[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Idąc tym tokiem myślenia wszystkie odtwarzacze (CD, Blu) czy wzmacniacze powinny być prawie puste w środku skoro to nie ma znaczenia jak (z czego) są zbudowane.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Nie. Nie wiem skad wyciagasz takie wnioski. Chcialem zwrocic Twoja uwage tylko na to, ze warto porownywac zawartosc, a nie mase i stosunek ilosci laminatu do powietrza w obudowie.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Np to najlepszym wyborem (najbardziej ekonomicznym) przez ostatnie 6 (8) lat byla PS3 i nadal jest jesli ktos nie upgradeowal.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Jest sporo niuansow, dziwie sie ze pytasz. Np pierwsze FATy (60GB) czytaly SACD, w pozniejszych wersjach usunieto te mozliwosc. Na poczatku PS4, jak odtwarzacz plyt to byla tragedia (nie gral 3d), klopoty z deinterlacingiem chyba maja do dzisiaj. Co wiecej nie wiem, bo nie mam, ale mozesz sobie wygooglac. Ja mialem 2xPS3 i zero problemow mimo przynajmniej 2000 h ciaglej pracy czytnika. Sprobuj powtorzyc to na Denonie.
 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
Jest sporo niuansow, dziwie sie ze pytasz. Np pierwsze FATy (60GB) czytaly SACD, w pozniejszych wersjach usunieto te mozliwosc. Na poczatku PS4, jak odtwarzacz plyt to byla tragedia (nie gral 3d), klopoty z deinterlacingiem chyba maja do dzisiaj. Co wiecej nie wiem, bo nie mam, ale mozesz sobie wygooglac. Ja mialem 2xPS3 i zero problemow mimo przynajmniej 2000 h ciaglej pracy czytnika. Sprobuj powtorzyc to na Denonie.

:eek:k::popcorn: Poooooooooootwerdzam. Mam 4 odtwarzaczy w domu. Nie ma lepszego od PS3. 60 gb niestety "zdechła". Najlepszy odtwarzacz i najlepsza wersja PS3. Potem byli oszczędności , płastyk zamiast metalu i różne cuda od SONY. :cry: :cry:
"BIPO" :grin: Ty już "zachorowałeś" na audio-wideo chorobą?? :p. Już widzisz różnice "ocień skóry" i "cień Mordoru" :mrgreen: Zabij cię mi ale ja nie jestem w stanie rozróżnić aż takich szczegółów. Uważaj, to niebespieczna "choroba" :). Mam jednego takiego znajomego. Ma w domu zwykły "Samsung" , a kupił sobie "Oppo".:blagam::blagam:
"Bipo", cierpłiwości. To twoja wina.... zechciało się Jemu biały połysk:cry: Nu to teraz czekaj....:lol::lol:
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
A ja mam wrazenie, ze te derbee to jakos nienaturalnie podbija obraz. To troche tak jakby zwiekszyc ostrosc, kontrast na maksa. Jestem ciekaw czy otrzymywny ta obrobka obraz jest adekwatny do tego co oczekuje rezyser?
Dokładnie tak samo zawsze w tym temacie twierdzę. Taki ulepszacze mają zawsze jedną wadę. To co w jednych ujęciach może wyjść na plus, w innych daje pogorszenie. Np. skóra będzie bardziej szczegółowa ale już taki jeż będzie (zwierzak) miał masakrycznie nienaturalne kolce. Za ostre, cienkie, mieniące się. Tak jak koszule w cienkie paski przy zbyt dużej ostrości. Innymi słowy, nie da się takich opcji oceniać po screenach. Trzeba obejrzeć kilka filmów i szukać takich momentów pogorszenia i artefaktów. Jeśli takich nie znajdziemy, to dopiero wtedy jest dobrze.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
:eek:k::popcorn: Poooooooooootwerdzam. Mam 4 odtwarzaczy w domu. Nie ma lepszego od PS3. 60 gb niestety "zdechła". Najlepszy odtwarzacz i najlepsza wersja PS3. Potem byli oszczędności , płastyk zamiast metalu i różne cuda od SONY. :cry: :cry:
"BIPO" :grin: Ty już "zachorowałeś" na audio-wideo chorobą?? :p. Już widzisz różnice "ocień skóry" i "cień Mordoru" :mrgreen: Zabij cię mi ale ja nie jestem w stanie rozróżnić aż takich szczegółów. Uważaj, to niebespieczna "choroba" :). Mam jednego takiego znajomego. Ma w domu zwykły "Samsung" , a kupił sobie "Oppo".:blagam::blagam:
"Bipo", cierpłiwości. To twoja wina.... zechciało się Jemu biały połysk:cry: Nu to teraz czekaj....:lol::lol:

Savronik u mnie ta choroba rozwija się i pogarsza z roku na rok. Tak jak kiedyś mogłem oglądać film bez wchodzenia w szczegóły odnośnie audio-video tak na dzień dzisiejszy nie potrafię juz skupić się tylko na samym seansie :( mam nadzieje ze biały połysk to nie moja wina u twojego kolegi :-D:confused: PS. Czekam i się niecierpliwie co tam wymyśliłem. ..:-D
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Witam, jak zauważyliście nie kupuję nic w ciemno tylko najpierw muszę posłuchać i zobaczyć jak dana rzecz działa i jak ona ma się do konkurencji. Muszę się o tym przekonać na własne oczy i uszy...;-) Dlatego kolejny dzień testów...;-) Udało mi się znaleźć i przytaszczyć do domu kolejne pudło na testy mianowicie subik velodyne eq-max10 (nie mieli 12..;-( a szkoda bo chciałem 12 ). Teraz prośba do was bo nie miałem jeszcze suba z własną kalibracją a mianowicie:

Chciałem sobie najpierw przetestować pod wzmacniaczem i kolumnami. Posiadam denona pma1500 a następnie podpiąć pod amplituner.
Rozumiem że podłączam pod wzmaka pod wyjście pre aut kabelkiem rca/rca i następnie podłączam pod suba input i life in? Na jakim poziomie ustawić odcięcie oraz na jakim poziomie ustawić poziom głośności (skala 0-80) aby potem przeprowadzić kalibrację odnośnie ustawień pod stereo?

Do kina będę podłączał kabelkiem typu Y, rozumiem że mam ustawić odcięcie na 80hz tylko jaki poziom głośności przed kalibracją (np.)30?
Jeśli coś źle robią poproszę o wyprostowanie. Jeszcze odnośnie ustawienia phazy 0-270 stopni, ma być na 0 zarówno w kinie jak i stereo?


upload gambar
 
Ostatnia edycja:

ThePepe

New member
Bez reklam
Bipo, a instrukcja nic o tym nie mówi? Powinno być wszystko wyjaśnione.
12 musi mieć potężne walnięcie ;) ale i ten pewnie sobie poradzi
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do kina domowego suba odetnij na 120hz. Volume na około 40%. Wszystkie kolumny ustaw na small 80hz. Pamiętaj o kalibracji amplitunera.Poczytaj też nasz poradnik forumowy. Do stereo to już musisz testować żeby dobrze zgrać suba z frontami. Ja bym ustawił odcięcie na 50-60hz. Co do głośności to na początek 40% i zobaczysz czy nie będzie za bardzo dominował lub basu nie będzie za mało.
 
Do góry