[Nasze Zestawy AV] Moje zabawki

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To czas na kolejny test, coś na obiad i coś jeszcze będzie na deser. :)





Jedno jest na razie pewne, że ten kolor bardziej mi leży po tym co zobaczyłem , niż wenge , zdecydowanie na żywo w warunkach domowych jest ciemniejszy niż na zdjęciach, a wenge będzie jednak za ciemny,chyba :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
VVV lubię Cię kolego jesteś pozytywnym gościem na tym forum, ale ja tak jak pisałem przestałem pisać tutaj o wrażeniach.. :) ja słowa zawsze dotrzymuje, prywatnie wszystko ci mogę powiedzieć.. a tak ogólnie na potrzeby forum to Sonusy przecie nie grają, podobnie jak Dynki :hihi: śmiechu warte, ale, przecie internet wszystko przyjmie tak jak i papier.
Jak zwykle pozdrawiam Cię :eek:k:

Ps. kilka zdań gdzieś tutaj pisałem po przesłuchaniu ich w salonie w Warszawie :) A i jak słuchałeś starych to te grają lepiej w sensie fajniej dla mnie i pewnie nie tylko dla mnie patrząc, jakie było zainteresowanie nimi na AS. Szkoda tylko, ze Horn podniósł ceny na swoje produkty..

JAk będziesz kiedyś w wawie to daj znać to się przejdziemy na piwko.. i na najlepsze swojskie jedzonko :)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podłącz z ciekawości pod ampli Onkyo, ciekawe czy w ogóle ruszy. Moje poprzednie, na samym ampli praktycznie nie grały.
Niesamowicie prądożerne i wymagajace skrzynki.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Lolek jestem w WA co najmniej 2 razy w roku dam znać i z miłą chęciom podzielę się moimi dosyć starymi wrażeniami z mojego starego Brzmienia z ponad 30 lat :
( Pozdrawiam Starych ) fanów HI FI :):):)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig próbowałem Dynki, to powiem tak , szkoda pisania :) teraz mam na chwilkę podłączone olimpijki, (leci nightwish) tylko , z kablem za bodajze 150 zeta, ja swój już sprzedałem podobnie jak odtwarzacz cd.. z transparentem nie daje rady się go podłączyć, bo nie ma takich wtyków amplituner jak ma wzmak czy końcówka.. ale byłoby z tym kablem jeszcze trudniej mu coś zrobić.. A w olimpijkach coś słychać, ciezko nazwac to graniem, bardziej sobie coś plumka ze słabą jakością, tylko basu bardzo mało.. nie daje rady amplituner pomimo , że pobór prądu ma prawie 1200 W, a nie jak dzisiejsze amplitunery po 700-800 W.. więc łatwo sobie odpowiedzieć jakie kolumny należy kupować , aby takie amplitunery zagrały coś z kolumnami .. oczywiście są kolumny, które są bardziej skutecznymi i prościej jest je napędzić.. ale te które mam na myśli ja i wielu innych nie chce ich..

Widać jak grają moje Paradigmy z Accu, inne kolumny, ale juz grały inaczej jak miałem integrę Marantza Ki pearl lite.. a przecież to jest "zabawka" w stosunku do tej integry.. też co ciekawe, może człowiek być na teście w salonie audio. wiedzieć kolumny, oglądać je, dotykać, ale jak się je ma na "własnym podwórku" to tak zupełnie inny Świat i inne doznania i nie mówię tu o dźwięku, bo to wiadome, ale i te wizualne.. choc przez pierwszą godzinę byłem deczko przestraszony, ale potem już było ok, widać kabel jeszcze do siebie nie doszedł po ostatnim tygodniach leżenia na podłodze. To też pokazuje ile ma do odsłuchu jak coś jest używane przez cały czas.. A wczoraj pograłem tylko ze 4 godziny z kablem z moimi kolumnami..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek jestem w WA co najmniej 2 razy w roku dam znać i z miłą chęciom podzielę się moimi dosyć starymi wrażeniami z mojego starego Brzmienia z ponad 30 lat :
( Pozdrawiam Starych ) fanów HI FI :):):)

pamiętaj jak to mówią stare, ale jare.. :) gdyby nie ta muzyka sprzed lat (w wielu przypadkach) to na pewno nie bawiłbym się w kupowania...
Widzisz , a jakby nie wirus, to w tym tygodniu bym był z rodziną na koncercie mojego mistrza Bocelliego, ale przełożyli na kolejny rok, rozumiem decyzje.. bilety ważne..
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
. nie daje rady amplituner pomimo , że pobór prądu ma prawie 1200 W, a nie jak dzisiejsze amplitunery po 700-800 W.. więc łatwo sobie odpowiedzieć jakie kolumny należy kupować , aby takie amplitunery zagrały coś z kolumnami ..


