[Nasze Zestawy AV] Mój zestaw RTV !!!

samfisher74

New member
Informuje szanownych kolegów i koleżanki , że w końcu po 2 miesiącach szukania , słuchania i czytania rad , kupiłem kolumny . Wybralem się dzisiaj do sklepu , docelowego ( nazwy nie wspomnę w celu uniknięcia reklamy) po drodze mijałem jeszcze jeden sklep audio i wstąpiłem do niego , mimo że w tym pierwszym sklepie byłem umówiony na odsłuch kolumn ( Klipsch f10 i f15 m) . Przedstawiłem sprzedawcy moje oczekiwania , a ten wali do mnie prosto z mostu że w tej kasie i do tego metrażu nie znajdę nic lepszego niż Monitor Audio BX2 . Udałem się na odsłuch kolumn w pomieszczeniu odsłuchowym , i byłem w szoku jak takie kolumienki mogą odejść . Z miejsca przystąpiliśmy do negocjacji ceny , bez ceregieli po 2-3 min. zaproponował mi 1150 zł za komplet 2 szt kolumn ( cena sklepowa 1390 zł ) . Już je mam w domu , podłączone , jestem bardzo zadowolony , nie potrafie opisac efektu , dosłownie półka opada na glebę . Chociaż to jest tylko stereo , czuję się tak jak by dźwięk atakował z każdej strony , jak byś był w srodku jakiegoś kręgu otoczony kolumnami , bardzo wyrażny i taki soczysty sopran , środek nie zagłusza góry ani nie tłumi dołu , i jeszcze musiałem obniżyć poziom na subwooferze , bo te smyki mają również swietny bas i w połączeniu z subem było go za dużo . Wielki plus za wygląd i jakość wykonania , teraz około 150 godz. wygrzewania ( rada sprzedawcy ) i jedziemy z koksem
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
No i fajnie :). Pomyśl o standach pod głośniki. Oczywiście nie musisz, ale moim zdaniem wyglądałoby to lepiej. Natomiast same głośniki to dobry wybór.
 

samfisher74

New member
Już teraz mysle o standach , przydało by się jeszcze z metr odległości między monitorami ale chwilowo jestem finansowo wypruty ... może w przyszłym miesiącu
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Już teraz mysle o standach , przydało by się jeszcze z metr odległości między monitorami ale chwilowo jestem finansowo wypruty ... może w przyszłym miesiącu
Powolutku nikt nie goni a standy dużo dadzą :) Aczkolwiek ja na 20 m to kupiłbym podłogówki tak jak i Krzychu ...
 

samfisher74

New member
Wiecie tez myślałem o podłogowych , ale raz że mieszkam w bloku i tu nie poszaleje z głosnym słuchaniem muzyki , na tyle co sobie mogę pozwolić to i te monitory dadza radę a raczej i tak nie wykorzystam pełnej mocy , druga sprawa miejsce - 20m2 niby nie tak mało ale my lubimy przestrzeń , nie chciałem sobie zagracać pokoju kolejnymi dwoma meblami - jest już stół , krzesła , komoda , ława , narożnik , szafka rtv ... na świeta muszę jeszcze choinke zmieścić , robi się duszno i ciasno . Jestem z kolumn bardzo zadowolony , Vtuner gra perfekcyjnie . Więcej mi nie potrzeba , kolejny zakup to będzie jakiś normalny głośnik centralny , ten mój to jakiś stary Tonsil , jest w dobrym stanie ale nie wygląda
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Jak głośnik centralny to celuj w serie BX- Centre. Gratuluje bardzo dobrego wyboru... a sasiadami w bloku się przejmuj... też mieszkam w bloku, kino domowe stoi w pokoju 18m2, jak w stopce... nigdy nie wykorzystam mocy tych głośników, ale jakość dźwięku est bardzo dobra i mam duży zakres dynamiki po skalibrowaniu głośników...
 

samfisher74

New member
Jak głośnik centralny to celuj w serie BX- Centre. Gratuluje bardzo dobrego wyboru... a sasiadami w bloku się przejmuj... też mieszkam w bloku, kino domowe stoi w pokoju 18m2, jak w stopce... nigdy nie wykorzystam mocy tych głośników, ale jakość dźwięku est bardzo dobra i mam duży zakres dynamiki po skalibrowaniu głośników...
I mi właśnie o to chodziło , ma być ładnie , czysto i nie koniecznie bardzo głośno , a co do centralnego to właśnie myśle o tym BX centre , może używke za 300 - 400 zł wyrwe gdzieś
 
Ostatnia edycja:

samfisher74

New member
w przyszłości , mam nadzieje że do końca roku , będą kupione 2 kolumny surround również Monitor Audio , ale frontów podłogowych nie przewiduję w najbliższym czasie . Na razie fronty to BX2 , a jakie kolumny MA na tył kupić ? jaki to model ?
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Ale jak już masz swój temat to daj nazwe jak mają inni o zestawach. Bo temat nie zachęca aby oglądać ..
 
Do góry