[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

lobos

New member
Bez reklam
Czyli wniosek jest taki, że nawet z tańszego projektora można uzyskać dobry obraz stwarzając sprzyjające warunki w pomieszczeniu.

Bipo, jakość obrazu na załączonych fotkach jest jak dla mnie BOMBA! :-D
130'' w warunkach domowych w takiej jakości musi cieszyć 8) :-D
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Witam, po 50h godzinach grania moich kolumn tj.: Heco Music Style 900, postanowiłem sobie zrobić mały test. Włączyłem kilka ulubionych kawałków, które znam praktycznie na pamięć i co się okazało:
- góra była taka jak się spodziewałem, czysta bez wyostrzeń, talerze perkusji cykały tak jak powinny, natomiast struny gitar były przepiękne, brakowało mi prawdę mówiąc wykończenia końcowego ale tego już pewnie nie osiągnę ze względu na słabsze źródło czyli cd. To już jest kosmetyka….
- średnica była jak dla mnie praktycznie bez zarzutu, oczywiście można lepiej ale na dzień dzisiejszy mi to wystarczy,
-odnośnie dołu tu jeszcze woofery nie zostały wygrzane, bas nie schodził nisko, jest jakby to określić pudełkowy, on jest tylko nie jest mięsisty…A jak się przekonałem o tym: jednym słowem się delikatnie zdenerwowałem w czasie porannego odsłuchu wziąłem wzmaka, kable i płyty pod pachę i pojechałem do salonu gdzie podpięte zostało całe moje ustrojstwo do wygrzanych wystawowych kolumn (3 miesiące grania po ok.8h). Jak włączyłem utwór z bardzo mocnym zejściem to jak walneło, to nie powiem ale drgania na nogawkach to przeszły od lewej do prawej…;-). Dół zrzedł tak nisko, był tak mięsisty że pan sprzedawca był zdziwiony. Ponieważ na denonie 1520 aż takiego basu nie było słychać. Wniosek jeden przez przypadek dowiedziałem się, że lepszy bas dał model wzmaka wcześniejszy…;-). Ponadto podpięte zostały Monitor Audio Silver 10, które stały obok(wcześniej klient dokonywał odsłuchu a ja w życiu nie słuchałem monitorów.. ;-) a co tak na szybo posłucham). Powiem wam, że kolumny również mają bardzo potężny bas, ale minimalnie może na drodzę percepcji tylko troszkę ustępują Heco 900. Góra co się okazało jest czystsza i jak dla mnie precyzyjniejsza w heco a jak się o tym przekonałem.
Został wykonany ślepy test: wyszedłem z pokoju a pan podpiął kolumny nie mówiąc, które a ja miałem wyłapać co gra. Raz jedne a raz drugie. Bez wahania można było wskazać, gdzie jest czystsza i precyzyjniejsza góra, środek i bas był praktycznie identyczny…;-) Przypominam że kolumny podchodzą ceną pod 10tyś…;-).
Reasumując, przekonałem się na własne uszy i oczy, że dokonałem właściwego wyboru porównując moje kolumny ze skrzynkami z górnej półki tj. podchodzącymi pod 10tyś. Barwa dźwięku nie kiedy lepsza, często porównywalna ale za to cena dużo niższa. W drogich kolumnach płacimy po pierwsze za wykończenie, które jest przepiękne i tego nie da się ukryć, barwę dźwięku ale też za markę która jest oblatana na wszystkich forach i sklepach, firma zrobioną ma dobrą reklamę za równo w prasie jak i w telewizji….. Dlatego, najlepiej wziąć swój sprzęt na którym mają docelowo grać kolumny, poświęcić trochę czasu (niekiedy nie dni a tygodni) i dokonać odsłuchu kolumn firm o których nigdzie nikt nawet nie wspomniał….;-) Ponadto MA silver 10 wymagał praktycznie 4tygodni wygrzania po 8h dziennie. Klient który zamówił kolumny, wycofał się z transakcji ponieważ stwierdził że te kolumny nie mają basu. Sam sprzedawca był zdumiony, że kolumny z kartonu potrafią aż tak kiepsko grać. Co się po miesiącu okazało, że kolumny zagrały przepięknie, przede wszystkim pojawił się b.mocny dół…;-).


Jeszcze na koniec dla jednego kolegi z forum podpięte zostały jeszcze raz JBL studio 290:
- kolumny na prawdę mają bardzo mocny bas, jest on szybki nie dudniący do rocka i metalu idealny. Schodzą nisko i dla osób, które szukają kolumienek do takiej muzyki podejrzewam, że w popie również sobie dadzą bez problemu radę będą naprawdę zadowoleni.
- odnośnie vocalu i średnicy jeśli ktoś nie wschodzi w szczególiki i rozkładania barwy głosu na czynniki pierwsze to nie będzie mia się do czego przyczepić...;-)
- góra jest spokojna, nie wyostrzona, na 100% nie kłująca w uszy, każdy rodzaj muzyki jest ukazywany łagodnie w skutek czego tych kolumn będzie można słuchać godzinami bez zmęczenia i natarczliwości.
Reasumując kolumny zrobione dla większości ludzi, którzy słuchają każdy rodzaj muzyki od klasycznej poprzez disco/pop a kończąc na metalu...;-) Są po prostu uniwersalne, a nie kierunkowe pod określony rodzaj muzyki...
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Bipo,myślałeś żeby w przyszłości sprzedać swój projektor i kupić jakiś 4K ?
Oczywiście za rozsądną cenę...;-)
 

