[Nasze Zestawy AV] Moje zabawki

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tylko z tego co wiem to Dali które były na AS w stosunku do tych Focali to tak jakby porównać .. a może nie będę pisał.. :) zresztą w Centrum Marantz Panowie w podobnym tonie mówią że to nie najlepsze kolumny były do Marantza.. ale podobno nie mieli na to wpływu..
Krzychu nie wiem czy wiesz dlaczego Kolega porównywał te dwa konkretne cd do siebie ? Bo to jest istota w tym teście.. i częściowo jak się wczytasz jest tam to opisane :)
Drugi aspekt to muzyka jaką Kolega słucha to też trzeba brać pod uwagę, że cały taki zestaw może inaczej zagrać przy muzyce rokowej, a już nie wspomnę o mocniejszych tonach jak choćby to co gra Nightwish.. choć dla takiej muzyki wolałbym Focale niż Dali.. biorąc pod uwagę ceny 40-60 tys...
Lolek, ja z tym nie dyskutuje, kto co lubi, czego słucha. Sam słucham od klasycznej do mocnych brzmień, więc widać na tyle kompromisów i tak jest nieźle ;) Dodam ,że sam kilka m-cy temu byłem w NOSPR w Katowicach na Carmina Burana, a na koncertach Metallica czy Samaela też bywałem :)
Sopry - wybitne, ale Dali też lubię, lecz wyłącznie od średnich serii w górę, np. powiedzmy od Rubiconów wzwyż. Ilekroć jestem na odsłuchach i Dali zostają podłączone utwierdzam się w wyborze ;) Lecz nie za tę cenę
Lolek
Mając 34k na wzmaka szukalbyś pewnie czegoś innego niż ten Marantz, oczywiście nic mu nie ujmując.
Dokładnie tak. 10 Marantza dla mnie grała wybitnie z Dali, ale kompletnie nie za tyle kasy.
Jedno tez jest pewne że nawet jak ktoś lubi np Marantza to zawsze przy ocenie trzeba być obiektywnym w 100% a nie patrzeć na swoje upodobania w kierunku takiej czy innej firmy. Bo tak jak w tym wypadku kosztuje taki zestaw 65 tys i to musi grać .. nie ma że boli..
Kontynuując, tu się zgodzę. Ja zawsze powtarzam, że jestem świadomy tego co mam, czyli budżetowego gówna i nie uważam to za żaden zestaw audiofilski. Potrafię się do tego przyznać i otwarcie pisze, że gdybym dziś zaczynał od zera swoją przygodę z audio to wysoce prawdopodobne, że inaczej potoczyły by się losy sprzętu czy kolumn. Dla przykładu ostatnio bardzo zachwyca mnie Creek czy Kefy R. Już pisałem nieraz, że gdybym miał fundusze na półkach stałby albo Mac albo Accu, bo też słyszałem wiele razy i też jestem zachwycony tymi klockami.
Lolek, ku wyjaśnieniu mojej wypowiedzi. Przepraszam, (prawie na pewno się mylę), ale mam wrażenie, że cały czas miedzy wierszami uważasz mnie za jakiegoś fanboya marki Marantz czy Dali i traktujesz mojej wypowiedzi mało poważnie ;) Bez urazy, chcesz to napisz jak wypadły Dali vs Focal. Od tego jest forum. Wydaje mi się, że jesteśmy ludźmi na poziomie i chyba możemy podyskutować na różne tematy jak dorośli bez ukrywania swoich gustów czy opinii...? ;)
Przecież te zestawy Marantza co mamy nie są kupowane w cenach "sugerowanych", a mozolnie wyszukiwane na aukcjach.
W życiu bym nie dał za Marantza 30-40tyś. bo tyle mój zestaw kosztuje samej elektroniki w cenie jaką widzimy w sklepach.

Za takie pieniądze można kupić o wiele lepszy sprzęt (używany) o ile ktoś ma taką potrzebę i warunki lokalowe.

Wiele prywatnych opinii jest wydawana w kontekście ceny, co jest często mylące dla czytających. Dla mnie wiele sprzętów jest świetnych, ale nie w cenie jaką sugeruje producent, a w niższym przedziale.
Do nikogo nie można mieć pretensji, ale warto dodawać kto i ile zapłacił za sprzęt.
Ktoś potem czyta "sprzęt nie gra tak jak powinien, a konkurencja lepiej wypada", ale zapomina dodać, że ten sam sprzęt za granicą stoi np. 30% taniej, a u nas jest zestawiany z dużo droższymi, bo któryś dystrybutor wywindował cenę.

