[Nasze Zestawy AV] Moje zabawki

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pakolo szkoda ze takie małe zdjęcie, ale akustyka tak jak Kolega pisał może być w tym pomieszczeniu do bani...
A propo tamtych kolumn to Ten znajomy co widział je na żywo mówił że to co na zdjęciach to i tak nie oddaje jak się je widzi na żywo w takim ubarwieniu :) SF dla mnie to mistrzostwo świata.. ale pomarzyć zawsze można o takich kolumienkach, choć zawsze można sprzedać auto i kupić kolumny :)
 

pantomima

Banned
Haha , brawo Caparzo !
Nie pekasz nazywac rzeczy po imieniu :D

Bo faktycznie - oceniac tego typu parametr na podstawie tylko zdjecia , to naprawde jakies nieporozumienie .
Nawet taki laik w tej materii jak ja , potrafi to zrozumiec .
 

collider

New member
Bez reklam
Czy klapa to nie wiem, ale na zdjeciu jest jakis loft a one zazwyczaj akustyka nie grzesza bo sa adaptowane z roznych dziwnych pomieszczen.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Pakolo szkoda ze takie małe zdjęcie, ale akustyka tak jak Kolega pisał może być w tym pomieszczeniu do bani...
A propo tamtych kolumn to Ten znajomy co widział je na żywo mówił że to co na zdjęciach to i tak nie oddaje jak się je widzi na żywo w takim ubarwieniu :) SF dla mnie to mistrzostwo świata.. ale pomarzyć zawsze można o takich kolumienkach, choć zawsze można sprzedać auto i kupić kolumny :)

Ja mam schowane 20k na Venere 3.0 i jakiegoś wzmaka np. Advance Acoustic XI125, kobieta o niczym nie wie, jak tylko domek postawimy to będzie mój pierwszy zakup:D

Sonusy wyglądają obłędnie, chciałbym zobaczyć/posłuchać Aidy chociaż są poza zasięgiem.
 
Ja mam schowane 20k na Venere 3.0 i jakiegoś wzmaka np. Advance Acoustic XI125, kobieta o niczym nie wie, jak tylko domek postawimy to będzie mój pierwszy zakup:D

Sonusy wyglądają obłędnie, chciałbym zobaczyć/posłuchać Aidy chociaż są poza zasięgiem.
Jeśli o Venere 3.0 chodzi to tu jest fajna opcja
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6402856509
Cena jaka jest na aukcji jest inna jaką mi podali w meilu...17k za set 5.0....a podejrzewam iż osobiście jeszcze by coś dało by radę zjechać

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Bali mnie będzie interesował set 7.0, ale nie będzie to w formie jednorazowego zakupu, a powolnego dokupowania elementów. Mam pewne pomysły, ale są one zależne od tego czy będzie salka kinowa czy jednak salon. Ułatwienia są takie, że moja kobeta jest lajtowa i mogę salon zrobić po swojemu. Jeżeli postawie salkę to venere 3.0 i central będą z serii a jako surroundy może jakieś jble es80 lub inne kolumny podłogowe np Klipsche, oczywiście w przypadku surroundów w grę będą wchodzić używki:D Natomiast jeżeli pozostanę przy salonie to jako efektowe trzeba będzie wziąć do kompletu te od venere, ale bez podstawek bo są mega drogie, mam znajomego złotą rączkę to mu zlecę wykonanie takich podstawek:D

Co do tej ceny co Ci podali 17k za set 5.0 to mega dobra cena. Bardzo kusząca, ale dla mnie póki co mija się z celem zakup tego zestawu bo w obecnym mieszkaniu nic nie zagra lepiej niż budżetówa, której aktualnie używam:D
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Jak wy na podstawie zdjęcia gadacie że akustyka jest do dupy... To chyba przestane włazić na to forum...

Też pomyślałem tak samo.

Jakby ktoś napisał np: ciekawe jak akustyka bo nie wydaje się że jest włożona w nią praca, to ok ale mamy tu ku*wa ludzi z wyjątkowymi zdolnościami. Poproszę od zaraz wykresy z pomiarów itp....

A Sonusy Venere to dla mnie przerost formy, słuchałem ich wiele razy, wyglądają fajnie z tym się zgodzę, jednak granie to już nie takie jak starego Sonusa gdy w firmie był jeszcze Franco. Mi za Arie gość dawał Venere 1,5 i olałem temat, wiadomo rzecz gustu lecz granie dla mnie zbyt ostre i powyciągane...
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak wy na podstawie zdjęcia gadacie że akustyka jest do dupy... To chyba przestane włazić na to forum...

Nie wiem co Kolega Werf miał na myśli - wiem co ja miałem na myśli czyli tak jak napisałem ..." może być ...." a może to nie oznacza że musi być i to jest różnica .. a dlatego mi się wydaje że może być... bo ten salonik jest prawie pusty , oczywiście jeśli jest przystosowany akustycznie to nie ma problemu ale jeśli to jest taki salonik od tak zrobiony to może być problem.. to tak jak w domu wynieś wszystko z salonu i zostaw sobie dwa fotele i kanapę a potem włącz muzykę na odpowiednim poziomie zobaczysz co będzie się działo..