Czyli co?
Nowe amplitunery z polowe mniejszym poborem pradu sa slabsze od starych avrow?
Jak dla mnie bajki wyssane z palca i brak argumentow technicznych za ta plotka.

A co do Kolumienek, fajny kolor. Tylko wydaje mi sie ze w tym kolorze slabo widac ta zaslonke - maskownice.

Ps nic do olimpijek nie mam, wygladaja swietnie ale szczerze pokazales poprzednie wstretne gargulce od dynaudio i jakos tamte brzydale jakos wpadly mi bardziej w oko. Z sonusami jest grzecznie i schludnie. Dynki napewno zwracaja na siebie uwage :)
 
Ostatnia edycja:

vvv

Well-known member
Bez reklam
Lolek To :):):) Mi zosało w dawnych Latach Moja muzyka z roku 77 może 76 tego już nie pamiętam z Gdanskiej Olivie a był to występ który został mi do DZISIAJ w Pamięci !!! Tak pewnie wielu z Nas ma jak to było kiedyś !Mam jeszcze wiele Wspomnień z Opery Sopockiej z Festiwali ale i z posezonowych Koncertów W tamtych Latach zespołów Bitowych ! Napiszę tylko zespoły na których byłem ! Jakoś wtedy wszystko było inne w tym Muzycznym temacie muzyki Najpierw Kuzyn zaczynał w Liceum Słuchanie Polskiego Bitu w Sopocie Non Stop i zabierał mnie jako naj pierw 9-12 latka :) i już wtedy byłem ZAKOHCANY W Muzyce :)
Teraz dodam telata Z Opery !
Do Dziś mam to Brzmienie Krawtwerk jak mnie dociska w całości to brzmienie a miałem wtedy 2 miejsca od sceny !
Zostało w Pamięci i sentymęcie jeszcze z tamtych lat sam Bit !
Sweet https://www.youtube.com/watch?v=ewFBuYHldeY
Slade https://www.youtube.com/watch?v=iQ5itYUNu70&list=RDEMXn_fFfkFPx4g-JZW3V8xow&index=2
Było jeszcze parę zespołów W latach 77-80 i miałem PRZYJEMNOŚĆ być na Koncertach :)
Dzisiaj z Kolegami Wspominamy te czasy i Nic nie jest w Stanie zapomnieć tamten Czas !
Aby nie wnikać w Mój sentymentalny Post To Pozdrawiam Wszystkich Melomanów na naszym Wspaniałym Forum :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czyli co?
Nowe amplitunery z polowe mniejszym poborem pradu sa slabsze od starych avrow?
Jak dla mnie bajki wyssane z palca i brak argumentow technicznych za ta plotka.

A co do Kolumienek, fajny kolor. Tylko wydaje mi sie ze w tym kolorze slabo widac ta zaslonke - maskownice.

Ps nic do olimpijek nie mam, wygladaja swietnie ale szczerze pokazales poprzednie wstretne gargulce od dynaudio i jakos tamte brzydale jakos wpadly mi bardziej w oko. Z sonusami jest grzecznie i schludnie. Dynki napewno zwracaja na siebie uwage :)

Powiem Ci tak, jak kupowałem swój amplituner sprawdzałem również (też o tym pisałem gdzieś na forum) topowego denona , miał coś około 800 W poboru prądu.. facet dawał mi większy upust niż miałem na Onkyo, powiedziałem jak zagra lepiej kupuje, razem sprawdzaliśmy obydwa te same utwory i te same kawałki z filmów, podłączone pod głośniki 5.1 , denon wyraźnie był słabszy.. co również sprzedający potwierdził.. ale to nic mój sąsiad miał jakiś czas temu Marantza , nie pamiętam modelu, około 720 W poboru prądu miał czy coś około tego , nawet "głupich" moich Paradigmów nie potrafił napędzić w sensie takim, że była naprawdę duża róznica pomiędzy moim amplitunerem ,a sąsiada..
Ale to nic , też miałem okazję sprawdzać arcama pobór prądu jak dobrze pamiętam 1500 W rozwalił mój i wszystkie inne jakie wtedy testowałem i generalnie wtedy uważałem i teraz uważam, że to najfajniejsze amplitunery pod względem stereo. Być może jest teraz coś fajniejszego nie sprawdzałem, bo mnie to już tak nie grzeje jak kiedyś, ale na pewno są w czołówce..

