[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

bubafat

Active member
Bez reklam
Gratuluje satysfakcji. Fajnie jest miec swiadomosc, ze sie ma, co sie lubi, a nie odwrotnie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bipo, te czarne też ładnie się u Ciebie prezentują.
Co do testów, to nie ma jak odsłuchy w domu.
Człowiek się musi nanosić i nadźwigać, ale to się zwraca.
Btw. Jak planujesz dużego centrala, to szafka poleci w lewo ;)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Bipo, te czarne też ładnie się u Ciebie prezentują.
Co do testów, to nie ma jak odsłuchy w domu.
Człowiek się musi nanosić i nadźwigać, ale to się zwraca.
Btw. Jak planujesz dużego centrala, to szafka poleci w lewo ;)

Wstępne pomiary wskazują, że 70% szafki górnej będzie zajęte ale na szczęście jeszcze z boku zmieści się Blu ray....;-). Ponadto wnoszenie jest najgorsze bo mieszkam na 4 piętrze bez windy...;-(
W drugą stronę jest już lżej.... Ale musiałem być pewien co do wyboru kolumn, bo mi nie dawało to spokoju. Miesiące i godziny odsłuchów oraz jeżdżenia po salonach uważam do przyjemnych ponieważ człowiek nie dość że zobaczył i usłyszał kilkanaście par kolumn to również się czegoś nowego nauczył...;-) Zrozumiał że po za niskimi tonami w muzyce jest jeszcze wiele innych bardzo ważnych detali czego na słabszym sprzęcie się nie dostrzeże...
Zamówienie poszło...:-D
 

Geronimo zx

New member
Mam pytanko :) czy obok prawej kolumny heco,na podłodze są postawione stopki antywibracyjne????? Czy to jakaś inna tajemnicza nowość ;-)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Temat: Wpływ jasnego koloru ścian i sufitu na obraz z projektora
Założenia:
- 100% odcięte światło zewnętrzne,
- pierwsza seria zdjęć: jasny salon tj.: białe ściany, biały sufit, białe meble, szary dywan,
- druga seria zdjęć: wszystkie ściany zakryte czarnym materiałem oraz ciemno szare zasłony, sufit zasłonięty 1,6m od ekranu, wszystkie meble przykryte oraz wypoczynek.
- po sugestiach kolegi z forum aparat ustawiony w tryb A (wyjaśnienie to nie tryb automat), bez lampy, zdjęcia robione tak samo, w tych samych ustawieniach z zasłonięciem salonu na ciemno jak i bez zaciemniania aby nie było że coś zmieniałem. Można z resztą sprawdzić jak było robione dane zdjęcie.
- jasna i ciemna scena
- film: Batman - Mroczny rycerz powstaje
Aby różnica była jak najbardziej widoczna zrobiłem 2 rodzaje zdjęć:
- format 1,78:1 bez pasów cały ekran
- format 2,40:1 z pasami

Obraz: 2,40:1 Salon bez zaciemnienia/zaciemniony

how to use print screen

image upload no compression

Obraz: 1,78:1 Salon bez zaciemnienia/zaciemniony

screen capture freeware

gifs upload

Moje spostrzeżenia:
- jasne ściany przy dużym obrazie i jasnych scenach robią za żarówkę...;-)
- pierwsze 1-2m sufitu od ekranu wpływa najbardziej,
- czarne pasy są wyblakłe, obraz jest mdły, kolory tracą na soczystości są lekko rozjaśnione
- brak nastroju kinowego, pokój rozświetlony jak w dzień
- moja żona jak wróciła z pracy stwierdziła, że znowu ciemny loch zrobiłeś z naszego salonu..;-)
- ps: nie zwracać na jakość i ostrość obrazu bo to nie oto chodziło teraz w trakcie robienia tych zdjęć..;-)
Zapraszam do dyskusji..;-)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
A pod sufitem jakieho mocowania użyłeś?

I czegonie dałeś tego swoim temacie?? Tutaj za 10 stron zapomną;)

Mocowanie kotar to zwykły mały haczyk wkręcany w kołka w ścianę. Na końcu materiału jest wszyta linka od prania którą wieszam na haczykach. Dodatkowo materiał na suficie wymagał dodatkowego obciążenia na końcach linki aby osiągnąć idealne naprężenie.

upload image free
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Powiem Ci Bipo,że coraz bardziej nakręcam się na projektor ;)
Muszę sobie pojeździć trochę po mieście i pooglądać jak to wygląda,bo ostatnio oglądałem chyba z 7-8 lat u znajomego,ale wtedy projektory nie były za dobrej jakości...
Chcę sobie porównać jak wypada dzisiaj ostrość (żyleta) i ruch w porównaniu do TV LCD..,bo same kolory widzę że są ok ;-)
 

SNES

New member
Na zdjęciach z początku tematu czerń pasów jest smolista niczym w Oledzie. Na tych nowych zdjęciach porównawczych, nawet w zaciemnieniu pasy są ciemno granatowe. Czy to kwestia ustawień aparatu? Jak to wygląda w rzeczywistości? Bliżej czerni do tej z pierwszych fot czy tej z Batmana?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ma szans, żebyś uzyskał czarną smolistą czerń pasów.
Panowie, nie szukajmy miodu, to na prawdę nie o to chodzi.
Po to są bordery, żebyś sobie tą lekko świecącą "czerń" zniwelował.
W sieci jest masa takich filmików i bardzo łatwo można się przekonać o co w tym wszystkim chodzi.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
No bez borderow to zaden ekran nie ma za bardzo sensu, wiec generalnie kazdy ma przynajmniej te 5cm na dole i po bokach, na gorse zwykle wiecej np 40-50 cm. .Majac ekran o proporcjach 16:9,a film 2.35:1 mozesz opuscic obraz do dolnej krawedzi ekranu, a gore przyslonic dodatkowa czarna roletka, ktora niestety trzeba sobie zamowic, bo takie gotowe, o wiekszych szerokosciach, moga byc niedostepne.
 
Ostatnia edycja:

SNES

New member
Widziałem, w ofercie Adeo ekran elektrycznie rozwijany ze zmiennymi proporcjami (jak rozumiem wysuwane bordery dla formatu kinowego) ale ceny znacznie większe niż normalny w jednym formacie.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ja na swoim TV mam bardzo dobrą czerń (Philips Full Led) ale nie widzę na nim niektórych rzeczy w ciemnych scenach które dostrzegam na monitorze Edge led....
Zresztą,już nie raz było udowodnione że na Direct Led widać mniej detali w ciemnych scenach niż na tańszych Edge led...
 

SNES

New member
Ja się zastanawiam nad zakupem projektora i o ile model mam już wybrany to z ekranem nie wiem jak postąpić. Chciałbym mieć te bordery aby świecące pasy nie psuły jakości obrazu i nie rozpraszały ale widzę, że gotowe rozwiązania drogie, a DIY trzeba by poszukać i kombinować i też nie wiadomo jak się sprawdzi w praktyce.
 
Do góry