[Nasze Zestawy AV] Moje zabawki

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Masz rację, tu nie chodzi o dywan, a podstawkę pod listwę zasilająca, więc wróćcie do tematu! Bardzo fajna podstawka, napewno prąd będzie teraz lepiej płynął, a skrzypce w niektórych utworach będą wyraźniejsze. Świetny wybór!
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
I jest git :) A listwa cieszy oczy i kasa wydana nią, nie jestem dla mnie żadnym wyrzeczeniem, a jest to hobby, więc też inaczej podchodzę do tematu i jak się wydaje pewne pieniądze to chce się, aby całość audio i to co jest powiązane miało jedną spójność. A nikogo nie namawiam do zakupu. Dobrego dnia.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Lolek lubi pałace i zamki,filary oraz rzeźby i mówi,że nowoczesne,minimalistyczne i kwadratowe domy,są bez duszy ;)
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Bo widzisz Kolego jak to jest, jak nie możesz trafić na dywan jaki Ci się podoba, mam na myśli wymiary to kupuje się to co jest w danej chwili, bo była potrzeba wymiany, kilka lat poleży i się zmieni, choć dla mnie jest on w tym wszystkim najmniej ważny, a oczy po pewnym czasie się przyzwyczajają, a tym bardziej, że jest dosyć ciemny.

A ja uważam ,że ten dywan jest bardzo ważny.
Mniejsza o jego "walory" wizualno-estetyczne.To jak powszechnie wiadomo ,a o czym niektórzy zapominają ,kwestia gustu. A o gustach jak wiadomo się nie dyskutuje .Równie dobrze można powiedzieć, że światełka wokół telewizora to "lekki folklor" i generalnie całoroczna choinka a nie tylko na Boże Narodzenie.
Na podłodze widzę drewno ,które jest dość przyjazne akustycznie i nie odbija mocno dźwięku jak powiedzmy goła ściana .Ale dywan w tym miejscu poprawia akustykę pomieszczenia. Wystarczy go usunąć i będzie ,mówiąc delikatnie, zupełnie inaczej.
Niestety w znacznej mierze pomieszczenia odsłuchowe są do tego celu adoptowane a rzadko kiedy robione specjalnie pod odsłuch .A do dobrego odsłuchu znaczenie ma wiele rzeczy. Kształt pomieszczenia ,rodzaj wykończenia ,wyposażenie pomieszczenia a nawet to ,że ściany w takim pomieszczeniu raczej nie powinny mieć pionów. To wszystko ma wpływ na odbicia, interferencję fali akustycznej czy tez pozbycie się fali stojącej.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Gitarrra też uważam, że dywan jako "gadżet" akustyki jest ważny i wiele osób się już o tym przekonało, choć nie wszyscy musza w to wierzyć, czy też słyszeć, bo wiara nie ma tu nic do tego.. Ale tu ala dywany, pełne sztuczności to dużo nie pomogą..
Piramida na pałace to musi być człowieka stać.. :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak ktoś szuka kabla ethernetowego w rozsądnej cenie to właśnie Chorda kupiłem , aby switch połączyć z tv, bo od switcha do streamera idzie inny kabelek ethernetowy tj. Audioquesta cinnamon, ale ten jest tańszy, a wykonanie jest naprawdę dobre i oczy cieszą.


 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
5 złoty to pączek kosztuje na Nowym Świecie w Warszawie. :) Niektórzy twierdzą, że słyszą różnicę na tego typu kablach, ja niekoniecznie, więc nie kupuje za duże pieniądze, kupiłem tańsze, ale samopoczucie zdecydowanie jest lepsze i oczy cieszy, bo wykonanie obu tych kabli ethernetowych co mam jest na wysokim poziomie. A to co zostanie zawsze można iść do kawiarni z fajnym towarzystwie i pojeść dobrych pączków, które może są drogie tak jak i wszystko inne w tego typu lokalach, ale różnica w smaku w stosunku do pączków po 2 zeta np. w Biedronce jest nie do porównania.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To tak jak ze stolikiem audio, można kupić za 5k i można postawić trzy płyty chodnikowe, różnicy w brzmieniu żadnej. Z tą sieciówką jest podobnie, Lolek ma sprzęt na pewnym poziomie, stać go, to kupuje firmowy i ma satysfakcję.

Zresztą ; )
[Youtube]CW4_1rLlzNk[/youtube]
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
To tak jak ze stolikiem audio, można kupić za 5k i można postawić trzy płyty chodnikowe, różnicy w brzmieniu żadnej. Z tą sieciówką jest podobnie, Lolek ma sprzęt na pewnym poziomie, stać go, to kupuje firmowy i ma satysfakcję.



Zresztą ; )

[Youtube]CW4_1rLlzNk[/youtube]
Przecież stolik poprawia dźwięk audio heretyku...
 
Do góry