A co do zasłony, ja mówię struny widać dość dobrze, zdjęcia okłamują troszkę.. natoamist co do kolumn, tamte robią inne wrażenie, bo są wysokie 140 cm do 110 , więc wielkość robi różnicę na oku.. :) na szer jak i na gł. sa porównwyalne..
Na innym forum zwolennik Dynek od lat zresztą napisał, że z przykrością musi stwierdzić, ze SF ładniejsze robi kolumny niż Dynki, także widzisz dla każdego coś innego, jedne i drugie cieszą oczy, a i zmysły również, tylko muszą podejść konkretnemu słuchaczowi. Aczkolwiek do Dynek trzeba się przyzwyczaić .... plus nakładki nie każdemu się podobają, mi one nie przeszkadzają, aczkolwiek w kolumnie jest fajniej jak są przetworniki umieszczone.. ale to jest pikus , kolumna ma cieszyć oko w jakimś tam stopniu, a przede wszystkim ma zagrać w danym pomieszczeniu i jak najbardziej racjonalnie do wydanej kasy.. I fakt, że w tym konkretnym przypadku to kolumny mające inną sygnaturę dźwięku i są bardziej układne do "wsadzenia" ich do danego pomieszczenia.


VVV , kolegę miałem ze szkoły średniej uwielbiał ich, ja też miałem ze dwie kasety magnetofonowe ;-) Inny Świat wtedy był.. miał człowiek altusy i kasprzaka i było się mega szczęśliwym ..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak zgadza się.. te same, co kiedyś jechałem 500 kilosów na odsłuch, aby je odsłuchać w pewnej konfiguracji.. :grin: ale w domu to co innego, zresztą to samo jest z tymi innymi kolumnami.. zupełnie inne odczucie niż w salonie..
Pozdrawiam :eek:k:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dużo w głowie się miesza, niestety inaczej to wygląda w salonach sklepowych, a inaczej u siebie i kiedy dochodzi do ciebie presja podjęcia jakiejś decyzji.. Nie jest łatwo.. myślałem, że będzie prościej :) w przyszłym tygodniu jeszcze "angliki" przyjadą i zobaczymy czy coś z tego wyjdzie i czy coś się jeszcze bardziej namiesza.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W domu tak, w salonach i u znajomych jeszcze był Esoteric, Luxman i Mac.. choć jeszcze coś mi się tam w głowi się roi, ale to raczej nie, choć zacny zawodnik.. za dużo możliwości, za mało czasu na to wszystko.. ale z elektroniką jeszcze można poczekać na decyzje. I tak trzeba czekać, aż wyjdzie odtwarzacz. Nie miał człowiek problemu to sobie zrobił.. :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolo do tych kolumn to trzeba ze 40 m. samego salonu :) i dla mnie przy SF od serii tradytion w górę to kolor w sonusie jest inny niż te mają.. :) I te są używane , a ja takie rzeczy kupuje nowiusie.. nieśmigane..:) ale dziękuję za chęci :bober: Plus to jak opisuje to też jest dużo do życzenia, ale chce sprzedać, wiec pisze to co pisze.. bo mając pieniądze , salon odpowiedni i elektronikę również odpowiednią ja na te kolumny nawet bym nie spojrzał przy Liliumach, a od serii tradition jak dla mnie te kolumny nie są zdecydowanie lepsze, a inaczej brzmiące z większym wypełnieniem basu, a to jest różnica, bo ja i kilku mi znajomych osób zdecydowanie wolałbym kupić amati i jeszcze by mi kawałek kasy zostało na dołożenie do dobrej elektroniki.. niz kupić IL cremonese.. co nie zmienia faktu, że są to piękne kolumny i super grające, choć gość troszkę przesadza z opisem.. ale w końcu chce sprzedać. Szkoda, że jeszcze nie napisał tak przy okazji jakie to pomieszczenie musi być przygotowane do tego typu kolumn.. :) choć dla tych co się interesują tego typu kolumnami to i w sumie nie musi o tym pisać.
 
Ostatnia edycja:
Do góry