Potem cała "recenzja" oparta jest na porównaniach, ale do dużo droższych sprzętów.
I to jest sedno.
Ja również wszystko co posiadam kupiłem najwyżej za połowę wartości nowego sprzętu w Polsce, no może coś się zdarzyło za ok. 60%.
Dla przykładu, ktoś da zaMarantz PM-KI Pearl Lite 5 tys? Istny kretynizm. 2.5 tys. zł jest wart max. wg mnie. Wiem ile poszczególne sprzęty są warte, sam je sobie wyceniam względem jakość/brzmienie/funkcjonalność, itd. Potem staram się szukać takich cen. Jeśli jest droższe to nie kupię. Tak jak pisze Armanig, gdybym zliczył ceny detaliczne tego co stoi u mnie w jednym pokoju, to samochodem bym wyjechał z salonu. Tymczasem realia są zupełnie inne :D Obecnie niezmiernie się cieszę z tego co mam, gęba się śmieje i uszy radują :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Krzychu nie pisałem tego w stosunku do Ciebie tylko ogólnie że każdy powinien pisać szczerze w
stosunku do tego co się posiada jak również do tego co się gdzieś odsłuchało.. a jest to sprzęt marki którą lubimy.. Też nie jest tak że ja Dali całkowicie nie lubię - lubię Rubikony i gdybym dzisiaj kupował kolumny na pewno brałbym je pod uwagę. Gdzieś tam w sobie uważam i z tego co wyczytałem sobie myślę że Focal stoi wyżej niż Dali, ale każdy przecież uważa jak chce.. To co ludzie pisali po AS plus to co w sklach mówili uważali że dali z marantzem nie powinien być połączony.. i tyle..o kablach nie będę pepisał bo tutaj nie ma sensu o tym pisać.. Ten kolega co wklejałem jego wrażenia odsłuchiwał kilka godzin ten zestaw, a sopry 3 to basowy głośnik 21 albo 22 cm więc jedno jest pewne jest to na pewno mocniejszy wzmak od tego nieszczęścia jakim jest 11 stka dla mnie oczywiście.. i to cieszy.. plus na pewno cd jest na odpowiednim poziomie i może już nie będzie takich testów jak w przypadku cdika 11 gdzie w plusach jedynie napisano że dobra jakość dźwięku przy SACD .. śmiech na sali cd za 17 tys gra dobrze tylko z SACD.. ale takie są realia.. teraz na pewno będzie inaczej ale i cena jest inna.

Tylko to co napisałeś kolego że gdybyś miał taką kasę to patrzył byś na inne firmy jak Accu , Mac itp... i to nie tylko Twoje zdanie jest, więc pytanie dlaczego są takie ceny czy ktoś w Marantz sobie z tego sprawy nie zdawał ??? A chcąc kupić wzmak za 35 tysi nie będę go szukał po Europie bo taka osoba chce mieć serwis na miejscu w razie czego, a nie wysyłać go po Europie i czekać aż go naprawią..

Mercedesa tez można kupić taniej za zachodnią granica a jednak idziemy i kupujemy go w salonie w RP... bo wychodzimy z założenia że musi być nas stać na to co chcemy kupić.. I w tym wypadku jak stać mnie na wzmak za 35 tysi to mnie stać idę do sklepu dają mi jakiś rabat i cieszę się zabawką.. a cena wyjściowa powinna być na tyle konkurencyjna żeby chcieć kupić takie, a nie inne urządzenie.. jakby Ford mondeo w podstawie kosztował o 5 tys taniej jak Mercedes C klasa w podobnym wyposażeniu to kto by kupił tego Forda ??? Którego osobiście lubię ale jaki byłby sens ... skoro wiemy gdzie w szyku są obie te firmy... I w tym wypadku jeśli np nowy Accu 470 kosztuje wyjściowo zaledwie pisze zaledwie bo przy tych kwotach to kwota 3 tys to nie pieniądz.. to ktoś w Marantz powinien z tego sobie zdawać sprawę.

A zobacz co by się działo jakby taki zestaw zamiast 65 tys. kosztował wyjściowo 45 tys.. ???? + do tego odpowiedni rabat i wtedy Marantz zrobiłby pewnie zamieszanie..

Ale tak jak pisałem najpierw muszę posłuchać bo nie słuchając nie można oceniać danego zestawu.. bo jest to niesprawiedliwe ale pewne wnioski człowiekowi same się nasuwają...

Ps. nie bierz do siebie ale proponuję Ci nie pisz tak o swoim zabawkach jak piszesz.. Kolego uwierz na słowo i pewnie Ty też znasz takie osoby które za takie zabawki jak Ty to ... masz sprzęt na tyle ile możesz wydać w danym momencie ... bo masz rodzinę, zobowiązania inne hobby pewnie również, a świat nie kończy się na muzyce i KD :) ciesz się tym co masz bo inni mogą tylko pomarzyć o czymś takim.. :) a że są też i tacy co mają zabawki dużo droższe to cóż - życie .. trzeba grać w lotto dzisiaj 35 mln i każdy zestaw Accu stoi w Twoim salonie :) Jak ja wygram to jutro idę już na zakupy - tylko ze 200-300 tys potrzeba :) Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Hej - być może ale ja więcej słyszałem o Marantz - Dali i osobiście bardzie bym połączył denona niż marantza ale to moje zdanie..
 

