do rodziny dołączył MA BX Center oraz standy od Rogoz - użytkowane dla potrzeb kinowych gdyż póki co nie mam możliwości rozstawienia ich tak jak należy.
 

Attachments

  • DSCN1315.JPG
    DSCN1315.JPG
    180,4 KB · Wyś: 448
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Widzę że powoli robi się 5.1....;-) Trzymaj tak dalej, pomimo że warunki nie sprzyjają na czas seansu rozumiem że stawiasz na standach..?
Kiedyś u mnie też nie było miejsca i central leżał na Blu rayu, ale zrób myk tak jak ja kiedyś mianowicie pod głośnik podłóż 2 grubsze listewki min.2-3cm a na nich dopiero postaw centrala tak aby pomiędzy amplitunerem a kolumną była lekki prześwit aby miał chociaż minimalnie czym oddychać..;-)
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Bipo, miałem kiedyś podobny patent :) tylko że zabrałem siostrzeńcom takie drewniane klocki i pod nóżki centrala podłożyłem ;P
zdawało egzamin :)
 

katka10

New member
Widzę że powoli robi się 5.1....;-) Trzymaj tak dalej, pomimo że warunki nie sprzyjają na czas seansu rozumiem że stawiasz na standach..?
Kiedyś u mnie też nie było miejsca i central leżał na Blu rayu, ale zrób myk tak jak ja kiedyś mianowicie pod głośnik podłóż 2 grubsze listewki min.2-3cm a na nich dopiero postaw centrala tak aby pomiędzy amplitunerem a kolumną była lekki prześwit aby miał chociaż minimalnie czym oddychać..;-)
W bliskiej przyszłości będzie nowe mieszkanie a wtedy będę bral pod uwagę w wystroju mieszkania zmiana frontów na bx5 a bx2 pojadą na tyły. Chociaż priorytetem teraz będzie wymiana subwoofera na coś mocniejszego . Chociaż nie wiem czy to wiele zmieni, a zysk będzie wymierny do kosztów poniesionych, bo chciałbym przeznaczyć ok 2000.
Co do amplitunera i centrala to stoi tylko 3 cm na górnej płycie reszta jest podparte z tyłu na drewnie . W planach jest specjalną polka na kolumnę.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Jak będziesz szukał suba to napiszę Ci jedno ze swojego doświadczenia. Ja odnośnie suba już się jednego nauczyłem, że nie chodzi tylko o moc i aby wszystko się w domu trzęsło, a raczej o jakość basu i ciśnienie jakie dany sub może wytworzyć....;-) A już miałem do czynienia z wieloma subami z różnych przedziałów cenowych...;-) I jeszcze jedno nie zawsze cena jest wyznacznikiem jakości!!! W wielu przypadkach płacisz tylko za napis na subie a jak gra to ma wiele do życzenia..;-) Odsłuch wskazany!
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Subwoofer to chyba najcięższy orzech do zgryzienia.
Tutaj akustyka odgrywa bardzo ważną rolę.
Ten sam sprzęt może zagrać diametralnie inaczej w różnych warunkach.
Idealnie byłoby testować w domu.
P.s. Bipo a u Ciebie już coś wybrane?
Velo EQ-MAX 10 zrobił na Tobie wrażenie a miałeś w domu dla porównania jakiegoś REL'a?
Pozdrawiam.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Niestety rela nie dają do wypożyczenia jedynie na miejscu odsłuch miałem, miałem jeszcze kilka innych odsłuchów subów ale bez rewelacji.... Na dzień dzisiejszy mam swojego faworyty ale o tym w moim wątku wkrótce...;-) Nie zaśmiecajmy koledze wątku..;-)
 

katka10

New member
No własnie akustyka, domyslam się, i co gorsze juz sam nie wiem gdzie go postawić bo na kanapie gdzie mam miejscie odsłuchowe ( organoleptycznie ) mam "dołek" fali, a podbijają mi w rogach oraz na otwartym korytarzu- po ostatniej kalibracji Amplituner ustawił mi sub na -2,5dB.
Muszę kiedyś przysiąść i plikami i "oblecieć" pokój. Bo najgorszy jest kompromis użyteczności pomieszczenia do jakości.

