[Nasze Zestawy AV] Moje zabawki

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ja na razie mam w głowie te Klipsche od wczoraj. Zagrały bardzo fajnie czy to elektroniczną, trochę Marka Knopflera, Metallicę. Zastanawiam się czy te z linku poniżej zagrają o klasę lepiej
https://www.youtube.com/watch?v=JoVzA37qAxU

Póki co 2 projekty domków u architekta adaptującego, może uda się w obu wcisnąć 25m2 na poddaszu na salkę. Venere raczej nie dadzą w kinie takiego kopa jak Klipsche, trzeba będziesz wszystko porządnie odsłuchać i przemyśleć. Skupiłem się aktualnie na tych kolumnach bo poza graniem biorę też pod uwagę wygląd kolumn i one do mnie trafiają.

Jak będziesz miał lolek możliwość odsłuchać Klipsch rp280f to poświęć chwilkę, a zmienisz zdanie jak ja na temat Klipschów:D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja na tę firmę nawet nie patrzę bez względu na wszystko( tak jak napisałem ani z wyglądu nie podchodzą mi jak również to jest inne granie) - nie są w moim centrum zainteresowania.. gdybym kupował dzisiaj to : SF, B&W, Triangle, Paradigme, Dynaudio.. kolejność nie ma tu znaczenia :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pakolo, to wątek Lolka, nie tutaj te wpisy ;)
Pisz w wątku swoim lub dedykowanym, to Ci więcej coś napisze.
Ja słuchałem tych co ma Lolek i nie tylko ta seria, z wyglądu to już zupełnie abstrakcja dla mnie, ale o gustach się nie dyskutuje, a jeżeli o granie chodzi, to powiedziałbym, że podobna szkoła. Chociaż jako set RP lepiej się sprawdza. Oczywiście to moje zdanie.
A Venerki piękne, tylko co z tego jak to w kd... nawet nie ma co porównywać.
Sucho i bez emocji, ale to trzeba samemu sobie ocenić i pod siebie. Każdy coś znajdzie. Wybór jest spory.
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
armanig
Założę swój wątek z czasem. Pisałem tutaj do lolka bo kiedyś rozmawialiśmy o Klipschach, żaden z nas nie słuchał rp280 wcześniej. Na mnie zrobiły ogromne wrażenie. Zastanawiam się jakie ciśnienie można by zrobić w salce mają jako Fronty i surroundy te RP 280:D

A co do Venere to właśnie tak zakładałem, że w kinie nie zrobią roboty Klipschów, a ja kładę nacisk na kino w proporcjach 55/45.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak jak napisałeś to wszystko kwestia gustu i o tym się nie dyskutuje ani użytkownik nie powinien się gniewać na innych jak coś napiszą innego niż to co my sami sądzimy o takim czy innym produkcie.. Każdy powinien posłuchać i zdecydować uchem i oczyma.. a nie sugerować się wypowiedziami innych osób.. W przeciwnym wypadku byśmy wszyscy musieli mieć to samo.. a wystarczy pooglądać filmiki w necie co mają Skośnoocy w tej chwili w swoich salonach na wystawach i widzimy jak temat jest różnorodny. I najważniejsze musimy zdecydować na czym bardziej nam zależy na stereo czy na KD... bo na 100% nie da się mieć jednego i drugiego na 100% ... takie moje jest zdanie..
najlepsze jest to że zaczyna być normalnie to znaczy, że mogę napisać że "Klipisze" nie podchodzą i nie ma burzy że jak to możliwe :) a to jest plus chyba że zaraz ktoś coś mi napisze :) więcej dystansu musimy mieć do tego co posiadamy :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pakolo,
Dlatego po wielu testach odpuściłem Venery i pochodne.
Co wielu zdziwiło, bo mogłem kupić przecież dużo droższe, czyli pokaż się a zastaw się, ale nie to przecież chodzi.
Posłuchaj ich w KD, tutaj dopiero zaczyna się zabawa. Żywioł ;)
No i jak słusznie zauważyłeś, z Onkyo to chyba najlepszy duet.
Następne raczej będą Palladium i na tym się zakończy (chyba) przygoda ; )

Sonusy (topowe) pięknę, ale to nie są "kinówki", a B&W na które się szykowałem przerosłyby mnie finansowo, bo Onkyo do nich nie przystoi, zresztą złapałby zadyszkę zaraz po odpaleniu.
Podobnie jak cała reszta ferajny.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W salonach często mówią ze "Klipisze" to tylko z Onkyo - nie wiem ile w tym prawdy ale .. może coś w tym jest.. o Paradigmach podobnie niby mówią aczkolwiek nie sugerowałem się tym co mówili.. nawet chciałem kupić Denona 4520 niestety odpadł w testach..
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Pakolo,
Dlatego po wielu testach odpuściłem Venery i pochodne.
Co wielu zdziwiło, bo mogłem kupić przecież dużo droższe, czyli pokaż się a zastaw się, ale nie to przecież chodzi.
Posłuchaj ich w KD, tutaj dopiero zaczyna się zabawa. Żywioł ;)
No i jak słusznie zauważyłeś, z Onkyo to chyba najlepszy duet.
Następne raczej będą Palladium i na tym się zakończy (chyba) przygoda ; )

