Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Nasze zestawyTutaj prezentujemy nasze wnętrza wraz ze sprzętem.

Wróć HDforum > Styl życia - lifestyle > Nasze zestawy > [Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój
Odpowiedz

Wspiera forum

Meldunek: Oct 2006
12-01-2019, 00:00
Domyślnie

Fajnie byłoby mieć wypożyczalnie UHD gdzieś pod domem, jak za dawnych czasów vhs... Płacisz i oglądasz kiedy chcesz, w maksymalnej jakości. Choć mam nadzieję, że za niedługo, będzie można za jakąś opłatą oglądnąć filmy, które po miesiącu w kinie, będą dostępne w VOD. Np. płacisz za Netflixa 200 zeta i masz nowości kinowe, które weszły miesiąc wcześniej/ no może 3 miesiące, w jakości UHD. Ewentualnie, płacisz za film, który chcesz oglądnąć, ale nie rok po premierze, tylko w terminie wydania BD/UHD Wtedy nie trzeba byłoby mieć nośników fizycznych, tylko w miarę porządnego neta i problem, kupić/nie kupić byłby rozwiązany.

Focal Aria 926+CC900+SR900, Naim XS, Cambridge CXU, Denon X-4100, Pro-ject Debut 2M Red, AKG 550, Epson TW-5300, Elite screens 100".
Odpowiedź z Cytatem
rabit jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Oct 2007
12-01-2019, 01:28
Domyślnie

Dzisiaj "wypożyczalnie" przejął internet.
To on załatwił stacjonarne przybytki w których się chowaliśmy, takie brutalne prawa rynku, bez względu na litere prawa.
W zasadzie wszystko to o czym piszesz, możesz załatwić w jeden dzień z szybkim łączem - nie zachęcam, stwierdzam fakt który tłumaczy upadek.
Potem to wrzucić w rozbudowaną aplikacje zwaną KODI i w arcy atrakcyjnej formie przeglądać ukradzione - filmy, bo trudno nazwać to legalnym procederem. Pomijając fakt, że robi się też kopie oryginałów.
Taka prawda, nie ma co się oszukiwać i udawać zaklinając rzeczywistość. Wszystkie te czynniki mają wpływ.
Jeszcze argumentem dla wielu była/jest okładka, pudełko i fakt posiadania nośnika, ale i to traci powoli magię, jak zobaczymy jak może wyglądać na ekranie z animacjami. Nawet zagorzały kolekcjoner, powinien to zobaczyć, chociażby z ciekawości.
Sam jestem tego przykładem i nie będę udawał, że nic się nie zmienia, a zarzekałem się lata i to na tym forum.
To już nie są bezduszne pliki w jakiś folderach, ja swoją kolekcję wole na dzień dzisiejszy przeglądać w taki sposób.
Wierzyć się nie chce, ale taka prawda. Jakieś 200 filmów leży schowane.

Jestem kolecjonerem z krwi i kości, namawiałem od lat, kibicowałem, wątki zakładałem, a sam latałem po mieście, czy po sklepach za wydaniami kolekcjonerskimi, ale doskonale widzę co się dzieje i nie chodzi tu o pieniądze, a cyfryzacje. To się dzieje od dawna przy programach, grach i prędzej czy póżniej dotknie filmy.

Moja galeria: 1 2

Ostatnio edytowane przez armanig ; 12-01-2019 o 02:03
Odpowiedź z Cytatem
armanig jest offline
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Jan 2013

12-01-2019, 02:15
Domyślnie

Cytat:
Napisał armanig Zobacz post
Dzisiaj "wypożyczalnie" przejął internet.
To on załatwił stacjonarne przybytki w których się chowaliśmy, takie brutalne prawa rynku, bez względu na litere prawa.
W zasadzie wszystko to o czym piszesz, możesz załatwić w jeden dzień z szybkim łączem - nie zachęcam, stwierdzam fakt który tłumaczy upadek.
Potem to wrzucić w rozbudowaną aplikacje zwaną KODI i w arcy atrakcyjnej formie przeglądać ukradzione - filmy, bo trudno nazwać to legalnym procederem. Pomijając fakt, że robi się też kopie oryginałów.
Taka prawda, nie ma co się oszukiwać i udawać zaklinając rzeczywistość. Wszystkie te czynniki mają wpływ.
Jeszcze argumentem dla wielu była/jest okładka, pudełko i fakt posiadania nośnika, ale i to traci powoli magię, jak zobaczymy jak może wyglądać na ekranie z animacjami. Nawet zagorzały kolekcjoner, powinien to zobaczyć, chociażby z ciekawości.
Sam jestem tego przykładem i nie będę udawał, że nic się nie zmienia, a zarzekałem się lata i to na tym forum.
To już nie są bezduszne pliki w jakiś folderach, ja swoją kolekcję wole na dzień dzisiejszy przeglądać w taki sposób.
Wierzyć się nie chce, ale taka prawda. Jakieś 200 filmów leży schowane.

Jestem kolecjonerem z krwi i kości, namawiałem od lat, kibicowałem, wątki zakładałem, a sam latałem po mieście, czy po sklepach za wydaniami kolekcjonerskimi, ale doskonale widzę co się dzieje i nie chodzi tu o pieniądze, a cyfryzacje. To się dzieje od dawna przy programach, grach i prędzej czy póżniej dotknie filmy.
I pozamiatano. Właśnie to chciałem im wytłumaczyć. Nie wyszło. Całą dyskusje sprowadzili do kasy, sknerstwa i zaawansowanych wspomnień z trudnego dzieciństwa. Mało tego , wywiesili wielki baner pod nazwą "ZAWIŚĆ" . Tylko nie wiem dla kogo i dla czego. Brawo!

Ostatnio edytowane przez Savron ; 12-01-2019 o 02:30
Odpowiedź z Cytatem
Savron jest offline
reklama

Wspiera forum

Meldunek: Dec 2017
12-01-2019, 02:23
Domyślnie

Taka kolej rzeczy. To samo było z muzyką, pamiętam jak kupowałem płyty, potem ripowałem je do Mp3 i zgrywałem na odtwarzacz Mp3. Teraz odpalam Spotify i po temacie. Wstaje rano, mówię "ok google, play some music" i muzyka gra. W samochodzie to samo, Spotify przez BT i jest ok. Nie wyobrażam sobie teraz przekładania płyt itd. To samo z filmami. Te odtwarzane z serwera to nieporównywalna wygoda. Wszystkie urządzenia w domu są podpięte do tego samego źródła. Każdy może oglądać co innego w tym samym czasie nie wstając z kanapy, bez przekładania płyt czy nawet przenoszenia dysków czy pendrive. Wszystko idzie po sieci.
Odpowiedź z Cytatem
kaminskakl jest online
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: May 2009
12-01-2019, 04:18
Domyślnie

Cytat:
Napisał Savron Zobacz post
I pozamiatano. Właśnie to chciałem im wytłumaczyć. Nie wyszło. Całą dyskusje sprowadzili do kasy, sknerstwa i zaawansowanych wspomnień z trudnego dzieciństwa. Mało tego , wywiesili wielki baner pod nazwą "ZAWIŚĆ" . Tylko nie wiem dla kogo i dla czego. Brawo!
Savron, kolego nie gorączkuj się tak proszę. Zawiść to taka nasza cechą narodowa, "był czas przywyknąć przecież". Zresztą nie wywiesili, bo tylko jeden użytkownik użył takiego sformułowania. Ale nie w tym rzecz, bo jak zauważyłem to większość kolekcjonerów fizycznych nośników nie ma nic przeciwko nowoczesnym, wygodnym formom korzystania z treści video lub audio i nie trzeba ich uświadamiać co do korzyści płynących z tego. Chodzi o to, aby ich nie potępiać za to, że pozwalają sobie na takie ekstrawaganckie, jak na te czasy, hobby marnotrawiące środki, czas i miejsce na półkach. Za to że pielęgnują, jak to określiłeś," wspomnienia z trudnego dzieciństwa".Za to, że realizują szczenięce marzenia, choć w obecnych czasach zahaczają o archaiczność. Nie chcą w kółko słyszeć, iż są zacofani, nieekonomiczni, opźnieni i na wymarciu. Oni to wiedzą ( i ja się do nich zaliczam), ale chcą takimi być. Zresztą to działa w obie strony. Nie odbieramjmy jednym prawa do szaleństwa meblowania domu pudełkami z płytami, jak drugim do korzystania z dobrodziejstw cyfrowego świata. Szanujmy się wzajemnie za nasze upodobania... i będzie fajnie.

Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka
HDMI: MONSTER Ultimate 1200EX+CHORD SuperShield+QED Performance; Cambridge Audio AUD500 interconnect; Cambridge Audio AUD500 Sublink; Cambridge Audio Ultra100; Cambridge Audio MICRO Ultra; HP-MONSTER Ethernet HiSpeed;
Strefa nocy: Panasonic TX-P46G15; Denon M-38 DAB+SC-M37, Soundstyle Z2, Cambridge Audio MICRO Ultra
Odpowiedź z Cytatem
sentyzibi jest online
Full HD

Meldunek: Aug 2014
12-01-2019, 12:49
Domyślnie

Cytat:
Napisał armanig Zobacz post
..... ale doskonale widzę co się dzieje i nie chodzi tu o pieniądze, a cyfryzacje. To się dzieje od dawna przy programach, grach i prędzej czy później dotknie filmy.
Cytat:
Napisał Savron Zobacz post
....Mało tego , wywiesili wielki baner pod nazwą "ZAWIŚĆ" . Tylko nie wiem dla kogo i dla czego. Brawo!
Cytat:
Napisał kaminskakl Zobacz post
Taka kolej rzeczy. To samo było z muzyką, .... Te odtwarzane z serwera to nieporównywalna wygoda. Wszystkie urządzenia w domu są podpięte do tego samego źródła. Każdy może oglądać co innego w tym samym czasie nie wstając z kanapy, bez przekładania płyt czy nawet przenoszenia dysków czy pendrive. Wszystko idzie po sieci.
Cytat:
Napisał sentyzibi Zobacz post
....Szanujmy się wzajemnie za nasze upodobania... i będzie fajnie. ............
W związku z tym, że to ja swoim wpisem przyczyniłem się do rozwinięcia "gorączkowej fali" dyskusji czuję się jakoby wywołany do tablicy i przyznam się, że celowo sprowokowałem kolegów do wypowiedzi i poznania waszych opinii w temacie kolekcjonowania czy fiz. nośnik (CD, BD) czy cyfrowa kopia na dyskach i co faktycznie jest preferowane, nigdy zaś nie było to przejawem mojej "zawiści" gdyż też popełniam takie błędy i jednak od czasu do czasu kupuję CD i BD co wartościowszych wydań pod względem artystycznym do tzw. kolekcji która w przyszłości i tak wyląduje tam gdzie jej miejsce czyli na strychu lub śmietniku.
Wyróżnionym kolegom powyżej dziękuję za głosy poparcia i przedstawienia swoich opinii całkowicie odmiennych od pozostałych, gdyż pewnikiem publicznie zostałbym zlinczowany i uznany za "zawistnego polaka-katolika" i cieszę się, że wśród nas są osoby myślące w podobny sposób i być może dążące do zmiany nawyków w przechowywaniu/kolekcjonowaniu dóbr niematerialnych jakim bez wątpienia są film i muzyka. Pozostałych zaś przepraszam, że musieli się "obrazić" z powodu zawiści.
Moim marzeniem jest zbudować cyfrową kolekcję na miarę XXI w. w pełnym znaczeniu tego słowa aby każde urządzenie/użytkownik w domu/mieszkaniu miał do niej niezależny dostęp i to w jak najwyższej jakości. Ponadto sądzę, że nadszedł już czas aby wszelacy wydawcy zrozumieli że nadszedł już czas na to aby w sieci sprzedawać/wypożyczać filmy w formie cyfrowej w jak najwyższej jakości (muzyka prawie już jest) na odpowiednich serwerach równocześnie z wydaniami na BD, a warunki techniczne przecież w kraju już na to są.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez JanVid ; 12-01-2019 o 13:13 Powód: lit.
Odpowiedź z Cytatem
JanVid jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Dec 2017
12-01-2019, 13:15
Domyślnie

Cytat:
Napisał JanVid Zobacz post
Moim marzeniem jest zbudować cyfrową kolekcję na miarę XXI w. w pełnym znaczeniu tego słowa aby każde urządzenie/użytkownik w domu/mieszkaniu miał do niej niezależny dostęp i to w jak najwyższej jakości.
Pozdrawiam [emoji2]
Zrobiłem to już kilka lat temu temu. Całość oparta o serwer ITX. Jednak dostawał on zadyszki przy oglądaniu kilku źródeł + DL. Dopiero serwer NAS z LAG załatwił ten problem. Polecam
Odpowiedź z Cytatem
kaminskakl jest online
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania