[Nasze Zestawy AV] Moje zabawki

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Od głowy to jakieś 3.5-4 m ale od foteli w sypialni mam już jakieś 2m... a tam często siedzimy i oglądamy jak jesteśmy w sypialni.. Kupiłem dla ciekawości i dla sprawdzenia podejrzewam jaki będzie werdykt ale potestuje przez kilka dni i zaproszę kilku znajomych do testów i opisze wszystko.. W salonie za jakieś 2,5 roku tv do wymiany chyba że się rozleci i wtedy już będzie więcej wiadomo co to będzie z tym 4k i z oledami i wtedy już kupię tv do salonu tylko większy.. Na dzisiaj jakbym kupował do salonu i tak wolałbym FHD większy niż 4k mniejszy..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiesz nie chodzi o przyszłość co bardziej o ciekawość jak to się ma w warunkach domowych w porównaniu do dobrego tv FHD.. ten tv idzie do sypialni... W salonie jakbym na co dzień oglądał z takiej odległości to szkoda zachodu... Na pewno sprawdzę 4k zdjęcia i filmy z kamery 4k bo takowe dostane od kumpla.. z sieci raczej nici 4k bo wiesz ja mam lipny net.. w domu...
Generalnie muszę sobie wyrobić zdanie co trzeba będzie kupić za te 2,5 roku do salonu... Myślę że przez ten czas już rynek się wyklaruje...


Lobos bo sypialnia to ważna sprawa... obejrzę sobie film w 4k XXX to wiesz panienki będą do sypialni wchodzić same :) jak będę te 1,5 m przed ekranem ma się rozumieć :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiadomo ale zdjęcia w 4k i filmy z kamery 4k śmiało będzie można ocenić - filmy z BR też jestem ciekaw jak to wygląda w warunkach domowych.. remasterowane filmy w 4k np Elizjum zobaczę czy jest różnica w stosunku do tego co mam na FHD....ale prawdziwa radość jeśli chodzi o filmy to musi być taki film nagrany w 4k.. i odpowiednia odległość do danej przekątnej..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Piramida z tej strony właśnie mam pościąganych chyba około 14 filmików(lg, samsunga, sony i panasa) tego nie mam - ale też go teraz ściągnę to zobaczę..,. 4k idzie na koniec testów teraz chłopaki gry testują z konsoli :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lolek, podłącz lepiej mocnego PC i odpal cokolwiek w UHD.
Do tego naturalnie +/- 1-1.5m odległości.
Napisz też jak wrażenia z tych kilku metrów, bo jak pamiętam zawsze sceptycznie do tego podchodziłeś.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wszystko opiszę i tych filmików z tej strony mam około 14 jak mnie pamięć nie myli... plus film z kamery 4k Soniaka coś około 90 min (Grecja) .. i trochę zdjęć z Grecji również w 4k.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Wszystko opiszę i tych filmików z tej strony mam około 14 jak mnie pamięć nie myli... plus film z kamery 4k Soniaka coś około 90 min (Grecja) .. i trochę zdjęć z Grecji również w 4k.
Lolek będziesz miał nie tylko porównanie do full HD ale do obrazu zarejestrowanego na żywo przez twoja osobę na wakacjach... :)
Wiadomo , że do tego to nie ma co porównywać bo takich doznań Ci nieda nawet najdroższy i największy TV na świecie. ..:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Obawiam się że będzie ten droższy - niestety. A patrząc ile filmów będzie w 4k to średnio to wygląda. Do tego ile film będzie kosztował w tej rozdzielczości??'''
 

collider

New member
Bez reklam
I jak widac najwieksi oportunisci sie lamia ;). Podejrzewam, ze filmy 4K na bluray beda drogie. Raczej stana sie produktem dla koneserow. Widzialem, ze za chwile na rynku ma pojawic sie nowy model bluray Panasonic BDT 570. Jest juz na stronie Panasa. Co prawda nie 4K, ale z jakims nowym, genialnym rozwiazaniem skalowania oraz z analogowym audio 7.1. Specyfikacja wyglada bardzo ciekawie a i sam player prezentuje sie swietnie. Jedyny minus to bral mozliwosci streamingu materialow UHD co wydaje sie dosc dziwne bo zabawki za 400-500zl na andku juz daja taka mozliwosc a w otwarzcze bluray nawet te topowe nikt nie chce tego zainstalowac. Na marginesie ciekawe czy jakas firma wypusci bluraya postawionego na Androidzie.
 
Do góry