Caparzo na podstawie trailerów 2 min.,. ludzie oceniają filmy - Ty również piszesz że np film jest do zaliczenia bo jest szansa że będzie fajny.. a nie wspomnę o takich co typowo mówią że film słaby lub dobry będzie po obejrzeniu tych dwóch min.

W tym wypadku to samo napisałem "może" a to zmienia postać rzeczy...

A znam przypadek w USA gdzie w pokoiku na 16-18 m Gość postawił sobie kolumny B&W które potrzebują do normalnego grania czytaj komfortowego przynajmniej 40-50 m..a On miał takie kolumny na 16-18 m.. więc wszystko jest możliwe..
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Troszkę nie chce mi się wierzyć, że ktoś wywalił grubą kasę na ten sprzęt i władował go do pomieszczenia gdzie akustyka leży, chociaż znam parę osób, które kupują rzeczy na pokaz, a nie dla korzyści. Zdjęcie pochodzi z 2 sezonu serialu MR Robot. Ogólnie w całe mieszkanie ktoś włożył grube pieniądze.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W jednym z wątków wklejałem zdjęcia tych kolumn w tej wersji kolorystycznej , która była robiona na zamówienie, a teraz filmek wkładam bliżej Pan pokazuje "maluszki" które śnią mi się po nocach i jak wygram w lotto to razem z nowym domem zamawiam taką wersję tych kolumn.. :)

https://www.youtube.com/watch?v=_9_8lCDuL3Q
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pocieszę Cię - za marzenia się nie płaci.. ewentualnie tylko człowiek nabiera ochoty na kupno czegoś fajnego od tej firmy co by przypominało marzenie ze snu :)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
...co mnie podkusilo by obejrzec ten filmikż?ż...

...teraz ja mam nocke z glowy :grin: ....

Pozdrawiam serdecznie.

Daniyal
Widzę że masz venere 3.0+ central z serii. Dobrze zgrywają się z heco surroundami?

Lolek
Pamiętasz naszą dyskusję o Klipschach? Słuchałem dzisiaj rp280 polecane przez armaniga i kurcze grają bardzo dobrze. Jarre czy Schiller, ogólnie muzyka elektroniczna brzmi na nich mega dobrze. Dire Straits również przyjemnie grało. Dodam jeszcze że były złączone z amplitunerem Onkyo i boję się, że dobrym wzmakiem mogłyby mi wybić z głowy 3x droższe Venere.
 
Ostatnia edycja:

Daniyal9

New member
Oj, placi sie, placi...nie pieniedzmi ale ...chociazby nieprzespanymi nocami...

Ps. PIEKNY,SLICZNUSI ten przecik jest.

Heco z Venerami bardzo dobrze sie zgrywaja...polecam.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Krzychu będę miał dwie:)

Pakolo ja to tak podchodzę do kolumn.. nie ma kolumny na świecie nawet SF moja ślicznota której filmek wkleiłem, które zagrałyby w każdej muzyce najlepiej.. zresztą podobnie jest ze wzmacniaczem..

Ja 2013 roku słuchałem jakiś "Klipiszy" około 10 tys kosztowały za parę i mi się nie podobały, nie mówiąc że wygląd to nie to co mi się podoba.. ale to kwestia gustu.. Więc musisz kupić sobie kolumny do Twojej muzyki żeby z tym co słuchasz zagrały dobrze i kto wie czy inne kolumny nie zagrają lepiej niż planowane Twoje venery.. wg mnie Venery za dużo kosztują patrząc jakość - cena.. ale to moje indywidualne zdanie, bo jak widzisz jest kilka osób co ma venery na tym forum i są zadowoleni..

Myślę że moje Sonusiki w metalu w cale by nie były takie naj naj.. ale nie słucham metalu w 100% znaczeniu tego słowa, więc gdybym miał takie pieniądze stałyby u mnie..:) ale pomarzyć można - ewentualnie trzeba byłoby coś sprzedać i kupić kolumny :)

Ps. tylko nie proponujcie żeby zona poszła na sprzedaż -:)

Ps. 2 a w tym filmiku elektronika do moich maluszków:)


https://www.youtube.com/watch?v=bau2g3Gn3pk

Wzmaki "paska" palce lizać ale kosztują też swoje..

A tu filmek dla tych co uważają że KD to tylko musi byc z tej samej firmy - czy ktoś by nie chciał przytulic tego zestawu .. a to taki skromniutki zestawik..

https://www.youtube.com/watch?v=IXT2whUGrYU

zagra to źle bo centralny jest od B&W :)
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
lolek
Sonusy Olympica musiałbyś trzymać w tajemnicy co by się sąsiedzi nie dowiedzieli, że masz w domu sprzęt za ponad pół bańki:D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
46 tysi wyjściowo za III ... natomiast Serafiny to już inna bajka 90 tysi.. :) ale podobają mi się.. ale jak będę miał możliwość to chociaż posłucham :)

ja uwielbiam SF pamiętam jak pierwszy raz zobaczyłem ich kolumny to było xxx lat temu one wtedy kosztowały coś około 100 tys zl.. to pamiętam jak dzisiaj siadłem sobie na kanapę i tak sobie na nie patrzyłem przez 10 min :) ale to nic.... Jak widziałem na żywo Aidy to Gość powiedział mi że jeszcze nie widział nikogo kto by z takim uczuciem dotykał kolumny jak ja wtedy.. :) ale "lilie" już by w ostateczności starczyły :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry