[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

lobos

New member
Bez reklam
Bipo, nie widziałem live obrazu z Twojego proja, ale na fotach które robiłeś do tej pory był on rewelacyjny!
Patrząc na zdjęcia z porównania i testu Oppo widać jednak różnicę in plus.
Tak jak piszesz to pewnie najbardziej dostrzega się na wielkim ekranie. Nie mniej jednak na Twoich 130" widać nieco lepszą ostrość i więcej szczegółów a znając życie zdjęcia nie oddają w 100% tego co widać na żywo ;-)
P.s. Bardzo fajne porównanie z opisem i fotkami :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Fajne porównanie :)
Na fotkach faktycznie widać delikatną różnicę w "ostrości" kamizelki, czy odcieniu skóry, ale jak piszesz mocno podkręciłeś derbee.
Pytanie dla mnie kluczowe: czy kalibrowałeś oba odtwarzacze czy jechałeś na ustawieniach fabrycznych? Skoro masz jeden proj i ekran, oraz dwa wejścia HDMI to fajna sprawa, ograniczasz się tylko do jednej zmiennej, czyli odtwarzacza - tak powinno wyglądać każde porównanie. Jednak, by wyciągać wnioski np. na temat odcienia skóry - czy nie powinno się wcześniej jednakowo skalibrować odtwarzaczy?
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Oba odtwarzacze są w ustawieniach fabrycznych, nic nie zostalo na nich zmieniane poza derbee w oppo. Złapałem się na tym ze bez derbee obraz z obu urządzeń wygląda niemal identycznie, do tego stopnia ze w pewnym momencie nie wiedziałem z którego aktualnie jest wyświetlany. ... wniosek jest jeden panasonic daje również rewelacyjny obraz różniący się tym że nie jest wspomagany przez derbee. Jeśli bym oglądał obraz nie bezpośrednim porównaniu to obraz z oppo + derbee byłby identyczny. Dlatego trzeba podjąć decyzję i mocno sie zastanowic czy warto zmienić odtwarzacz aby uzyskać uzyskać w kilku procentach lepszy obraz, posiadając i tak jak dla mnie już bardzo dobrej jakości uzyskany obraz z panasa. ..;-) (ma już swoje lata a staje do walki bez najmniejszego problemu)
 

lycone

Banned
Bipo, nie widziałem live obrazu z Twojego proja, ale na fotach które robiłeś do tej pory był on rewelacyjny!
Jeżeli chodzi o ostrość i szczegóły to zdjęcia bardzo dobrze je ukazują. Niestety nie ma co liczyć na taką czerń na żywo jaka jest na zdjęciach... Nawet JVC nie da takiej czerni a tutaj wyglądają one jak z OLEDa ;)


Wysłane z Note 3
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Zgadza się, takie pieniądze za oppo i tak małe różnice, nie warto przepłacać.

Dokładnie, czytając same opinie w necie można bez zastanowienia od razu kupić oppo, myśląc że to urządzenie deklasuje wszystko w okół pod względem obrazu bez zajakniecia.. po podłączeniu obraz jak dla mnie wyglądał praktycznie identycznie tak ze nie dostrzeglem roznic. Dopiero załączone derbee wysuwa oppo lekko do przodu ale nie znaczy to że nokaltuje panasa lecz daje mu dwa ciosy więcej. .. teraz patrząc na koszty to przy braku odtwarzacza można się nad nim zastanowić, ale przy moim obecnym panasonic który działa bez zazutu to trzeba się mocno zastanowić nad zamiana... na pewno jak by panasonic przestał działać bez zastanowienia brał bym oppo ale nadal działa. ....:confused:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Normalnie kupuj dbt 3313 ud do kompletu.