Zapytam z ciekawości która droga jest słuszniejsza:
-skręcić suba na volume by w kalibracji uzyskać jak najmniejsze ścięcie i ewentualnie po, pogłośnić manualnie na wzmacniaczu subwoofera?
-a może ustawić tak jak proponuje Audssey na 50% mocy i kalibracja zetnie nadwyżkę mocy...

Bo czasami potrzeba kopa a jak jest manualnie skręcony to ma "kaganiec"

Proszę o pokazanie ścieżki.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kiedyś wspominał o tym Armanig, ustawiamy tak aby podczas kalibracji ampli nie wyciszył Nam suba na max. Każda inna wartość będzie ok. Musisz wyszukać taki kompromis. Ja mam suba na pokrętle - godz. 10-ta, w ampli kalibracja mi ustawiła na -5. Wiadomo, dasz więcej na subie to Ci kalibracja wyciszy, dasz mniej na subie to ci podbije, więc wyjdzie na to samo. Po kalibracji subwoofera już nie ruszasz i nic nie krecisz. Jeżeli chcesz na filmie podgłośnić to przeważnie na pilocie masz taki przycisk od podręcznego menu, a jak w nim podbijesz suba to po wyłaczeniu amplitunera głośnośc wraca do nastawień po kalibracji. Jak to się mawia, subwoofer nie powinien dominowac nad resztą i w systemie ma grac niezauważalnie, natomiast po wyłaczeniu go dopiero powinniśmy mieć uczucie uszczuplenia na basie i braku najniższych tonów. Ludzie początkujący najczęsciej popelniają ten bład, że kręcą suba na maksa i wydaje im się że tak być powinno. Zresztą to samo tyczy się systemów car audio i gości z "zimnym łokciem":p
 

katka10

New member
Kiedyś wspominał o tym Armanig, ustawiamy tak aby podczas kalibracji ampli nie wyciszył Nam suba na max. Każda inna wartość będzie ok. Musisz wyszukać taki kompromis. Ja mam suba na pokrętle - godz. 10-ta, w ampli kalibracja mi ustawiła na -5. Wiadomo, dasz więcej na subie to Ci kalibracja wyciszy, dasz mniej na subie to ci podbije, więc wyjdzie na to samo. Po kalibracji subwoofera już nie ruszasz i nic nie krecisz. Jeżeli chcesz na filmie podgłośnić to przeważnie na pilocie masz taki przycisk od podręcznego menu, a jak w nim podbijesz suba to po wyłaczeniu amplitunera głośnośc wraca do nastawień po kalibracji. Jak to się mawia, subwoofer nie powinien dominowac nad resztą i w systemie ma grac niezauważalnie, natomiast po wyłaczeniu go dopiero powinniśmy mieć uczucie uszczuplenia na basie i braku najniższych tonów. Ludzie początkujący najczęsciej popelniają ten bład, że kręcą suba na maksa i wydaje im się że tak być powinno. Zresztą to samo tyczy się systemów car audio i gości z "zimnym łokciem":p

Dziękuję Krzysiek, więc popełniłem jeden mały błąd, bo po kalibracji podkrecalem trochę na subie volume.. a nie wiedziałem że z menu można i wraca do ustawień referencyjnych
 

katka10

New member
Noi u mnie kolejna mała zmiana bo do rodziny dołączył MA BX Center oraz standy od Rogoz - użytkowane dla potrzeb kinowych gdyż póki co nie mam możliwości rozstawienia ich tak jak należy.

Standy pozwalają mi rozszerzyć scenę stereo i cieszyć się zupełnie nowymi doznaniami i odkrywaniem zalet przestrzeni.
Dodatkowo Central został ustawiony na wieszaku:)
 

Attachments

  • DSCN1325.jpg
    DSCN1325.jpg
    146,6 KB · Wyś: 377
  • DSCN1320.jpg
    DSCN1320.jpg
    141,3 KB · Wyś: 219
Do góry