Rafal7

Banned
Z drugiej strony to dla mnie nie istnieje coś takiego jak ten wzmacniacz nie gra z tymi kolumnami, po prostu takie coś nie istnieje.
Jeden przyjdzie i powie że dla niego to gra a drugi stwierdzi ze dla niego lipa.
 

collider

New member
Bez reklam
Nie wiem o czym wy piszecie Panowie ;). U.mnie w domu w tej chwili gra budzetowy Marantz z rownie budzetowymi glosnikami Dali Zensor 1 i jak dla mnie jakosc dzwieku jest swietna. Naprawde w tych pieniadzach nie mozna sie do niczego przyczepic. Wspolbrzmi to tak jak powinno i jak lubie. Dla mnie wymieniane tu zestawy to abstrakacja. Moge tego posluchac co najwyzej w salonach sprzedazy. Chociaz wiele razy zawiodlem sie na graniu bardzo drogich glosnikow czy wzmacniaczy i ich nieadekwatnej ceny. Dlatego tez nie przywiazuje takiej wagi do opowiesci entuzjastow HiEnd bo czesto sa mocno przerysowane.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ps. nie bierz do siebie ale proponuję Ci nie pisz tak o swoim zabawkach jak piszesz.. Kolego uwierz na słowo i pewnie Ty też znasz takie osoby które za takie zabawki jak Ty to ... masz sprzęt na tyle ile możesz wydać w danym momencie ... bo masz rodzinę, zobowiązania inne hobby pewnie również, a świat nie kończy się na muzyce i KD :) ciesz się tym co masz bo inni mogą tylko pomarzyć o czymś takim.. :) a że są też i tacy co mają zabawki dużo droższe to cóż - życie .
nie pisz tak, czyli jak? :)
Może trochę przesadziłem. Chodziło mi o malkontentów, dla których taki zestaw to nic nie warta elektronika na M. Tak jak pisałem, cieszę się jak dziecko, składałem to przez lata, dla mnie to i tak gra lepiej niż potrzebuję, ale jestem świadomy, że żaden to Hi-End, jak niektórzy nazywają miniwieże z MM czy Saturna. Jako Polaka boli mnie tylko to, że za granicą te sprzęty są sporo tańsze, a w stosunku do ichniejszych zarobków to faktycznie sfera budżetowa. U nas to dla niektórych Hi-End.
Powiem Wam tylko jedno, jeśli wygrałbym w totka, to nie rozglądałbym się za Dali, Kefem, pewnie też nie za Focalem czy B&W, nawet za Sonusem. Może byłby to elektrostaty Martina Logana, może jakieś omnipolary, ale odkąd pierwszy raz usłyszałem jestem pod megawrażeniem tego: :D
Boenicke - słuchałem ich też w Krakowie, również niższego modelu, też z kablami Tellurium, też na Macach. Nie chciałem wychodzić. Fotki pochodzą z AS2013. Jak usiadłem na tej wielkiej sali, to też nie chciałem wstać. Krótko - pierwsze kolumny konwencjonalnej budowy, z których dźwięk zbliżył się do naturalnego, koncertowego brzmienia, obojętne czy repertuar kameralny, czy estradowy.
Cena też porównywalna.
http://boenicke-audio.ch/
Młody chłopak ze Szwajcarii je projektuje, Sven
 

Attachments

  • DSC07109 (Medium).jpg
    DSC07109 (Medium).jpg
    27,4 KB · Wyś: 26
  • DSC07110.jpg
    DSC07110.jpg
    27,2 KB · Wyś: 26
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ja po dzisiejszej wygranej w totka stawiam salkę na wzór tej wrzucanej przez armaniga z b&w diamondami z tym, że fronty zamienię na b&w Nautilusy i zaproszę Was na odsłuchy:-D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mi te kolumny za diabła nie podchodzą - nie wiem jak to gra ale to nie moja bajka.. Diamondy w ostateczności by mi wystarczyły :) dałbym radę jakoś z nimi żyć..
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Powiem Wam tylko jedno, jeśli wygrałbym w totka, to nie rozglądałbym się za Dali, Kefem, pewnie też nie za Focalem czy B&W, nawet za Sonusem. Może byłby to elektrostaty Martina Logana

To jakie Ty chcesz te M.Logany? Swoja droga to spora loteria w przypadku Twojego "zapiecka". Pytam z praktycznego powodu. ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Klasyczne elektrostaty są bardzo problematyczne i wybredne w ustawieniu, głównie ze względu na "ósemkową" propagację fali, również za głośnikiem. Po wygranej znalazłoby się dla nich miejsce w specjalnie wybudowanej salce ;)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Masz te ze skorupkami czy bezdomne?

Postawienie takiej salki z Diamondami i Nautilusami doprowadzałoby do zaniku prądu w całej wsi podczas odsłuchów:D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jakby chcieć to odpowiednią elektroniką napędzić ( a nie ma innego wyjścia) to trochę prądu byś potrzebował. a ślimaki w ogrodzie pełno wartościowe.. tępię je ale jakoś średnio to idzie..
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Kup Nowofunlanda, psisko mądre widziało jak ojciec tępi te ślimaki i teraz jak jakiegoś widzi to od razu łapą gniecie:D
 
Do góry