[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

lolo2

Well-known member
Bez reklam

Ja u siebie mam multiformat - gorna/dolna belka niezaleznie i poprostu reguluje tylko gorna.

Czy to efekt zdjec Bipa tak, na 100% to prawda. Tylko jednego nie rozumiem, jak puszczam film z kompa i zapalzuje go spacja to obraz jest rozmyty bardzo mocno wiec zdjecia nie jestem w stanie zrobic. To wina komputera i odtwarzacza?
Kiedys prosilem o foty ekranu z bliska aby porownac strukture plutna i wychodzi ze mamy taka sama strukture z Bipem (oczywiscie nie mowie o jakosci calego ekranu).

Co do projektow salek i salki naszego mistrza. Powiem szczerze ze dzieki bipowi i nie tylko mam salke jaka mam i szczerze wydaje mi sie ze widze swiatelko w tunelu, to znaczy ze juz prostymi - znanymi mi krokami doscignalbym bipa. Mam juz projekty od Mega-Acoustic salki na poddaszu, lub tez moglbym przenosic salke do piwnicy (ale mam zastoj z budowa - brak ludzi i sprzetu).

Ale najwazniejsze w tym wszystkim jest "Po Co? " szczerze nie chce mi sie narazie nic ulepszac i scigac Bipa bo nie jestem takim filmozerca i po prostu mi sie nie chce. (nie chodzi tu o $).

Sorki za kolejny spam. :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co Ty w ogóle porównujesz, Bipo (i większość z naszego forum) to pokoje multifunkcyjne, Ty masz dedykowaną salkę. Dwa różne światy, co do dizajnu, rozstawu samego sprzętu, kombinowania, kolorów itp.
W dedykowanej sali można zrobić CUDA, a co u nas?
Kompromis za kompromisem.

Btw. Żeby uchwycić ostry kadr, poczekaj aż na ekranie się uspokoi i rób na stycznych scenach.
Czernie, ostrości itp. to kwestia aparatu. Nie da się oddać, można zrobić 10x lepiej jak w rzeczywistości jak i gorzej. Mogę Ci zrobić dwa skrajnie różne zdjęcia tego samego kadru.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Panowie ciesze się, że niekiedy jestem motywatorem do rozwoju niektórych systemów i salek ale sami wiecie ile z tym wszystkim schodzi zabawy aby to jako tako wyglądało i grało.... :) Niestety ale ze wszystkim dochodzimy do pewnego momentu kiedy osiagamy pewien pułap i trzeba wystopować. Niestety ale każdy następny level aby go podnieś wiąże się z niesamowitymi nakładami finansowymi a zyski już nie są aż tak spektakularne w stosunku do wydanej kasy. Wiadomo zawsze można lepiej... :)

Ps. Ktoś kiedyś mnie się zapytał czemu masz ten plotek a no dla tego.... :)

Ps 2.po lewej widać nogę uciekajacego sprawcy zdarzenia.. :)
Ps.3 Sub w trakcie seansu stoi za kanapą z tyłu przy ścianie.. :)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Sprawca złapany na gorącym uczynku - zdjęcia monitoringu :D
Po prawej noga sprawcy sprawcy :D
Teraz rozumiem, że lepiej jest mieć płotek niż pałęczkę w membranie suba :D
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Zamiast zmiany kabli i kabelków , trzeba wymienić głośniki, bo to one są najwyższym gardłem dla systemu.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Zamiast zmiany kabli i kabelków , trzeba wymienić głośniki, bo to one są najwyższym gardłem dla systemu.
Po głośnikach najlepiej wymienić też projektor na taki z 4k i HDR, ale z górnej półki coś z JVC lub Sony za 40k zł. Potem głośniki, potem jeszcze lepsze kable, jak już będzie wszystko to projektor 8K,nowy amplituner, więcej głośników itd...

Sęk w tym, że nic nie trzeba ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak jak napisałeś nic nie trzeba, a można, a to zmienia postać rzeczy.. Oczywiście Bipo mógł zamiast pewnych rzeczy dołożyć i kupić lepsze kolumny, albo lepszy odtwarzacz cd itp... ale skoro tak zrobił jak zrobił to znaczy, że tak chciał..... a żeby nie wiem co człowiek kupił sobie to i tak zawsze może być lepiej..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To jest kwestia co dla kogo jest klasą.. bo 10 tutaj napisze, że i denon to nie jest jakaś klasa, a kolejnych 10 będzie marzyc po nocach o takim sprzęcie.. To jest indywidualna sprawa, kto co ma i na co wydaje pieniądze.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Heco nie są żadną klasa samą w sobie dla Denona. Sugeruję Tannoy

Kwestia gustu, ja wybrałem te bo w takim zestawie najbardziej mi się podobała muzyka której słucham.
Odsluchiwalem Tannoy 8xtf z denonem i wybrałem heco style/celan. A ty z jakimi kolumnami robiłeś porównanie i na jakim sprzęcie?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Oj Panowie jestem po seansie Everest (juz nawet nie pamiętam który raz go ogladam), burza wymiata. Takiego uderzenia pioruna i grzmotu dawno nie słyszałem aż się wzdrygnolem... :) A helikopter na końcu robi fajny efekt w atmosie lata od lewej do prawej..:) Nikogo w domu tylko ja i pilot wiec można troszkę poszaleć...
 

Cinema Pro

New member
Dopytywany na różne sposoby śpieszę potwierdzić, że to ja wykonałem kalibrację kina domowego u Bipa.

Jestem certyfikowanym kalibratorem THX i HAA oraz Audyssey Pro. Jako jeden z dwóch pro w PL posiadam najwyższy stopień specjalizacji THX Home Theater Advanced Integrator. Niektórzy z was na pewno znają mnie z innego forum (Cinema Pro AKA Magog).

Generalnie, poza faktem, że wgrywaliśmy cokolwiek do amplitunera, wszystko się zgadza. Wypada mi tylko potwierdzić, że efekt końcowy wypadł naprawdę świetnie. Na moje ucho, poza najbardziej zauważalną poprawą przetwarzania basu, istotnej poprawie uległa również przestrzenność, mikrodynamika i lokalizacja źródeł (trzeba było widzieć to zdziwienie Bipa szukającego wzrokiem instrumentu, gdzieś na bocznej ścianie). Całość jest naprawdę świetnym systemem kinowym, głównie dzięki wytrwałości i zaangażowaniu jego właściciela. Dobrej zabawy i wielu wrażeń Bipo!
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dziękuję, widzę że udało się się zalogować wiec wszelkie pytania już będą kierowane do odpowiedniej osoby bo mi już skrzynkę zapchali... :)
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Dopytywany na różne sposoby śpieszę potwierdzić, że to ja wykonałem kalibrację kina domowego u Bipa.

Jestem certyfikowanym kalibratorem THX i HAA oraz Audyssey Pro. Jako jeden z dwóch pro w PL posiadam najwyższy stopień specjalizacji THX Home Theater Advanced Integrator. Niektórzy z was na pewno znają mnie z innego forum (Cinema Pro AKA Magog).

Generalnie, poza faktem, że wgrywaliśmy cokolwiek do amplitunera, wszystko się zgadza. Wypada mi tylko potwierdzić, że efekt końcowy wypadł naprawdę świetnie. Na moje ucho, poza najbardziej zauważalną poprawą przetwarzania basu, istotnej poprawie uległa również przestrzenność, mikrodynamika i lokalizacja źródeł (trzeba było widzieć to zdziwienie Bipa szukającego wzrokiem instrumentu, gdzieś na bocznej ścianie). Całość jest naprawdę świetnym systemem kinowym, głównie dzięki wytrwałości i zaangażowaniu jego właściciela. Dobrej zabawy i wielu wrażeń Bipo!
Widziałem Twój pokój kinowy na Audiostereo. Świetna robota. Bardzo profesjonalna pod względem dźwięku, teraz już wiem dlaczego :)
 
Do góry