[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

RAF1977

Banned
Takie czasy, stajemy sie coraz bardziej wygodni :) (inaczej mowiac odpieprza co niektorym). Xd

Chociaz z dugiej strony masz pieniadze to chcesz je na cos wydac :) Jakby cie zadawalal kineskop, mieszkanko 60m, wszystko z odzysku itp, to czy bylby sens uczyc sie, studiowac, "pracowac", myslec?
Lepiej wtedy pierdyknac wszystko isc do jakiejs "nudnej" pracy byle odpekac 8h (nie myslec) lub jeszcze lepiej wogole nie pracowac i wyzyc z zasilkow. U mnie w firmie pelno takich, 10 lat pracuje na prasie, i nie wazne ze hydraulika cieknie, dopiero jak mu buty przemokna to zglosi awarie... oczywiscie prasa juz rozj.... na maksa.
Hmm.
Pracuję na "prasie", może nie takiej zwykłej.
Na takiej maszynie która zagina blachę według tego jak jej program napiszę.
Maszyna cieknie., Ja robię zdjęcia, piszę maile ze zdjęciami do szefostwa do Maintenance i co i dupa. Udają tylko że coś robią a tak naprawdę nic nie robią, tyko wycieraj ten olej i dolewaj.
I kto tu nie myśli i kto pół mózg?
Pracownik czy szefostwo?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wy to może pracujecie w jednej firmie? ; )

Lolo, o co chodzi z tym mieszkaniem 60m2? Że dla plebsu czy jak? ;)
Nie wiem gdzie mieszkasz, ale w dużych miastach i dobrej lokalizacji takie mieszkanie kosztuje tyle co wypasiona chata na wsi, czy gdzieś 30km za miastem.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Bubfat chodziło mi o to iż cały czas sądziłem że dany efekt który słyszę w danym głośniku sufitowym jest zapisany w ścieżce dolby atmos na płycie. Ale wczytując się w Twoje wypowiedzi zrozumiałem iż jest on wygenerowany poprzez procesor w ampli. Ponieważ sciezka Dolby Atmos obejmuje tylko dwa kanaly a za rozdzielenie dalej na konkretny głośnik sufitowy jest odpowiedzialny procesor. I tutaj się nie do końca zgadzałem ale to zrozumiałem po dalszych twoich przykładach z większą liczbą kolumn.. ;-) Już teraz jest ok.
Mając na przykład 8 kolumn sufitowych to wg. tylko samej ścieżki dolby atmos bez użycia procesora (tylko założenie ) powinnismy słyszeć efekt: tylko w 4 lewych, tylko w 4 prawych lub we wszystkich na raz. Dopiero kiedy zaczynają się pojawiać dodatkowe przejścia pomiędzy kolumnami jak np. od przednich do tylnych lub słychać dźwięk w określonej kolumnie do pracy zostaje użyty procesor który sztucznie generuje dany taki efekt.
Mam nadzieje że dobrze to zrozumiałem?
I teraz nasuwa mi się pewien wniosek. Jeśli chcemy precyzyjnie usłyszeć dany efekt w określonym głośniku sufitowym to będzie on zależał od jakości procesora użytego do obliczeń w ampli. Im lepszy i dokładniejszy tym efekt będzie idealnie ukierunkowany w danej kolumnie....
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wy to może pracujecie w jednej firmie? ; )

Lolo, o co chodzi z tym mieszkaniem 60m2? Że dla plebsu czy jak? ;)
Nie wiem gdzie mieszkasz, ale w dużych miastach i dobrej lokalizacji takie mieszkanie kosztuje tyle co wypasiona chata na wsi, czy gdzieś 30km za miastem.

Oj Armanig Ty mój Kolego można by było dyskutować... :) bo znam takie lokalizacje koło Warszawy (30 km ) gdzie działki 1300-1600 m kosztują tyle co 50-60 m. mieszkanie w dobrej dzielnicy i mówię o nowych mieszkaniach..ale wiem co masz na myśli.. choć zapewne i Ty i ja znamy takie domy w małych miastach gdzie swoje kosztują i mieszkania czy nawet nie jeden dom pod dużym miastem jak Wawa-Kraków itp siada przy takim domku w małym miasteczku .. :)

Bipo widzisz na drugi raz nie wklejaj zdjęć bo później jeszcze z tego trzeba się tłumaczyć, było napisać ze zrobiłeś kalibrację i po Twojemu jest lepiej .. :) a to się tylko liczy..
 

collider

New member
Bez reklam
No, ale skoro dal fotki to tym samym wyrazil zgode na komentarze ;). Jak pisalem, mnie one nie przekonuja, ale byc moze zdjecia zaklamuja prawdziwy efekt. Zreszta najwazniejsze jest zdanie samego uzytkownika bo to jemu ma sie podobac. Tylko czy tak jest faktycznie czy moze to placebo tego juz nie dowie sie nikt :razz: ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dlatego wg mnie jest błędem wklejania zdjęć bo po pierwsze Bipo nie ma sprzętu odpowiedniego żeby zrobić naprawdę profesjonalne zdjęcie po jaki przed kalibracją, po drugie żaden z niego fachowiec od fotografii, a po trzecie wg mnie zdjęcie w 99% zawsze będzie przekłamywać... choćby ze względu że każdy z nas ma inny monitor.. Tak jak zrobił zdjęcia z filmów i wkleił w galerię jest ok - dla mnie obraz z jego projektora jest bardzo dobry (zresztą widziałem na żywo ) natomiast zdjęcia po i przed kalibracją i potem żeby się z tego tłumaczyć - jaki sens?? Szkoda czasu i zdrowia żeby innych do swoich poglądów przekonywać, bo i tak najważniejsze jest jego zdanie, bo projektor stoi w jego mieszkaniu :) .
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Reasumujac, kto będzie chciał zrobić kalibrację TV czy projektora to zrobi. Jak mu się naturalne barwy nie spodobają to wróci do poprzednich swoich podkreconych nastawów i już.... ;-) Ja osobiście jestem bardzo zadowolony z rezultatu, bo udało się jeszcze bardziej dopracować obraz, który i tak był bardzo dobry. A dopieszczanie kolorów i uzyskanie naturalnych odcieni skóry na koniec było tylko wisienką na torcie, która zasmakowała mi najbardziej. Amen. ;-)
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Jak mu się naturalne barwy nie spodobają

Chyba raczej zamysły reżyserów,bo to co widzimy w większości dzisiejszych filmów po postprodukcji,naturalnymi barwami bym nie nazwał.
Wystarczy sobie porównać jak kolory/odcienie w różnych filmach się od siebie różnią ;-)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Jest ustalony jeden standart a czy wszyscy reżyserzy się do tego zastosuja i nic nie dołożą od siebie wg. swojego gustu tego niestety nikt nie zapewni ..
;-)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Chyba raczej zamysły reżyserów,bo to co widzimy w większości dzisiejszych filmów po postprodukcji,naturalnymi barwami bym nie nazwał.
Wystarczy sobie porównać jak kolory/odcienie w różnych filmach się od siebie różnią ;-)

A tak naprawdę jak film jest np bardzo ziarnisty a momentami jeszcze deko nie ostry w niektórych scenach to bez względu czy mamy tv skalibrowany, projektor to i tak dupa z tego jest bo ogląda się to marnie... przynajmniej ja mam takie odczucie.. a jak film jest świetnie nagrany to i na tv nie skalibrowanym wygląda fajnie.. choć ten skalibrowany tv wiadomo że pokazuje inaczej kolory..
 

collider

New member
Bez reklam
Jestem ciekawy jakby wygladal obraz po kalibracji gdyby porownac go w ten sposob. Mianowicie zrobic neutralne, zdjecie miejsca obok telewizora, ekranu. Najlepiej gdyby w ujeciu znalazlo sie kilka roznych szczegolow, kolorow. Nastepnie wrzucic to zdjecie na ekran i porownac do realnego widoku obok. Jezeli oba bylyby bardzo zblizone to wtedy nazwalbym obraz wyswietlany dobrze skalibrowanym.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dobry pomysł tylko niech ktoś zrobi zdjęcie 1:1, bo do takiego zdjęcia aby go wykonać potrzeba niesamowicie dokładnego obiektywu z dobrym naświetlaniem i fachowa wiedzę która umożliwi ustawienie odpowiednio całej elektroniki. Ponadto do TV taki test można by było spróbować wykonać ale z projektora tego nie zrobisz bo on wyświetla obraz po ciemku wiec nie ma jak porównać... ;-) A tv można włączyć w tych samych warunkach co był obraz kalibrowany i zrobic zdjecie oraz trzymać je w ręku porównywać sobie je z obrazem z tv. Tylko zdjęcie musiało być wywołane od od razu coś jak z dawnego polarojdu aby warunki oświetleniowe się nie zmieniały... ;-)
 

DrWredman

Active member
Jestem ciekawy jakby wygladal obraz po kalibracji gdyby porownac go w ten sposob. Mianowicie zrobic neutralne, zdjecie miejsca obok telewizora, ekranu. Najlepiej gdyby w ujeciu znalazlo sie kilka roznych szczegolow, kolorow. Nastepnie wrzucic to zdjecie na ekran i porownac do realnego widoku obok. Jezeli oba bylyby bardzo zblizone to wtedy nazwalbym obraz wyswietlany dobrze skalibrowanym.

To się nie uda. Zakładam, że na ekranie wyjdzie zupełnie co innego, a nawet jestem tego pewien. Jakim światłem będą oświetlone obiekty postawione w miejscu ekranu? Sztuczne oświetlenie u Bipo? czy naturalne światło wpadające przez okna tylko z jednej strony?
Taki test może się udać tylko wtedy gdy pójdziemy z przedmiotami na plan filmowy i podrzucimy je reżyserowi aby zrobił lokowanie produktu np. w rodzince.pl ;). Potem weźmiemy te przedmioty do domu i porównamy z tym co widzimy na ekranie. Nie mówiąc o tym, że powinniśmy tam wstawić nowego bohatera np. własną żonę bez makijażu ;) aby sprawdzić kolor skóry. Myślę, że można znaleźć jeszcze kilka czynników, które mogą mieć wpływ na odwzorowanie kolorów, ale prawda jest taka, że jeśli obraz byłby skalibrowany tak, że wyświetlałby naturalne barwy, nikt nie chciałby tego oglądać. Dlatego wszystkie kamery, telewizory, odtwarzacze itp sprzęt projekcyjny, podbijają kolory aby były ładniejsze dla oka. No i jeszcze przestrzeń barwna. Czy jest jakieś urządzenie, które odtwarza ją w 100% - NIE.
Reasumując, jeśli kalibracja dała takie efekty, z których Bipo jest zadowolony to super. W końcu zadowolenie użytkownika jest tu najważniejsze.
Wśród nas zapewne połowa jest za kalibracją, a dla drugich nie ma to znaczenia i pozostają przy tym co sami wycisną ze swoich sprzętów.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
... i z tej drugiej połowy trzeba wytypować jakiś % ludzi którzy z takich czy z innych powodów jest im żal wydania 300 zł na kalibrację tv.. przez firmy zajmujące się taką działalnością.
 

collider

New member
Bez reklam
... i z tej drugiej połowy trzeba wytypować jakiś % ludzi którzy z takich czy z innych powodów jest im żal wydania 300 zł na kalibrację tv.. przez firmy zajmujące się taką działalnością.

Ja uwazam to za strate pieniedzy. Prostymi sposobami mozna uzyskac obraz o bardzo przyzwoitej jakosci bez zaprzegania magikow i odstawiania jakis rytualow ;).
Oczywiscie nie bede rozporzadzal czyjas kasa i jak ktos chce lub zwyczajnie uwaza, ze taka kalibracja jest mu potrzebna to prosze bardzo.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
W końcu przyszła, tylko umie ktoś czytać te znaczki…. ;-)

free photo hosting
image hosting 30 mb

Płytka składająca się z wielu Demo Dolby Atmos, począwszy od:
- spadających listków
- helikopterów
- deszczy i burzy
- koncertów
- trailerów filmów
- kończywszy na teledysku Enrike Iglesiasa kończąc… ;-)
Gorąco polecam dla fanów Dolby Atmos
PS. Płytka to DEMO DOLBY ATMOS September 2015 chyba… bo nie znam Japońskiego..;-) Kupiona w Tajlandii. .. ;-)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam tą płytkę, tylko gdzieś Ty ją dorwał? U mnie wszystko w angielskim ;)

Iglesias fajnie lata, ale jeżeli mam być szczery to ta płytka nie jest jakaś wielce rewelacyjna. Powiem inaczej, lepsze efekty słyszałem na różnych fragmentach o których nie raz wspominałem w wątku atmosowym, ale zdaj relacje.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Bali masz rację wg tego spisu co wkleiłeś to jest dokładnie ta płytka czyli 2015 September. . ;-)
Skąd pytasz Armanig.... a kupiona nie daleko bo z Tajlandii... ;-) u nas w Polsce nie dokupienia a zagranicą wszystko można kupić... ;-( Dziś już późno ale jutro ją sprawdzę i potestuję. .. ;-).


A ty Armaning masz która płytkę z tego Atmosa 2014, 2015 January czy 2015 September? Mówisz że jeszcze coś ciekawszego można znaleźć do testów? Możesz przypomnieć tytuł.. ;-)
 
Ostatnia edycja:

mezjash

New member
Bipo, czy jest problemem, byś wrzucił fotkę jak wygląda połączenie "srebrnych klocków"? Bardzo mnie ciekawi ilość kabelków oraz jak są one połączone.
 
Do góry