Dobrze godosz Kolego :) chyba że ktoś poszukuje odtwarzacza BR również jako cd to wtedy można nad Oppo się zastanowić. Troszkę lepiej sobie z tym radzi przynajmniej na tyle ile wtedy przed zakupem testowałem. Ale i tak wolałbym jakiś choćby prosty odtwarzacz cd... Natomiast w obrazie na 75 calach nie widziałem różnicy pomiędzy tymi odtwarzaczami.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Duby smalone opowiadacie. Roznice miedzy Darbee, a surowym obrazem, widac nawet na telewizorze, za to konia z rzedem temu, co dostrzeze roznice pomiedzy pierwszym lepszym BD, wspomniana Playka, a zafajdanym Denonem :):):)
 

collider

New member
Bez reklam
A ja mam wrazenie, ze te derbee to jakos nienaturalnie podbija obraz. To troche tak jakby zwiekszyc ostrosc, kontrast na maksa. Jestem ciekaw czy otrzymywny ta obrobka obraz jest adekwatny do tego co oczekuje rezyser?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Też mi się tak wydaję, że ten denon niczym nie będzie się wyróżniał odnośnie wyświetlanego obrazu z moim obecnym panasoniciem. A zmieniać tylko ze względu na kolor.... trzeba to mocno przemyśleć...;-)
Odnośnie derbee to tak jak inne ulepszacze obrazu, jeśli nam się spodoba ulepszony obraz niż normalny to czemu mam z tego nie korzystać. Derbee, IFC, Motionflow, Reality creation itd.to parametry za pomocą których zmieniamy naturalny obraz w ulepszony i tylko od indywidualnych potrzeb dostosowujemy je pod siebie. Jednym będzie się to podobać innym nie bo obraz będzie wyglądał na sztuczny. Dlatego dobrze jest mieć możliwość jego włączenia, regulacji oraz jego całkowitego wyłączenia co będzie umożliwiało dostosowanie obrazu pod swoje widzimisię a nie kolegi..;-)
Podobnie jest z muzyką jedni używają korekcji basu i trebli a inni słuchają tylko w trybie direct tj. bez ulepszenia co nie każdemu się podoba..;-)

Armanig sharpness ustawione mam na 0 tj. minimum ;-)
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Tyle, ze mowimy tu o preferencjach. Natomiast czesto i gesto ludzie pisza na forum, ze muzyki sluchaja w poor direct, kalibruja telewizory a wiec daza do tego by odbierac w mozliwe zblizony sposob zamierzenia muzyka czy rezysera.
 

Rafal7

Banned
Jak to jest że u mnie w Pioneerze wystarczy tyle w środku aby odtwarzać bd i wogóle byc odtwarzaczem blu-ray

W środku to śmiech na sali
33410-max_pioneer_bdp150_6.jpg


W dbt 3313 ud jest trochę lepiej ale szału nie ma a 3000 zł trzeba dac tylko za co?

denon_dbt_3313ud_max.jpg


W oppo 103d w środku jest dożo gratów ale czy aż tego tyle potrzeba skoro Pioneer tez działa z garścią bebechów?

big_Oppo-103EU-srodek.jpg
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
No tak, ale gdyby spakowac to ciasniej to playery nie pasowaly by optycznie, wymiarowo do amplitunerow. Sony zmniejszylo swoje playery i czy to dobry kierunek?
 

Rafal7

Banned
Nie nie o to mi chodzi aby je zmniejszać i żeby środek wyglądał na zapełniony, tylko za co płacić trzeba?
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Ja rozumiem tyle, ze tak jak w przypadku tego golego Pionka wystarcza to do funkcjonowania tego playera. W Oppo i Denonie tez mozna jeszcze zagospodarowac srodek zachowujac jakosc. Zreszta czy ilosc elektroniki w srodku ma swiadczyc o tym czy finalny odbior rzeczywiscie bedzie lepszy?
 

Rafal7

Banned
Zreszta czy ilosc elektroniki w srodku ma swiadczyc o tym czy finalny odbior rzeczywiscie bedzie lepszy?

No właśnie nie, a płacić karzą.A kondensatory, rezystory, zasilacze czy same płytki drukowane to grosze tym bardziej ze tak duże firmy albo zamawiają playery u innych firm lub samie je produkują i kupują części hurtowo to naprawdę wychodzą grosiny.
i to mnie tylko dreczy, za co placic, wychodzi na to ze za znaczek ?

A tu przykład jak nic Board - FrazPC.pl - [RTV] Uwaga odtwarzacze Blu-ray!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry