[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

mrokness

New member
Witam. Mam pytanie do autora wątku. Oczywiście nie czytałem całego tematu i ta informacja być może gdzieś padła. Na czym trzymają się sufitu te Heco Music Style 200F?. Widziałem na googlach że mają tam z tyłu mini zaczepik, ale jaki uchwyt sufitowy? Może jakiś link do sklepu. Na koniec, czy bliskość głośników efektowych tylnych i tylnych głośników atmos zdaje egzamin bo sam mam podobne warunki odległościowe i boje się że mogą być za blisko i będzie więcej hałasu niż atmosa.
 
Mocowanie kolumny głośnikowej do sufitu dla systemu AURO3D/DOLBY ATMOS
Ja wymyśliłem sobie taki patent, że po założeniu praktycznie mogę się na niej powiesić i nie spadnie. Nawet pod wpływem dużych drgań kolumna nawet nie drgnie, jest zablokowana z obu stron przed przesuwaniem czyli mamy gwarancję i bezpieczeństwo dla domowników. Niekiedy nie mamy możliwości zamocować głośników instalacyjnych do naszego upragnionego dźwięku w systemie Atmos lub Auro z uwagi na niski sufit, mała zabudowa już w istniejącym suficie z k/g. Dodatkowy remont i koszta z nim związane. Jak wiemy głośniki instalacyjne bez wykonanej odpowiedniej zabudowy wg. określonych parametrów grają beznadziejnie. Dodatkowe wykonanie skrzynek oraz zamocowanie ich do sufitu związane są ponownie z kosztami. Dlatego z uwagi na niski sufit jaki u mnie występuje i brak możliwości jego obniżenia tak aby zmieścić w nim obudowy wraz z głośnikami instalacyjnymi zmusiły mnie do zakupienia gotowych kolumn o węższej obudowie wykorzystywanych do montażu na ścianie. Poniżej przedstawie sposób montażu do sufitu tak aby nie zniszczyć kolumny i nie stracić gwarancji.

1. Przygotowujemy sobie kołki montażowe wraz z haczykami fi6,

image hosting no registration

2. Dodatkowo dokupujemy podkładki pod śruby które są wkręcone w tył kolumny
3. Kupujemy płaskownik wycięty z blachy np.3mm o szerokości 1-1,5cm
4. Odwracamy kolumnę i odkręcamy górne mocowanie, które jest przeznaczone na powierzenie kolumny na ścianie

images hosting


5. Następnie przykręcamy mocowanie odwrotnie czyli do góry nogami

photo host

6. Mocowanie gniazd dla kabli głośnikowych jest zamocowane na 4 wkrętach ampolowych, odkręcamy dwa dolne.
7. Następnie zakupiony płaskownik tniemy na szerokość kolumny. Kolejny krok to wymierzenie szerokości otworów montażowych w kolumnie na płaskowniku i przewiercenie go na wylot w dwóch miejscach tak aby śruby montażowe przeszły przez wywiercony płaskownik w fabryczne otwory na śruby.
8. Po tak przygotowanym płaskowniku zabieramy się za przykręcenie go do kolumny. Bierzemy min.3-5 podkładek i dobieramy taką ich ilość aby po przykręceniu płaskownika do kolumny była odległość pomiędzy płaskownikiem a kolumną na włożenie haczyka.

free jpeg images


9. Następnie wywiercamy precyzyjnie trzy otwory w suficie pamiętając gdzie mamy jakie zawieszenia tzn.: w dole kolumny 2 haczyki (ustawiamy prostopadle do kolumny!!!), góra kolumny jedna śrubka

image upload with preview

10. Po wywierceniu ustawiamy haczyki bokiem (prostopadle do kolumny) i podłączamy kabel oraz zawieszamy najpierw na śrubkę. Następnie cofamy kolumnę do tyłu aby uderzyła w haczyki i przesunęła się z większego otworu przez który powiesiliśmy z przodu kolumnę na mały. Następnie malutkim śrubokrętem płaskim odkrzywiamy haczyki aby były skierowane równolegle do kolumny. W ten sposób mamy pewność, kolumna nie spadnie bo jest zablokowana z dwóch stron …;-)
11. I gotowe kolumna wisi..:

screen shot windows

image hosting websites
https://postimg.cc/image/85gwa6ek5/

12. Duży plus to mamy nadal gwarancję bo nie uszkodziliśmy kolumny wiercąc w niej nowe otwory montażowe.

13. Dziękuje za uwagę
Tu jest mocowanie ;)


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

lobos

New member
Bez reklam
Moje spostrzeżenie patrząc na foty jest takie, że po kalibracji obraz jest ciemniejszy.
Nie mniej jednak na żywo na pewno jest mega dobrze.
Ten projektor jest świetny. Zdjęcia z galerii gdzie widać każdy szczegół robią wrażenie... :eek:k:
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Witam. Mam pytanie do autora wątku. Oczywiście nie czytałem całego tematu i ta informacja być może gdzieś padła. Na czym trzymają się sufitu te Heco Music Style 200F?. Widziałem na googlach że mają tam z tyłu mini zaczepik, ale jaki uchwyt sufitowy? Może jakiś link do sklepu. Na koniec, czy bliskość głośników efektowych tylnych i tylnych głośników atmos zdaje egzamin bo sam mam podobne warunki odległościowe i boje się że mogą być za blisko i będzie więcej hałasu niż atmosa.

Odnośnie atmosa głośników tylnych sufitowych, to one nie są w linii nad tylnymi, a pomiędzy kolumna tylna a oparciem ok. 0.5 m od tylnych kolumn w stronę oparcia. Atmos w systemie 4 kolumn ma ta zaletę, iż są dograne konkretne efekty pod dany głośnik. Są fragmenty gdzie tylko słychać np. efekt w lewej tylnej kolumnie sufitowej np. śmiech gościa w żółwiach, są fragmenty gdzie słychać tylko piorun i jego przejście od tylnej lewej do tylnej prawej w Everest, jest fragment w żółwiach gdzień slychac tŁo mużyczenia tylko w przednich sufitowych. W trakcie tego efektu tylnych dolnych wogole nie słychać, ten efekt jest ściśle przypisany danej kolumnie. Masz np. Scenę z helikopterem w Everest gdzie fajnie słychać krążenie Śmigiel od przednich sufitowych do tylnych sufitowych. Dlatego nie martw się tym, że są one blisko siebie. Dobrze nagrana ścieżka Dolby Atmos charakteryzuje się tym że precyzyjnie są przypisane efekty konkretnej kolumnie czy glosnikowi. Też kiedyś myślałem, że może to być problem, ale wiele zależy od materialu.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Moje spostrzeżenie patrząc na foty jest takie, że po kalibracji obraz jest ciemniejszy.
Nie mniej jednak na żywo na pewno jest mega dobrze.
Ten projektor jest świetny. Zdjęcia z galerii gdzie widać każdy szczegół robią wrażenie... :eek:k:
Dokładnie obraz z tego proja jest bardzo dobry i nie mam mu nic do zarzucenia... ;-) Dlatego jeszcze długo ze mną pozostanie. ;-) A kalibracje jak ktoś będzie chciał zrobić to zrobi, a jak mu się nie będzie podobać zawsze może oglądać na poprzednich ustawieniach z tym że będzie parę złoty w plecy.
Ja tam dzisiaj się bardzo ucieszyłem wpisem Lolo i dziękuję Ci za to co napisałeś iże dowiedzialeś sie czegosc nowego odno śnie kalibracji. Mianowicie chodzi mi oto iż wrzucając u siebie jakiekolwiek informacje, zdjecia i patenty chodzi mi głównie o to aby jakiś forumowicz czegoś się nauczył, dowiedział lub ewentualnie podpatrzył jakiś patent który następnie wykorzysta u siebie. Ja tak wykorzystałem wiele wątków a ostatnio kolegi od Auro za co jestem mu wdzięczny bo wiele cennych informacji tam zawarł.
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Bipo i słusznie. My sobie możemy pisać różne rzeczy, a to po prostu musi się Tobie podobać. A skoro się podoba to super.

Innymi słowy, i Ty i "my" piszemy, bo lubimy się dzielić doświadczeniami 😊

A Tobie jakości kina domowego nikt nie odbierze. Na pewno jest w top 5 na forum. Przynajmniej wśród tych udokumentowanych 😊 a może i w top 3? A może jeszcze wyżej.
 

collider

New member
Bez reklam
Odnośnie zdjęć przed i po kalibracji, to bardzo ciężko mi było to uchwycić ale coś tam wyszło. Siedziałem godzinę i bawiłem się ustawieniami aparatu aż w końcu wyszło zbliżony zdjęcie do tego, który widzę przed sobą. Zdjęcia były robione przed i po kalibracji w tym samym trybie aparatu tj. manual bez żadnych zmian w ustawieniach aparatu. Zmieniłem tylko w projektorze tryb preference (tryb w którym oglądałem zawsze – bez kalibracji) zrobiłem zdjęcie a następnie zmiana na trym Film 2 (na którym trybie została przeprowadzona kalibracja). Pierwsze zdjęcie chciałem uchwycić odcienie skóry na twarzy naszej ulubionej pani oraz odcienie czerni na napisie Cinzen, drugie zdjęcie nie naturalne odcienie i kolory na twarzy żółwia i oprzyrządowaniu np. paski od plecaka. Czy to w ogóle widać na tych zdjęciach, bo ciężko to uchwycić, ja patrzę i widzę na żywo nie kiedy co innego niż to co robi aparat który zawsze ma jakieś przekłamanie. Zresztą zobaczcie i oceńcie sami.
ps. 1. wrzuciłem w lepszej rozdzielczości aby móc sobie powiększaj ale przez to mogą się dłużej otwierać.. ;-(
ps. 2. bardzo dużo scen pod atmosa... ;-) ale to w innym wątku opiszę
Filmy to najnowsze film o mnie… dla mnie seans bardzo udany dźwięk i obraz na wysokim poziomie ale nie referencja..;-)

1. Prze kalibracją:
img

2. Po kalibracji:
upload img

3. Przed kalibracją
screenshot software

4. Po kalibracji
image free hosting

Filmy częściowo o mnie… … ;-)

uploading pictures

Mam nadzieje, ze te zdjecia zaklamuja prawdziwy rezultat bo jak nie, to jak dla mnie, kalibracja pogorszyla obraz. Tych legendarnych szczegolow tez jakos mniej widac. Mam wrazenie, ze jest bardziej nasycone kolorem, ale czy to dobrze?
No, ale kto co lubi ;).
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziwi się, że tak łykacie wszystko co widać.
Raz, że zdjęcie można zrobić na 101 sposobów (czasem lepiej czasem gorzej), dwa oglądamy na różnych monitorach, trzy - skoro Bipo twierdzi, że jest lepiej to nie widzę powodów żeby nie wierzyć. Tu trzeba zaufać Koledze, a nie posiłkować się zdjęciami które przekłamują.

Skoro poprawnie wykonana kalibracja ma się zbliżyć do "zamysłu reżysera", to co może być gorzej?
Będziemy kolorować rzeczywistość? Przecież nie o to chodzi.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armanig, ale skoro się wrzuca zdjęcia do oceny.....

Mnie się akurat bardzie,, podoba po kalibracji. Jest bardziej "kolorowo" . Czy jest bardziej prawdziwie to już nie mnie oceniać. Na tym się nie znam.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Dokładnie, tak jak Armaning napisał i poraz enty raz to powtarzam przekłamanie aparatu robi swoje. Słuchajcie ja mogę pobawić się ustawieniami w aparacie I zrobić lepsze zdjęcie tego żółwia oraz jaśniejsze na którym wszystko będzie pięknie widać ale zamysł był taki aby nie zmienianiać nic i zrobić zdjęcie na tych samych ustawieniach. Poprosiliscie mnie abym nic nie mieszał w aparacie i tego sie trzymalem aby nie bylo potem nie jasnosci. Dlatego tak rezultat wyszedł. Zobaczcie sobie inne moje zdjęcia z seansu w galerii, ja tam nic do nich nie mam.. ;-) Ale spokojnie następne zdjęcia będą pojedyncze... ;-)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armanig, ale skoro się wrzuca zdjęcia do oceny.....

Traktowałby je raczej poglądowo.
Paradoksalnie, to bardziej się opieram na opini Bipo jak na fotkach.
U mnie na każdym ekranie (laptop/monitor/tel.) wyglądają to inaczej.
Pudełko z ostatniej fotki również nijak się ma do rzeczywistości, bynajmniej moje nie są aż tak błekitno-niebieskie ; )
 

RAF1977

Banned
Bipo. Nie potrzebnie te zdjęcia wstawiłeś. ☺
Ja i parę osób interesujących się fotografią, wie, że nie ma szans oddać na taki zdjęciach tego jak to wygląda.
Są jednak tacy, co nie posiadają tej wiedzy i biorą te zdjęcia na serio.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zresztą zobaczcie i oceńcie sami.

Pozwolę sobie zacytować fragment. Więc ocieniamy :)

Nie chodzi tu o krytykę. Każdy wie, że aparat może przekłamywać (niepotrzebna jest do tego żadna wiedza) . Nie oceniam czy obraz wygląda dobrze czy nie, czy wygląda jak w realu. Jednak widać na tych zdjęcia różnice (zrobione tym samym "przekłamującym" aparatem) i można je ocenić. Wiadomo, że foty nie oddają 100% tego co jest w realu.

Zresztą z jednym i drugim obrazem mógłbym żyć :) Tylko pozazdrościć.....
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Pozwolę sobie zacytować fragment. Więc ocieniamy :)

Nie chodzi tu o krytykę. Każdy wie, że aparat może przekłamywać (niepotrzebna jest do tego żadna wiedza) . Nie oceniam czy obraz wygląda dobrze czy nie, czy wygląda jak w realu. Jednak widać na tych zdjęcia różnice (zrobione tym samym "przekłamującym" aparatem) i można je ocenić. Wiadomo, że foty nie oddają 100% tego co jest w realu.

Zresztą z jednym i drugim obrazem mógłbym żyć :) Tylko pozazdrościć.....

Ale wiecie co jest najlepsze... że człowiek czepia się teraz takich pierdół : jak przekłamanie w kolorach, ciemniejsze jaśniejsze fragmenty obrazu, ziarno filmowe a nie tak dawno jeszcze u Babci kręcił człowiek tyczką na której była zamocowania antena i łapał obraz a Babcia krzyczała bardziej w lewo, bardziej w prawo.. itd. .:p ;-)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Takie czasy, stajemy sie coraz bardziej wygodni :) (inaczej mowiac odpieprza co niektorym). Xd

Chociaz z dugiej strony masz pieniadze to chcesz je na cos wydac :) Jakby cie zadawalal kineskop, mieszkanko 60m, wszystko z odzysku itp, to czy bylby sens uczyc sie, studiowac, "pracowac", myslec?
Lepiej wtedy pierdyknac wszystko isc do jakiejs "nudnej" pracy byle odpekac 8h (nie myslec) lub jeszcze lepiej wogole nie pracowac i wyzyc z zasilkow. U mnie w firmie pelno takich, 10 lat pracuje na prasie, i nie wazne ze hydraulika cieknie, dopiero jak mu buty przemokna to zglosi awarie... oczywiscie prasa juz rozj.... na maksa.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Lolo chyba mamy takie samo podejscie, że jak mam coś zrobić to robie to jak najlepiej umiem lub nie zabieram sie do tego w cale jak ma to byc na odwal sie. Myślę, że to w wiekszym stopniu zależy od charakteru człowieka, i nie ważne ile bedzie zarabiał czy to będzie najniższa pensja krajowa czy 10x tyle a i tak będzie miał wyrąbane na robotę.

Bubfat kalibracja zajęła ok 4h, problemów nie było a raportu raczej tu nie wstawię bo góra może się bużyć że reklamę robie.

Odnośnie atmosa to po części się zgadzam ale to co słyszałem opisałem. Wyraźnie słychać dźwięki w danym głośniku w niektórych sekfencjach filmowych.
Są sceny gdzie:
- słychać jednocześnie dwa przednie i dwa tylnie na raz
- są sceny przechodzenie od przednich do tylnych
- sa sceny przejścia od lewej do prawej
- są sceny gdzie w jednym czasie gra cały sufit.
Wiec z tego co ty napisałeś, odpowiedzialny za to jest amplituner bo tego nie wiem? Faktycznie źle dobrałem słowa wiec dzieki za skorygowanie, jak by mieli system z 22 kolumn na suficie to wątpię że w 21 kolumnie nagle ma zagrać dźwięk a w innych nie. Raczej tutaj chodzi o obszary gdzie obiekt jest odtwarzany wg.obliczeń procesora w ampli.
 
Ostatnia edycja:
Do góry