[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

robertuss

Active member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o następce, to jest wersja "+", ale to z tego co wyczytałem tylko moduł wifi, a tego i tak można dokupić osobno.
Jest jeszcze W1080, ale nie mam pojęcia czy to jest następca, czy już wyższy model.
Sporo czytałem lużnych opini nt. tego projektora i myślę, że to jest to.
Też interesowałem się tą lampą bez modułu, a 600zł (przy ew. wymianie lampy) to już przyzwoita cena.
Faktycznie nie mam ciśnienia, ale korci mnie i jeżeli już, to myślę, że to własnie będzie ten model. Jak kupisz daj znać.
Sorry Bipo za zaśmiecanie wątku, ale to Ty tu zarażasz projektorami i nie miej żalu ;)

Też uważam że to jest to bo dużo ludzi na forach zagranicznych ma go w sygnaturze.Czy kupie hmm może kupię..i na ścianie będzie oglądanie;) o rolety trzeba się postarać.Pokój ma kiepski układ "kwadrat" szkoda że nie "prostokąt" no nic zobaczy się.Led od LG będzie miał premierę lada moment i już miesza
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Tak wygląda normalna kulturalna wymiana zdań , tamtego użytkownika przemilczę i przyszłości mu nie wróżę.

Robertuss
Widze ze nie potrafisz odpuscic. Nie wiem czym Cie urazilem i czemu jestes taki zawziety.
Nie bylo moim celem Cie atakowac, ani osmieszac.
Moja dowcipna inwokacja, miala sluzyc jedynie przelamaniu lodow, ktore najwyrazniej gdzies pozostaly w Twojej swiadomosci, po naszej niedawnej wymianie zdan, odnosnie sytuacji na rynku projektorow. Dziwi mnie to, poniewaz, poza tym, ze sie nie zgadzamy, nie bylo w mojej wypowiedzi niczego obrazliwego, chyba, ze traktujesz za takie, to , iz uwazam, ze kazdy formulujac tego typu prognozy powinien to robic na podstawie jakies analizy, a nie wylacznie polegac na swoim przeczuciu. Zapewne nie pamietasz, kiedy jakies 2 lata temu, tez usilowas przekonywac wszystkich dookola, do tego, ze wlasnie wkraczamy w ere LED w projektorach domowych i tylko patrzec jak sie spopularyzuja i stanieja. Pamietam , ze rozmawialismy wtedy o czasokresie 2 lat. Nawet jakies zaklady byly. Przeczucie Cie jednak mylio....Najbardziej zagorzaly, trzymajacy Twoja strone Kolega, ktory te dyskusje wtedy zaaranzowal, juz dawno kupil projektor, ze zwykla, halogenowa lampa. Ciekawe czy nadal czekasz na taniego "LED-owego" SIMa? ;). Ale nie o tym ten watek.
Piszac o Twojej szczece bezposrednio odnioslem sie do Twoich wpisow, bo jesli budzetowy Epson powoduje u Ciebie , cytuje, "opad szczeki", to nie wiem jak dlugo Twoja szczeka wytrzyma, poniewaz IMHO czeka Cie cala seria "opadow szczeki", wraz z ogladaniem obrazow wyswietlanych z kolejnych, wykonanych w innej technologii (DLP czy LCoS) projektorow, mogacych poszczycic sie lepszymi parametrami i jakoscia obrazu, czy wreszcie projektorow z wyzszych polek, czy 4k. Ponadto wkraczamy w ere, w ktorej mozna zaliczyc opad szczeki rowniez w segmencie budzetowym, na telewizorze, ktorego aby posiadanie, nie bedzie wymagac od Kowalskiego sprzedania nerki.
Nawiazanie moje prowadzic mialo scisle do jedynego aspektu Waszej wymiany zdan, w ktorej chcialem zabrac glos, w nadziei, ze bedzie on pozyteczny, nie tylko dla obecnych w dyskusji 2 poczatkujacych uzytkownikow projektorow i 3 innych, ktorzy projektorow nie maja (choc maja w tej materii najwiecej do powiedzenia), ale reszty uzytkownikow, ktora kiedys trafi na ten watek. Wydawalo mi sie, ze wartoby do Twoich przemyslen o drogich lampach, dorzucic jeszcze informacje o ich tanich (200-500zl) i zastepnikach, ktore dostac jest coraz latwiej i ktore sa coraz lepsze.
Niestety, ze wzgledu na Twoje ataki, nie doszlismy to tej kwestiii.
Rozumiem, ze kazdy wie dzisiaj o ich istnieniu i moze latwo znalezc najtanszego dostawce, jednakze dotarcie do informacji, ktore z nich sa, cokolwiek warte, wymaga juz nieco wiecej zachodu.
Domyslam sie, ze obecnie nie jest to interesujece z Twojego punktu widzenia i jako "czlowiek bywaly" na innych, rowniez zagranicznychj forach, taka informacje bedziesz mogl sobie znalezc. Pamietaj jednak, aby nastepnym razem, kiedy bedziesz cos przepisywal i wklejal tutaj, nie zapomnial podac zrodla. Byloby glupio, gdybys wklejal informacje z przeczytanych gdziej indziej, postow mojego autorstwa, a tutaj jezdzil po mnie jak po burej suce, nieprawdaz? ;)
Zaczepnych wpisow nie komentuje, ale pamietaj, ze one gdzies tam sie odkladaja, wiec jesli zamierzasz dalej uzywac tej retoryki wobec mnie , to z pewnoscia doprowadzi ona predzej, czy pozniej do konfrontacji.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o następce, to jest wersja "+", ale to z tego co wyczytałem tylko moduł wifi, a tego i tak można dokupić osobno.
Jest jeszcze W1080, ale nie mam pojęcia czy to jest następca, czy już wyższy model.
Sporo czytałem lużnych opini nt. tego projektora i myślę, że to jest to.
Też interesowałem się tą lampą bez modułu, a 600zł (przy ew. wymianie lampy) to już przyzwoita cena.
Faktycznie nie mam ciśnienia, ale korci mnie i jeżeli już, to myślę, że to własnie będzie ten model. Jak kupisz daj znać.
Sorry Bipo za zaśmiecanie wątku, ale to Ty tu zarażasz projektorami i nie miej żalu ;)

Nie ma problemu, jest mi niezmiernie miło, jak ktoś na podstawie mojego pokoiku i co w nim się znajduję, również jest zainteresowany rozszerzeniem swojego kina o projektor i nie tylko...:)
Ponadto wychodzę z założenia, że wolę się wstrzymać i kupić dobrą rzecz, niż wszystko od razu i potem żałować, że coś jest nie tak. Jak widać po sprzęcie, powolutku z roku na rok coś się zmienia, ale przede mną jeszcze dużo poświęceń i wyrzeczeń.......;) Ale czego się nie zrobi dla hobby, aby tylko to moja druga połówka wytrzymała...;)

Koledzy poproszę was o konfrontację między sobą na priv, będę bardzo wdzięczny... bubafat/robertuss.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Bubcio na pierwszy rzut oka jest "nieznośny" :p:mrgreen::grin:;),ale w gruncie rzeczy to dobry chłopak :D;-)
Ja tam mu się trochę nie dziwię....z bandą Leperchaun'ów na co dzień przebywać :mrgreen::mrgreen:
Bubcio, Smithwicksa za Twoje zdrowie wypiję ;)

@Bipo, świetny zestawik, gratulacje :)
Jak tam nowe kolumny z Denkiem się spisują?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja tam mu się trochę nie dziwię....z bandą Leperchaun'ów na co dzień przebywać :mrgreen::mrgreen:
Bubcio, Smithwicksa za Twoje zdrowie wypiję ;)

@Bipo, świetny zestawik, gratulacje :)
Jak tam nowe kolumny z Denkiem się spisują?

Dzisiaj sobie obejrzałem 1 film (W pułapce wojny), kolumny na dzień dzisiejszy grały ok.40h.
Od razu co można było wyłapać to różnica po między centralnym, a frontami w scenie gdzie strzelali z karabinów od lewej do prawej. Dokładnie chodzi mi o łuski które spadały na beton. Dźwięk tych łuseczek odbijających się od betonu był podobny do delikatnego cykania talerzy od perkusji, przechodząc na centralny głośnik było lekkie przytłumienie i dalej znowu to metaliczny dźwięk. Właśnie mi tego czegoś brakowało, odnośnie basu to dużo się tu nie wypowiem, ponieważ dużo przechodzi na suba.
Po obejrzeniu nie wytrzymałem i włączyłem sobie jedną płytkę Dire straits, tą samą co brałem na odsłuchach/ten sam utwór. Nie zawiodłem się, było delikatniejsze zaznaczenie gitar ale barwa dźwięku była bardzo zbliżona do tego co w salonie. Pojawił się w końcu bas, na którym mi zależało, ale to jeszcze nie to. Poczekam do weekendu kiedy już kolumny będą po ok.100h. W tedy przesłucham sobie ze szczegółami. Podejrzewam, że dużo robi słabsze cd, ponieważ u mnie stoi podstawowy model cd500, a w salonie 1520. Drugą rzeczą są kable od kolumn do wzmaka. U mnie fronty pracują na profigold PGC7409 2x4mm2, natomiast w salonie był chord odyssey 2 czyli 8x droższy...;-)
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Sorry Bippo.
Ladnie to urzadziles.
Jaki nastepny cel? Planujesz jakiegos DAC-a? CD wydaje sie byc dzisiaj anachronizmem, Ewentualnie mozna sobie mnostwo tanich plyt nakupowac, bo swiat uparcie zmierza w kierunku streammingu, ale prawda jest taka, ze plyty CD maja dzisiaj glownie wartosc czysto sentymentalna, a nie sa nosnikiem jakosci.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Od razu co można było wyłapać to różnica po między centralnym, a frontami w scenie gdzie strzelali z karabinów od lewej do prawej. Dokładnie chodzi mi o łuski które spadały na beton. Dźwięk tych łuseczek odbijających się od betonu był podobny do delikatnego cykania talerzy od perkusji, przechodząc na centralny głośnik było lekkie przytłumienie i dalej znowu to metaliczny dźwięk. Właśnie mi tego czegoś brakowało, odnośnie basu to dużo się tu nie wypowiem, ponieważ dużo przechodzi na suba.
Po obejrzeniu nie wytrzymałem i włączyłem sobie jedną płytkę Dire straits, tą samą co brałem na odsłuchach/ten sam utwór. Nie zawiodłem się, było delikatniejsze zaznaczenie gitar ale barwa dźwięku była bardzo zbliżona do tego co w salonie. Pojawił się w końcu bas, na którym mi zależało, ale to jeszcze nie to. Poczekam do weekendu kiedy już kolumny będą po ok.100h. W tedy przesłucham sobie ze szczegółami. Podejrzewam, że dużo robi słabsze cd, ponieważ u mnie stoi podstawowy model cd500, a w salonie 1520. Drugą rzeczą są kable od kolumn do wzmaka. U mnie fronty pracują na profigold PGC7409 2x4mm2, natomiast w salonie był chord odyssey 2 czyli 8x droższy...;-)
I to jest właśnie ta różnica między kolumnami ;)
Czyli centralny w I-szej kolejności....
A co do muzyki, to pewnie jeszcze kwestia zabawy w inne ustawienie, może interkonekty, a może faktycznie kabelki. Masz już teraz sprzęt, na którym takie testy możesz przeprowadzać ;)
Ja u siebie mam wiekowy CD i nie odczułem aby jakością ustępował nowym CD-ekom z lini budżetowej, porównywałem z 720-tką Denona i lepiej nie było. Twój CD tez pewnie dużo gorszy nie jest, choć 1520, to juz inna liga, ale ja zaczął bym od testów kabelków.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Jeszcze raz wszystkie zdjęcia z filmów, czy któreś wybrane....;) ?

Ja te zdjęcia w lepsze rozdzielczości już widziałem,jednak może dobrą jakością zachęcisz innych użytkowników... ;-)
Tylko teraz już chyba nie można edytować zdjęć z pierwszej strony....
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dlaczego nie? Podmienić linki i bedzie działać :)

Nie da rady edytować, brak możliwości edycji pierwszego postu. Z tego co kojarzę to można chyba edytować przez pierwsze 12godzin czy jakoś tak....:-(


Do henry1979:
Podejrzewam, że w pierwszej kolejności po eksperymentuję z kabelkami od głośników....:smile:
Odnośnie interconekta pomiędzy cd a wzmacniaczem to mam podłączone kabelkiem monster IC Monster Cable 250i. Dałem za niego coś koło 200zł więc do tanich nie należał, a z opinii jak go kupowałem wyniosłem pozytywne wrażenia odnośnie barwy dźwięku. Podejrzewam, że dużo wniesie wymiana profigolda, ponieważ z opinii na forum, można wywnioskować że kabelek lekko zamula i daję za to mocniejszy dół...A jeśli chodzi o cd to tak jak ty masz ze swoim, ja z mojego też jestem zadowolony działa jak igła, zero problemów więc szkoda wymieniać...
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
No faktycznie, masz Monstera w sygnaturze, też mam ten kabel między CD a wzmakiem i potwierdzam, że jest bardzo dobry,
A z kabelkami od głośników jak najbardziej, zerknij na QEDa, Kimber...
Ja mam u siebie Qed'a Silver, jestem zadowolony, zauważyłem poprawę jeśli chodzi o szczegółowość, mam wrażenie, że słychac więcej detali ;)
ale kiedyś też mam zamiar spróbować na innych
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Sorry Bippo.
Ladnie to urzadziles.
Jaki nastepny cel? Planujesz jakiegos DAC-a? CD wydaje sie byc dzisiaj anachronizmem, Ewentualnie mozna sobie mnostwo tanich plyt nakupowac, bo swiat uparcie zmierza w kierunku streammingu, ale prawda jest taka, ze plyty CD maja dzisiaj glownie wartosc czysto sentymentalna, a nie sa nosnikiem jakosci.

Właśnie do końca nie wiem w którą stronę iść..... Ponieważ, dzisiaj można dużo poprawić dobrym dac-iem pomiędzy cd, a wzmakiem za połowę ceny dobrej jakości cd...;-). I tak jak mówisz, dzisiaj kupując płytkę cd niestety ale większość jest wydana w strasznej jakości. Polskie wydania straciły na jakości i to bardzo. Są nagrania wydane w Japonii np. SHM Japan CD, które górują nad naszymi pod każdym względem niestety ale swoje kosztują nawet 5xtyle co nasze...:-(
 

viki0987

Member
Kolego Bipo a możesz napisać czy duża jest różnica w porównaniu do obrazu bez tych zasłon. Posiadam benq w1070 niestety pokój cały biały. Brakuje mi w obrazie nasycenia kolorów i czerni , wygląda to u mnie tak jabyś oglądał film z włączonym światłem.
Pytam się ponieważ rozważam pomalowania ściany na której wisi ekran oraz jednej bocznej na ciemny kolor Sufit również będzie ciemny.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Kolego Bipo a możesz napisać czy duża jest różnica w porównaniu do obrazu bez tych zasłon. Posiadam benq w1070 niestety pokój cały biały. Brakuje mi w obrazie nasycenia kolorów i czerni , wygląda to u mnie tak jabyś oglądał film z włączonym światłem.
Pytam się ponieważ rozważam pomalowania ściany na której wisi ekran oraz jednej bocznej na ciemny kolor Sufit również będzie ciemny.

Różnica jest i to kolosalna, oprócz odcięcia w 100% promieni słonecznych to druga rzecz jaka ma kolosalny wpływ na jakość obrazu to kolor pomieszczenia. Im ciemniejsze kolory tym lepiej dla obrazu, idąc w jaśniejsze kolory, a tym bardziej w biały salon niszczy się całkowicie obraz tj.: nasycenie kolorów, głębia czerni itd. Obraz staję się dosłownie mdły, wyblakły i cały urok pryska. Wiele osób kupuje projektor włącza w białym salonie i jest potem wielkie zdziwienie, że ten obraz kolosalnie się różni od tego co pan pokazywał w salonie....;-) Dlatego ja wiedząc że z żoną lubimy jasny salon, a zarazem marzy nam się namiastka kina domowego, musiałem wymyślić patent aby te dwie rzeczy połączyć i pogodzić ze sobą nie rezygnując z jasnego salonu....;-)

Do Lobos:
Zdjęcia na próbę, wklejam same linki do max. rozdzielczości jaką można było wrzucić;-)
http://postimg.org/image/lt01cqn9z/full/
http://postimg.org/image/wbey4344f/full/
http://postimg.org/image/734tgnfpt/full/
http://postimg.org/image/s6i3khnul/full/
 
Ostatnia edycja:
Do góry