lycone

Banned
Chyba każdy tak myśli. Bipo pewnie też nie planuje mieć HW55 do końca życia ;)
Też chętnie widziałbym za jakieś 3 lata następcę HW55 u siebie, ale to będzie bardzo zależne od ilości filmów 4k na rynku.

Wysłane z Note 3
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Bipo,myślałeś żeby w przyszłości sprzedać swój projektor i kupić jakiś 4K ?
Oczywiście za rozsądną cenę...;-)

Na dzień dzisiejszy nawet przez myśl mi to nie przeszło....;-) Widziałem i porównywałem materiał 4k puszczany na swoim projektorze jak i na wyższym modelu 4k również sony. I powiem wam tak różnica była, ale nie aż taka żeby tak przepłacać. Ponadto na dzień dzisiejszy nie ma żadnego filmu na BR wydanego w 4k, więc nie ma najmniejszego sensu zmieniać, może kiedyś ale nie dzisiaj....;-). To nie była różnica w obrazie:mrgreen: taka jak pomiędzy sd a full hd, raczej hd ready a full hd...;-)
Aktualnie z obrazu full hd jestem bardzo zadowolony, wyciągnąłem z BR praktycznie 98% może kiedyś oppo, to będzie w tedy 100%....;-). Obecnie podciągam i poprawiam dźwięk aby nadążał za obrazem....;-)
 
Ostatnia edycja:

lycone

Banned
Ja włączyłem materiał 4k i wyglądają lepiej niż 1080p i to na projektorze FHD. Fakt, że są to tylko pokazówki 4k a one mają ładnie wyglądać. Ciekawi mnie jednak czy była by różnica między tym samym filmem, ale jeden FHD a drugo 4k?

Wysłane z Note 3
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja włączyłem materiał 4k i wyglądają lepiej niż 1080p i to na projektorze FHD. Fakt, że są to tylko pokazówki 4k a one mają ładnie wyglądać. Ciekawi mnie jednak czy była by różnica między tym samym filmem, ale jeden FHD a drugo 4k?

Wysłane z Note 3

Też jestem ciekaw porównania filmu 4k wyświetlanego na 55tce i tego samego filmu na projektorze 4k. Bo tak jak mówisz pokazówki są dobre ale tylko na chwilkę aby się zauroczyć tym całym 4k...;-)
Podejrzewam, że co nie którzy by się lekko zdziwili.... Musimy poczekać do pierwszego filmu wydanego na BR w tedy z ciekawości go kupię i się przejdę do salonu i rozwieję swoje wątpliwości....
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ja nie jestem ciekawy czy będzie różnica,bo to raczej pewne...szczególnie na tak dużym ekranie...;)
No chyba że ktoś ma tak przytłumiony obraz,że nic nie widać...;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Grunt że jesteś na tą chwilę zadowolony... :-D

Dokładnie ja na miejscu Kolego Bipo też bym na razie nie myślał o niczym innym... naprawdę Ci którzy nie widzieli tego projektora na żywo podczas pracy to polecam zobaczyć i myślę że nikt nie będzie zawiedziony tym co zobaczy... Ale niewątpliwie jak już będą filmy w 4k i cena ich będzie normalna to na 130 calach wg mnie już różnica będzie widoczna znacząco... tylko pytanie ile taki projektor będzie kosztował???
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dzisiejsze ceny projektorów 4k szybko sprowadzają na ziemie..... ;-( Podejrzewam, że jeszcze troszkę czasu minie za czym będą dostępne w przyzwoitej cenie...;-). Na dzień dzisiejszy pozostaję cieszyć się dobrej jakości obrazem full hd a 4k sobie na razie nie zaprzątam głowy. W momencie kupowania projektora obrałem sobie za cel wyciągnięcie jak najlepszego obrazu z full hd z tego projektora w warunkach domowych i powolutku ten cel osiągnąłem......;-) Teraz mam w głowie podrasowanie dźwięku zarówno w kinie jak i w stereo...;-) Ps. powolutku jamo znika z salonu....
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam

lycone

Banned
20k to już całkiem fajna cena. Niestety u mnie musiałbym amplituner wymienić i HTCP bo nie jest gotowy na 4k.

Wysłane z Note 3
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Ciekawy jestem jak w praktyce ten 4K by się sprawdził w konfrontacji z Twoim (tutaj w komplecie z PS4...) :
Sony VPL-VW300ES PS4 + uchwyt + ekran !!! (5258182132) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Myślę że niedługo będzie poniżej 20k...

Już byś się zbliżył pewnie jakbyś zrezygnował z tych dodatków konsola itp + rabat 22 tys ??Tylko głośno myslę;)

20k to już całkiem fajna cena. Niestety u mnie musiałbym amplituner wymienić i HTCP bo nie jest gotowy na 4k.

Wysłane z Note 3

Nikt nie jest gotowy , bo nikt nie wie czy warto:) Gdybym miał taki projektor 4K to musiał bym poprostu kompa upgrejdować.Amplituner stary bym zostawił , na niego puścił bym HDMI z Pc Audio a DVI z PC obraz 4K bo DVI obsługuję widzę tą rozdzielczość.No muszą projektory potanieć, ale im nie śpieszno.No i ten 4K niech na ledzie w końcu będzie..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Piramida, Ty już chyba żyć bez tego 4K nie możesz ;)
Wpadnij na AS to sobie obejrzysz prezentacje i porównania, jest różnica, ale żeby przepłacać, to chyba bym się nie skusił.
Większe wrażenie robi projektor FHD + bdb audio, jak sam projektor 4K (z materiałem 4K) na marnym systemie audio.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Piramida, Ty już chyba żyć bez tego 4K nie możesz ;)
Wpadnij na AS to sobie obejrzysz prezentacje i porównania, jest różnica, ale żeby przepłacać, to chyba bym się nie skusił.
Większe wrażenie robi projektor FHD + bdb audio, jak sam projektor 4K (z materiałem 4K) na marnym systemie audio.

a dlaczego piszesz o marnym Audio i Projektor 4K.??Dobre Audio i projektor 4K !Dobre audio czyli co??My tu w Polsce bawimy się a amplitunerki a bogaty zachód

Classe
Datasat
Anthem
Bryston
Acurus
Parasiound i ciort wie co jeszcze.Rynek amerykański jest ogromy.Chiny nie ma ją co marzyć o takich markach że kiedyś stworzą podobne
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Black & white...ostatnie starcie ..;-)

click image upload

Dzięki uprzejmości jednego salonu, mam od kilku dni na testach Dali zensor 7 w bezpośrednim starciu z moimi heco. Co jak co ale w domu najlepiej, nie żaden salon, sklep bo to inna kubatura i wielkość pomieszczenia. Od kilku dni miałem jeszcze niestety wątpliwości, które musiałem rozwiać na 100%. Na polu bitwy mianowicie były tuż za heco kolumny dali, dlatego postanowiłem jeszcze je wypożyczyć do domu i na spokojnie sobie porównać jedne i drugie... Obie pary kolumn mają ponad 100h grania więc nie są prosto z kartonu..;-)


photos upload

Rezultaty i wrażenia później jak znajdę chwilkę ale już na spokojnie to bezdyskusyjnie heco w każdym aspekcie brzmienia...;-)

Ja myślałem,że mi basu brakuję, a ja się po prostu przyzwyczaiłem do dźwięku....;-) Po wielu godzinach odsłuchu nawet nie zauważyłem, że kolumny z godziny na godzinę schodziły coraz niżej w trakcie wygrzewania. Po zapięciu dali po pierwszych nutach spostrzegłem, że bas jest mniejszy, gitara basowa i stopa perkusji jest słabsza na dali. Po przepięci na heco naglę pojawiło się mocne zejście w dół którego na początku mi brakowało, a teraz jest. Bas najniższych rejestrów w heco nie stety ale deklasuje dali...;-). Niestety ale to prawda, że człowiek się przyzwyczaja do dźwięku kolumn i nie jest za bardzo w stanie odróżnić kiedy dana kolumna zaczyna grać tak jak powinna.
Odnośnie góry to heco pokazały klasę, jest po po po prostu czyściutka, struna gitary jak dla mnie są perfekcyjne. Niestety ale słabe nagrania płyt są od razu wyłapywane i większość moich płyt jest nagrywana w kiepskiej jakości. Dali ma podbitą górę ale nie tak czystą jak heco, jest lekko przytłumiona w bezpośrednim porównaniu.

Ponadto bardzo dużą rolę odgrywa głośnik średnio tonowy, który uzupełnia podstawową barwę dźwięku kolumny. Vocale również brzmią lepiej na heco. Co zauważyłem czego wcześniej nie wyłapałem na szybkim odsłuchu to niesamowita przestrzeń dźwięku i vocalu na heco m.in. ten z repertuaru Vaya con Dios - time flies:
https://www.youtube.com/watch?v=mchAlC6ZyF4
Brzmiał po prostu przepięknie a wykończenie szarpnięć gitary jeszcze raz jak dla mnie to majstersztyk. Odsłuchałem wiele par kolumn ale takich strun gitar nie słyszałem na żadnej innej parze..;-)
Kolejna sprawą jest sam wygląd, ja lubię kolumny duże. Dali jak widać na zdjęci to mikrusy i mogą mi zniknąć a salonie...;-). Waga kolumn też robi swoje....
Teraz już mam czystą głowę i mogę kompletować reszte kina...;-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry