[Nasze Zestawy AV] Moje zabawki

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Proponuję uczyć się od najlepszych, a jak nas na coś nie stać, to nie tłumaczyć coś co dla każdego znającego się na rzeczy jest oczywiste:

223F5D365356B80E1A50EB


A co tu mamy za ekranem jako centralny? No właśnie, następny B&W....
Czyli spójność brzmienia.

276B72365356B80E054794
 

werf

Active member
Bez reklam
Ja jakoś nie wyobrażam sobie przednich kolumn innych niż centralka,raz efekt wizualny a dwa zestrojenie
Tył i góra już nie jest tak istotna,tym bardziej bufer którego w większości przypadków producenci doklepują na sztukę
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Znam takich co uważają że wszystko musi być tej samej firmy.... z naciskiem na słowo musi....Armanig ja bardzo podobny zestaw widzialem i miałem przyjemność troszkę pooglądać - choć deko ubozszy był.... ale wrazenia nie do opisania..
Pakolo taniej by wyszło ☺
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Właśnie te zdjęcia wrzucone przez armaniga miałem na myśli sugerując lolkowi trzecią kolumnę jako centrala.

Nie chciałbym znaleźć się w tej salce nawet na 5 minut bo można złapać depresję:D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Właśnie te zdjęcia wrzucone przez armaniga miałem na myśli sugerując lolkowi trzecią kolumnę jako centrala.

Nie chciałbym znaleźć się w tej salce nawet na 5 minut bo można złapać depresję:D

A potem weź i z tego się wylecz.. :) ale takie nagłośnienie sali kinowej robi wrażenie..
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
A potem weź i z tego się wylecz.. :) ale takie nagłośnienie sali kinowej robi wrażenie..

Podejrzewam że właściciela było stać na Fronty B&W nautilus i zastanawiam się dlaczego ich nie wziął.
To nagłośnienie musi generować ładne ciśnienie i wchodzi się tam na własną odpowiedzialność, a krzysztof wykazał się czujnym okiem i dostrzegł słabo wyszpahlowany sufit kiedy my się śliniliśmy na skrzynki:D

Krzysztof
Może ten sufit jest specjalnie nierówny i rozprasza dźwięk:D
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Wtrace dwa slowa

Po pierwsze, wrzucacie foty B&W z wielgasnym kinem I mowicie ze central z tylu jest idealny do tego zestawu, to ja sie zapytam:

Jakby to wygladalo jakby B&W wstawilo tam central innej / konkurencyjnej firmy.
Ten central wcale nie musi byc dobry, po prostu w takich przypadkach jest zasada "zesraj sie, nie daj sie" I wstawili swoje centrale.

A druga sprawa,
Znowu flaszka sie nalezy, jaki genialny pomysl aby wstawic "glosnik centralny" jak podlogowke za ekranem. U siebie mam dokladnie taka sama mozliwosc. Za ekranem mam skosy.

Tylko, gruby ekran nie tlumi/odbija dzwieku?

Znowu bede musial testowac. Jedna podlogowke rypne jako central a druga, jako surround tylni. (Uklad 6.1)
 

collider

New member
Bez reklam
Ciekawe spotrzezenie z tym tlumieniem dzwieku. Inna sprawa, ze glosniki centralne sa konstruowane troszke inaczej niz fronty i nie uwazam tego za dobry pomysl by "zwykla" podlogowka robila za central.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Armanig kiedyś tłumaczył, że zastosowany tam ekran jest transparentny akustycznie:)

Spójrzcie na salkę, nie jest to robota Janusza, który wygrał w totka.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Koledzy marudzicie ale jest wszystko z jednej firmy i z tej samej serii :) ale na poważnie sprzęt mega - tak czy siak..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Drogo nie znaczy wcale dobrze.

Nie rozumiem.

Drogo nie znaczy dobrze.
Drogo nie znaczy żle.
Tanio nie znaczy dobrze.
Tanio nie znaczy żle.

Mamy tak się przekomarzać?

Była mowa o B&W? Była.
Była mowa o centralnym? Była
To armanig wkleił fotę z B&W i centralnym.

Chcesz o czymś innym pogadać, pisz. Odniosę się wówczas do drugiego tematu.

Widać gołym okiem co jest w tej salce, jaki sprzęt, rozmieszczenie i podejście do tematu.
Jak to komuś nie pasuje, to ja wysiadam.
Czy można lepiej za te pieniądze, na pewno. Co nie znaczy, że to co widać nie jest dobre.
Bo ja uważam, że jest genialne.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Armanig jest dobrze.... bo wczesniej nawet nie pomyslalbym o wstawieniu centrala za ekran.

Jak dla mnie bardzo ciekawe rozwiazanie nadajace sie na testy.

W czym tkwi roznica przy budowie Centrala a Podlogowek? Dlaczego podlogowka ma byc gorsza od centrala (porownujac glosniki tej samej seri I wielkosci membran tez podobne). ??
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Myślę ze nie tylko Ty tak uważasz że to jest genialne :) choć centralny inny bym zastosował nie tą podłogówkę :) Choć tak się zastanawiam jaki by zrobić zestaw żeby był lepszy w porównywalnych pieniądzach oczywiście..z drugiej strony po co się zastanawiać jakby człowiek miał taką salę i taki sprzęt to mi osobiście więcej by nie trzeba było..jeszcze bym zarobił na tym bo tę jedną podłogówkę bym sprzedał kupił zwykły centralny i jeszcze by kasy na xxxx filmów zostało, a do tego mega wczasy dwutygodniowe jeszcze w tym by się zmieściły.. :)

Ps Pakolo kiedyś gdzieś czytałem i w jednym z serwisów Pan mi tłumaczył że centralne głośniki troszkę inaczej są robione... ile w tym prawdy to musiałbyś zapytać się kogoś kto jest w branży i się na tym zna w 100%, a nie na zasadzie że coś gdzieś słyszał czy czytał.. być może to pic i specjalnie się tak mówi żeby kupić centralny głośnik.. ale jeśli to pic i miałby człowiek sale do kina domowego to czasem by wychodziło że lepiej jest kupić podłogówkę niż centralny - bo taniej by to było a stawiasz za ekranem i luzik.. tylko zapewne tez musi to być troszkę inny ekran.. skoro w kolumnach maskownice psują dźwięk i czasem pomiary na testach są robione z maskownicą jak i bez... dlatego SF np w swoich "olimpijkach i nie tylko " zrobił innego typu maskownicę, która podobno nie musi być ściągana, a pomiary są bardzo porównywalne do tego jakby się ją ściągnęło...

Tutaj dla przykładu na zamówienie były zrobione SF model lilium z białą skórą - były pokazywane jak dobrze pamiętam w Monachium .. bo jeden ze sprzedawców z którym jestem w kontakcie był tam i widział je na oczy.. mówi że jak wygra w totka to tez sobie takie zamówi..

upload pics
free image host


upload images free

osobiście uwielbiam tę firmę i to co robi od modelu olipica w górę..
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Nie rozumiem.

Drogo nie znaczy dobrze.
Drogo nie znaczy żle.
Tanio nie znaczy dobrze.
Tanio nie znaczy żle.

Mamy tak się przekomarzać?

Była mowa o B&W? Była.
Była mowa o centralnym? Była
To armanig wkleił fotę z B&W i centralnym.

Chcesz o czymś innym pogadać, pisz. Odniosę się wówczas do drugiego tematu.

Widać gołym okiem co jest w tej salce, jaki sprzęt, rozmieszczenie i podejście do tematu.
Jak to komuś nie pasuje, to ja wysiadam.
Czy można lepiej za te pieniądze, na pewno. Co nie znaczy, że to co widać nie jest dobre.
Bo ja uważam, że jest genialne.

Nie, no oczywiscie, ze sprzet w tej salce jest zacny, ale jak pisalem podlogowka za central mnie nie przekonuje a wiec jest lekko przekombinowane.
Po drugie szczerze powiedziawszy to w takiej salce osobiscie czulbym sie jak w kinie a ja nie chce czuc sie jak w kinie. Chce czuc sie jak w domu, ale byc otoczony swietnym dzwiekiem czy sprzetem i takie rozwiazanie interesuje mnie bardziej. Zeby bylo jasno, oczywiscie nie pogardzilbym taka salka jak ta zaprezentowana przez ciebie.
 

pantomima

Banned
Nie, no oczywiscie, ze sprzet w tej salce jest zacny, ale jak pisalem podlogowka za central mnie nie przekonuje a wiec jest lekko przekombinowane.
Po drugie szczerze powiedziawszy to w takiej salce osobiscie czulbym sie jak w kinie a ja nie chce czuc sie jak w kinie. Chce czuc sie jak w domu, ale byc otoczony swietnym dzwiekiem czy sprzetem i takie rozwiazanie interesuje mnie bardziej. Zeby bylo jasno, oczywiscie nie pogardzilbym taka salka jak ta zaprezentowana przez ciebie.


Dokladnie to samo pomyslalem co Ty , widzac te zdjecia .
To juz jest typowa sala kinowa, tyle ze zminiaturyzowana .
Robi wrazenie ,ale nie kazdemu moze przypasc do gustu .
 
Do góry