Jak będę na etapie salki to pozwolę sobie wysłać zaczepkę w Twoim kierunku:D
Powiadasz, że testowałeś Venere, napisz jak Twoim zdaniem wypadły w stereo bo poza Daniyalem tutaj na forum w zasadzie same krytyczne opinie.

W KD na pewno je odsłucham u znajomego jak skompletuje set 7.1 lub ojca, który przymierza się również do ich zakupu.

Klipsch faktycznie lubi się z Onkyo, ale zastanawia mnie również konfiguracja z Marantzem - biorę też aspekt wizualny pod uwagę, a Maraś ładniejszy od klocków Onkyo.

Zastanawiają mnie również Klipsche, które chyba dopiero się pojawią w sprzedaży - Klipsch RF-7 III
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Lolek z tym dotykaniem kolumn to było dobre, żonie nie pokazuj tego posta... ;-)
Koledzy odsłuchiwalem sonusy i te tańsze i z wysokiem półki zarówno na lampie i gramofonie jak i tranzystorze niestety swoją barwa dźwięku mnie nie urzekły. Brzmienie tych kolumn jak dla mnie jest za łagodne porównując tutaj np. Klipsche to przy nich wulkan Energi i dynamit w muzyce zypelnie inne granie.. ;-) Warto posłuchać obu zestawów aby przynajmniej mieć orientacyjnie pogląd o ich brzmieniu... ;-)
Co do wyglądu jest odwrotnie, jak dla mnie sonusy są przepiękne wielu producentów może się uczyć jak powinna wyglądać kolumna z wyższej półki. ;-)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pakolo,
Te nowe to sobie przetestuje jak będzie okazja.
Za to central mają świetny - jeszcze większy, a to on robi kupe roboty w kinie i nie tylko. Świetną robotę robi również jak zrobimy upmix ze stereo do DolbySurround czy THXmusic (ten tryb bardziej dociążony, ale bez sufitu) i ja wolę wiele kawałków stereo (jak muza elektroniczna właśnie) słuchać w ten sposób.
Dżwięk się rozkłada na frontową ścianę i central nadrabia, a całość w mojej ocenie jeszcze lepiej brzmi jak w stricte stereo.
Wielu "miłośników" stereo nie jest za takim słuchaniem (chociaż w elektronicznej nie ma to znaczenia), ale (często) z prostej przyczyny - centrale w większości setów są jedynie dodatkiem i to jest kluczowe.
Nie wyrabiają jak taki wokal leci na centralu, bo ten ledwo zipie względem ogromnych frontów i spada jakość.
To są istotne informacje, ale mało kto o tym pisze i potem są takie a nie inne opisy "wrażeń", dlatego mnie interesują sety tylko z konkretnym centralem.
Nie bez przyczyny Klipsch ma takie, a nie inne i sety lądują w salkach kinowych.
Co do Venery, to już napisałem, a więcej nie chce z oczywistych przyczyn.
Zresztą jak Ci RP podeszły, to odpowiedź już masz ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek z tym dotykaniem kolumn to było dobre, żonie nie pokazuj tego posta... ;-)
Koledzy odsłuchiwalem sonusy i te tańsze i z wysokiem półki zarówno na lampie i gramofonie jak i tranzystorze niestety swoją barwa dźwięku mnie nie urzekły. Brzmienie tych kolumn jak dla mnie jest za łagodne porównując tutaj np. Klipsche to przy nich wulkan Energi i dynamit w muzyce zypelnie inne granie.. ;-) Warto posłuchać obu zestawów aby przynajmniej mieć orientacyjnie pogląd o ich brzmieniu... ;-)
Co do wyglądu jest odwrotnie, jak dla mnie sonusy są przepiękne wielu producentów może się uczyć jak powinna wyglądać kolumna z wyższej półki. ;-)

A SF z wyższej półki co to za model były i na czym je odsłuchiwałeś? BO np ja olimpijki III odsłuchiwałem na MF M6si i jak dla mnie nie brakowało im dynamiki (wiec nie wiem co by było jakbym podłączył np Accu 370 czy już nie wspomnę o 470, czy coś np z firmy Pass- tylko te niestety już swoje kosztują zabawki ) ale to oczywiście jest inne granie niż wymienione Klipsche - tego się nie da dla mnie porównać w żadnym stopniu.. inny charakter tych firm jest jeśli chodzi o dźwięk.. i potencjalnemu klientowi taki czy inny dźwięk musi pasować ..raczej nie wyobrażam sobie żeby człowiek który lubi Klipsche kupił SF i na odwrót..

Ale jak czytam że np olimpjki III ktoś z denonem sobie słucha to o czym my rozmawiamy.. to tak jakbym kupił Mesia E klasę i włożył do niego silnik 100 KM..

Natomiast co do wykonania SF to dla mnie jest to mistrzostwo świata - tylko mam tu na myśli kolumny od olimpijek w górę.. kilka kolumn mi się podoba np B&W, czy też choćby Triangle ale to ni jak dla mnie nie mają tego co ma SF...

Powiem więcej nie jestem na 100% przekonany w tym :) ale wydaje mi się że SF z wysokimi modelami to stoi wyżej dla mnie niż Mercedes czy BMW - które uwielbiam te samochody.. ale SF ma coś więcej.. to jest taki Aston Martin..:) ( tylko tutaj mam na myśli te z najwyższej półki kolumny- olimpijki w to nie wchodzą )gdzie co sobie w nim wymarzysz to oni to zrobią dla klienta - tylko trzeba za to zapłacić.. nawet kolor nici w fotelach dla klienta zrobią taki jak sobie ktoś wymyśli.. I oni również chcesz biała skórę - to robią białą ze "strunami" w tym samym kolorze... oczywiście jest mniej możliwości w kolumnie żeby tak zrobić jak to robią w AM.. ale to jest ten poziom - jak dla mnie oczywiście..
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Lolek, rozumiem, że słyszałeś takie Aidy? Pamiętam, że na AS 2013 wybitnie słabo zagrały, szczególnie jak na (wtedy) najdroższe kolumny wystawy... Większość jednak zwalała to na podłą akustykę. Tez w to wierzę ;)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
krzysztof
Nie miałem przyjemności odsłuchu tych kolumn, ale czy ktoś mógł olać akustykę wiedząc, że będą je odsłuchiwać potencjalni nabywcy?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najlepiej zwalić na akustykę :) Też je słyszałem.
Warunki nie są takie złe, pokoje, czy większe sale na AS mają wykładziny, do tego całą mase ustrojów akustycznych.
To nie są garaże podziemne z pogłosem.
Wielu z nas ma o wiele gorsze warunki.
Owszem, zawsze można lepiej, ale i tak nie jest źle.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Lolek, rozumiem, że słyszałeś takie Aidy? Pamiętam, że na AS 2013 wybitnie słabo zagrały, szczególnie jak na (wtedy) najdroższe kolumny wystawy... Większość jednak zwalała to na podłą akustykę. Tez w to wierzę ;)
A tegoroczna prezentacja Sonusa... tragedia jak na sprzęt, który był tam postawiony.
To samo B&W, antyreklama...
 

Bipo

Active member
Bez reklam
A tegoroczna prezentacja Sonusa... tragedia jak na sprzęt, który był tam postawiony.
To samo B&W, antyreklama...

Dokładnie sprzęty za naprawdę potężne pieniądze, a grało to w co nie których pokojach tragicznie. Puszczali jakieś delikatne plumkanie, gdzie sprzęty tylko się marnowaly i niewykorzystane były ich możliwości. Jak zmieniono kawałek na coś żywszego i trudniejszego nagle się okazywało, że sprzęt sie wykłada i ludzie zniesmaczeni wychodzą z pokoju. Sprzęt za taką kasę a grało to tragicznie. Henry chyba my niejestesmy audiofilami...:grin:
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Klocki grały dobrze, tyle, że to brzmienie audiofilskie. W salonach audio gra to podobnie.
A i tak na AS zazwyczaj leci jakaś klasyka, na rocku i cięższych brzmieniach już nie jest tak kolorowo.
Chyba z natury te ultra drogie są dedykowane do spokojniejszej muzy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek, rozumiem, że słyszałeś takie Aidy? Pamiętam, że na AS 2013 wybitnie słabo zagrały, szczególnie jak na (wtedy) najdroższe kolumny wystawy... Większość jednak zwalała to na podłą akustykę. Tez w to wierzę ;)

Słuchałem Kolego prywatnie znam kogoś kto ma Aidy w domu (aczkolwiek nie jest to mój kumpel :)... Na AS nie słucham bo w 90% wszystko co tam pokazują wychodzi słabo.. 3-4 razy byłem na AS i na razie dla mnie styka - jedno jest pewne dla mnie tam nie da się słuchać z jakich powodów nie wnikam.. jest do dupy - między innymi również przez złe dopasowanie sprzętu (elektroniki) do kolumn..ale i pewnie same pokoje to są takie a nie inne.. Prosty przykład Paradigmy Persony - różnie ludzie pisali o tym jak to zabrzmiało ale generalnie średnio lekko mówiąc, jak czytaliście dwa testy tych kolumn które wkleiłem w temat tychże kolumn to wychodzi że kolumny są naprawdę fajne a Ci Panowie którzy robią te testy wg mnie i nie tylko - naprawdę podchodzą z dużym dystansem do testów i odpowiednio ważą słowa .. Część ludzi na tym forum więcej ochów i achów pisało o kolumnach powiedzmy za 4 tys niż Ci panowie napisali o kolumnach za 52 tys.. Drugi przykład to topowy marantz który był z Dali połączony ludzie w większości wypadków zjechali ten zestaw.. ja w ciemno wierzę że zagra lepiej niż to co ludzie pisali po odsłuchach na AS.. tylko tak jak pisałem ja posłucham go z SF..wypożyczę kable głośnikowe, a nie kable Qed bo przecież jak może dystrybutor zabrać inne kable których nie ma w dystrybucji.. kable zasilające zabiorę choćby swoje, a nie jak to miało miejsce na AS gdzie były to kable po 15 zł.. Kolejny przykład jak na AS zagrały paradigmy Signature S6v3 jak usłyszałem to aż sobie usiadłem bo nie wierzyłem że to grają te kolumny, (zresztą nikt nie wierzył, jak później na pewnym forum się okazało )a dobrze je znam , bo ma je mój kumpel ale u niego nie grają z Chińskim Xindakiem.. który jest w dystrybucji Polpaka..

A teraz co do Aid wiec tak w pierwszej fazie u tego pana u którego ja miałem przyjemność posłuchać to salon był 32 m i te kolumny nie zagrały ... podobno była lipa - generalnie wszyscy stwierdzili że za male pomieszczenie plus akustyka była do bani + jak to przyjaciel tego Pana powiedział elektronika nie koniecznie podpasowała pod te kolumny.. Więc Pan nie mogąc posłuchać w Polsce tych kolumn w salonie powiedzmy 50 m. załatwił sobie taki odsłuch za zachodnią granicą obiecując ze jeśli spełni jego oczekiwania to u nich zamówi takie kolumny po remoncie parteru.. ale musi to mu zagrać.. był zrobiony odsłuch w ponad 50 m salonie przygotowanym akustycznie wszystko to grało z elektroniką Mcintosh... odsłuch trwał około 10 godzin.. po przyjeździe pan zdemontował cały parter w taki sposób żeby mieć salon ponad 50 m.. do tego zrobili go akustycznie i co tu mówić dla mnie bosko .. oczywiście patrząc ze w tym salonie stoją Mercedesy E i S klasy ... ja słuchałem 2 godziny i praktycznie tylko Rock.... niczego mi nie brakowało..
jakby kogoś ciekawiło to Pan dorobił się na gazie że tak powiem :) a był zwykłem pracownikiem który zarabiał śmieszne pieniądze - także w Polsce widzicie sami naprawdę można dorobić się pieniędzy - tylko trzeba mieć pomysł i szczęście, a do tego być pracowitym..
Teraz napiszę Wam bo znam też Gościa który miał przyjemność testować w podobnych warunkach w Monachium SF Aidy i Lilium - cenowo każdy wie jaka dzieli ich różnica.. odsłuchiwał na gramofonie jak i na cd.. i co stwierdził że gdyby nie miał co robić z pieniędzmi to kupiłby Aidy ale jakby np miał ograniczoną gotówkę ale oczywiście odpowiednią to wolałby kupić Lilium i do tego fajne BMW... :) Podsumował że na 70% wystarczyłby mu tańsze i byłby szczęśliwym człowiekiem który już nie potrzebowałby żadnych zmian jeśli chodzi o stereo.. a jest posiadaczem olimpijek III... wiec zapewne jest to co ja pisałem wielokrotnie że kolumny o 100% droższe nie graja o 100% lepiej od tych tańszych ale jak komuś się podobają i ma pieniądze to kupuje takie kolumny nie patrząc na pieniądze.. bo ma je, a do tego lubi muzykę.. i to przez duże L...
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jednak moim zdaniem te pokoje są tak średnio przygotowane. Oczywiście najłatwiej jest zrzucić na akustykę, ale jak ktoś kupuje "zestaw" za grube pieniądze to najczęściej ma przygotowane pomieszczenie. Pomiary itp. Tak czy tak fajna impreza i "święto" audio video. W tym roku też pojadę, ale ograniczę odwiedzane pokoje do ok 30% i zabieram swoją muzykę.
 
Do góry