[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Czyli na czym polegala ta kalibracja w aspekcie softwarowym. Masz jakis osobny dsp, ktory zaprogramowal czy nowa kalibracje mozna wgrac do amplitunera?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Lolo zewnętrzna kalibracja jest robiona na innym mikrofonie podłączonym do całej masy elektroniki i komputera a to do ampli. Potem na podstawie obliczeń i pomiarów wpisujesz ręcznie wszystko do ampli. Jeśli chce zrobić sobie kalibracje auto z ampli to wszystkie ustawienia mam zapisane na kartce bo one chyba znikną po zrobieniu auto. Następnie jak chce powrócić to musze wyłączyć odyssey i wprowadzić wszystko ręcznie.
Najważniejsze jest to że mam wyznaczone najlepsze miejsce do odsłuch względem pomieszczenia bo od tego się zaczyna bo przez to miałem przesunięta mocno scenę do tyłu. Puściłem sobie koncert przed całą zabawą oraz po i efekt był kolosalny. Stopa perkusji brzmi rewelacyjnie jak na koncercie, to trzeba uslyszeć. Sąsiedzi muszą mi wybaczyć ale dzisiaj na ampli poszedłem do 65 vol Gdzie normalnie jest 53, ale nie mogłem się powstrzymać.... :)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Ten profesjonalny sprzęt to klatka przeciw bąblom (nie mylić z odciskami :D )

Teraz temat młodego bąbla i suba z uwagi na przenoszeniego przed każdym seansem i go chowanie za ogrodzenie nie jest dla mnie zbytnio fajnym rozwiązaniem. Dlatego w trakcie kalibracji wyznaczylismy dwa miejsca za ogrodzeniem gdzie uzyskamy ten sam efekt co z jednym subem po środku za sofą. Efekt z jednym subem można uzyskac go z przodu ale tam jest rtv ze sprzetem wiec ten pomysl odpada. Natomiast drugi sub jak najbardziej. Niestety nie zmieszczą mi się dwa Velodyne bo są za duże. Dlatego musze zakupić dwa mniejsze suby na szerokość. W tedy uda mi się je umieścić tam gdzie trzeba. Z subów które testowałem i mi się spodobał jako nr 2 jest to Klipsch R112SW

Dlatego Velodyne eq-max 12 idzie na sprzedaż lub zamiana na Klipsch R112SW. Jeśli ktoś chętny to zapraszam na odsłuch i zakup osobiście.
Wszelkie informacje i pytania o suba proszę priv.
Cena 2tys. Z uwagi na pęknięcia lakieru na łączeniach ścianek. Widać je z bliska. Z większej odległości są nie widoczne.
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Ja padam... Bipo z całym szacunkiem, wiesz jak jest, nie lubię zbytnio Denona prucz kilku klocków, Heco to dla mnie już w ogóle dramat (mówię o słuchaniu muzyki) na projektorach i ekranach się nie znam, wnioskuje ze masz dobry sprzęt... Są tutaj „salki” które lubie bardziej ze względu na sprzęty...

Walić to... Jesteś absolutnie największym kozakiem jeśli chodzi o kino, wkład, poświęcenie, zapał, dbałość o szczegóły (dla seansu) i połączenie tego z salonem dziennym. SZACUN !!! Pełen podziw. Pozdro!
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Teraz temat młodego bąbla i suba z uwagi na przenoszeniego przed każdym seansem i go chowanie za ogrodzenie nie jest dla mnie zbytnio fajnym rozwiązaniem. Dlatego w trakcie kalibracji wyznaczylismy dwa miejsca za ogrodzeniem gdzie uzyskamy ten sam efekt co z jednym subem po środku za sofą. Efekt z jednym subem można uzyskac go z przodu ale tam jest rtv ze sprzetem wiec ten pomysl odpada. Natomiast drugi sub jak najbardziej. Niestety nie zmieszczą mi się dwa Velodyne bo są za duże. Dlatego musze zakupić dwa mniejsze suby na szerokość. W tedy uda mi się je umieścić tam gdzie trzeba. Z subów które testowałem i mi się spodobał jako nr 2 jest to Klipsch R112SW

Dlatego Velodyne eq-max 12 idzie na sprzedaż lub zamiana na Klipsch R112SW. Jeśli ktoś chętny to zapraszam na odsłuch i zakup osobiście.
Wszelkie informacje i pytania o suba proszę priv.
Cena 2tys. Z uwagi na pęknięcia lakieru na łączeniach ścianek. Widać je z bliska. Z większej odległości są nie widoczne.

Bipo, ja mam świeżo zakupiony (marzec br.) R112SW. Jeśli chcesz to mogę rozważyć ew. zamianę chociaż w zasadzie R112 spełnia moje oczekiwania :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Walić to... Jesteś absolutnie największym kozakiem jeśli chodzi o kino, wkład, poświęcenie, zapał, dbałość o szczegóły (dla seansu) i połączenie tego z salonem dziennym. SZACUN !!! Pełen podziw. Pozdro!
To samo chciałem napisać. Szacun do potegi, Zero kompromisów, jak sie bawić to maxa. Nie na 99% ale na 100%, bezwzględne 100%!
 

Noisy

Member
Bipo jezeli chodzi o kd jestes moim idolem :D
Tez bym sobie zrobil pomiary, ile kosztuje taka przyjemnosc ?
Kurde no wyjsc z podziwu nie umiem, ile serducha wsadziles w to pomieszczenie. Gratulacje i trzymam kciuki za dalsze mody ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co do kina to :
- zrobiłem profesjonalną kalibracje obrazu
- zrobiłem i przeprowadziłem profesjonalna kalibracje dźwięku oraz pomierzona zostala akustyka pomieszczenia
Dlatego myślę, że w kinie osiągnąłem max.... dziękuje za uwagę. .. :)

Jak zrobisz multiformat, filmy zrzucisz na htpc lub takiego shield dla przykładu, zaznaczysz opcje wyświetlania napisów na powierzchni wizyjnej (czyli nie na pasie), to będzie max.
Także Bipo, jeszcze trochę i będzie max :D
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kwestia gustu. Ja wole wyswietlanie napisow na pasie.

HTPC faktycznie, przydalby sie bipowi a koszt nie jest az tak duzy, najdrozsze to dyski.

Kwestia tylko kiedy bipo przejdzie na 4k HDR??? Wtedy bedziemy mowic o maksie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja dasz na pasie, to kawałek tego pasa (napisy wchodzą w połowę) będzie Ci dalej lekko świecił, każdy projektor świeci, to nie oled który się wygasza, ale jasna sprawa można i tak będzie o niebo lepiej. Góra będzie odcięta i połowe dołu. To i tak dużo.
Różnice są drastyczne, bez względu jaki projektor. Ja bynajmniej nie wrócę już nigdy do normalnego ekranu, choćby kosztował 20tyś. Nie tędy droga. W wypasionych salkach multiformat to pierwszy zakup, wystarczy zaglądnąć na zagraniczne fora (nie u nas, bo wiadomo jak jest), ale w naszych klitkach bez problemu i to można ogarnąć.

Oczywiście, Bipo gratuluje chęci i zaparacia. Ja już się nie odzywam, bo ileś można gratulowac ; ), ale zawsze trzymam kciuki ; ) Powiem Ci, że mi się już nie chce, bo co można więcej? Chyba wymienić klitkę na salkę i sprzęt na 5 klas wyżej ; )
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig ludzie różne rzeczy robią np. znam jednego co zlikwidował w salonie użytkowym kominek (reakcja żony nie do opowiedzenia) wszystko po to aby zmieściły się większe kolumny. Niektórzy jak ja po to kupili dom aby mieć kominek w salonie, ale widać nie jestem audiofilem, bo ja dla żadnych kolumn nie wywaliłbym kominka.
 

DrWredman

Active member
Bipo, myślałem, że maksa to już osiągnąłeś, ale widzę, że nadal chcesz wyciskać wszystko,co możliwe ze swojego kina. Wiem, że każdy nawet najmniejszy progres cieszy niesamowicie. Musisz wiedzieć, że Twoje zaparcie chyba co najmniej połowę z nas napędza do dalszych zmian klocków, skrzynek, kabelków itp.
Więc, pewnie, gdyby nie Ty to mało kto z nas miałby to co ma.
Dziękujemy :)

Nie bardzo zrozumiałem, gdzie teraz masz idealne miejsca dla suba. Możesz wrzucić jakiś szkic?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Armanig, oczywiscie u mnie gorna belka zmieniana w zaleznosci od formatu filmu, ale dolna belka zostaje z pasem na napisy.

Lolek, patrzac na inwestycje Bipa to ten skok na 4k hdr to mozliwe ze w przyszlym roku doczekamy. Ja troche zaluje ze kupilem epsona 5350, dalem 3500 a teraz za 2500 idzie wyrwac. Zawsze na cos szkoda mi kasy i potem zaluje. Trzebabylo dolozyc i kupic uzywke taka jak ma bipo, to chyba (jest/byl) najlepszy projektor w swojej klasie.
Obraz Bipa jest u mnie nie do doscigniecia, o ile czasem obraz wydaje mi sie igla ale podejde blizej i pelno ziatna. Nie wiem czy to wina projektora czy ekranu.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolo ja tak Ci napiszę :) po co ktoś ma zmieniać coś co dzisiaj jest bardzo dobre ? Wszyscy którzy widzieli w akcji to wiedzą, jak dobre to było i jest urządzenie.. Kupienie taniego projektora 4k dla zasady aby mieć lepsze samopoczucie.. mija sie z celem.. a kupienie dobrego projektora w 4k to niestety wiąże się to z kosztami już z innej półki.. kolejna sprawa filmy.. trzeba sobie zadać pytanie czy stać mnie jest dzisiaj kupować filmy powiedzmy po 140 zł ? Oczywiście można kupować rok, dwa po premierze będą może po 40 zł .. ludzie tak robią z filmami BR, tylko trzeba coś takiego lubić, aby oglądać film po takim długim czasie od premiery...drugi sposób to ściągać filmy można , kto zabroni na dzień dzisiejszy.. ?? Tylko jak wydajesz powiedzmy 20 tyś czy 30 na projektor, plus ze 2-3 tys na BR 4k to jak dla mnie obciach jest ściągać filmy mając taki sprzęt w domu.. Bo to tak jakby się kupiło extra autko z 5 litrową benzyną , a nie stać by było mnie na tankowanie... to zagazuje takie autko, a co tam.. również można i tak robią.. tylko dla mnie jest to żenada i coś czego nigdy nie potrafię zrozumieć.. Człowiek kupując coś powinien sobie przeliczyć czy stać go jest na to aby to co kupił swobodnie mógł użytkować.

Napisałeś, że troszkę Ci żal że nie dołożyłeś i nie kupiłeś lepszego projektora.. Kolego zawsze tak będzie, że można było coś do czegoś dołożyć i to coś byłoby lepsze.. dany wybór człowieka zawsze przekłada się na inne czynniki tzn. nie wydałeś na lepszy projektor to np teraz byłeś w Egipcie ... czy żałujesz tych pieniędzy ? Wolałbyś za te pieniadze sobie coś kupić do KD ? Myślę , że nie i nie dlatego to piszę, że sam lubię jeździć tylko każdy lubi wypocząć i nabrać sił na kolejne miesiące. I mieć 100% pogodę , ciepłe Morze i mieć możliwość poznania czegoś innego, czego nie ma się na co dzień w naszym Państwie. Osobiscie nawet złotówki bym nie przeznaczył więcej nawet na tak lubiane przez moją osobę Accu zabierając pieniądze z wyjazdu na wczasy.. Na szczęście jeszcze kilka dni i w moim słowniku zabranie słowa deszcz, bo teraz mam go po kilka razy dziennie.. i mam już dość.. ja zawsze mówię trzeba tak kupować aby człowiek nie musiał z niczego innego rezygnować co również przynosi mu radość jak i rodzinie. Bo tak jak Armanig napisał można kupić 5 razy droższe kolumny, 3 razy droższy wzmak, 2 razy droższy amplituner... gdzie się to kończy ? Gdzie jest ta linia, gdzie umiemy sobie powiedzieć STOP.

Reasumując wcale nie powiedziane jest, że Bipo zmieniając projektor, ujmując to lekko - średniej jakości byłby mega zadowolony z wydania tych pieniędzy patrząc na to co by w zamian otrzymał i patrząc jaką ma jakość obrazu na dzień dzisiejszy. Oczywiście, że te 5-10-15-20% człowiek chce mieć lepiej tylko to również idzie razem z wydaną kasą na to coś, a oprócz tego są też inne wydatki, które każdy z nas ma. A już nie wspomnę o innym hobby. :) Głowa do góry Kolego i ciesz się tym co masz, bo inni długo długo nie będą mieć czegoś takiego jak Ty masz w domu.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armanig, oczywiscie u mnie gorna belka zmieniana w zaleznosci od formatu filmu, ale dolna belka zostaje z pasem na napisy.

To już duży plus, jeszcze jak spód odetniesz, to już się robi bajka.
Powiadam Ci, że wolałbym swój projektor (W2000) na multiformacie, jak coś 4K na zwykłym ekranie.

Lolek, patrzac na inwestycje Bipa to ten skok na 4k hdr to mozliwe ze w przyszlym roku doczekamy. Ja troche zaluje ze kupilem epsona 5350, dalem 3500 a teraz za 2500 idzie wyrwac. Zawsze na cos szkoda mi kasy i potem zaluje. Trzebabylo dolozyc i kupic uzywke taka jak ma bipo, to chyba (jest/byl) najlepszy projektor w swojej klasie.

Lolo, ostudż emocje. Masz lepszą salkę, jak większość tutaj. Wierz mi.
Gdybyś popracował jeszcze nad detalami, to robi się czołówka Polskich for. Piszę tu o tych którzy wklejają zdjęcia i się udzielają, a nie o tych którzy mają salki o których możemy pomarzyć, a fora dla nich nie istnieją (czyt. nie chwalą się publicznie).

Obraz Bipa jest u mnie nie do doscigniecia, o ile czasem obraz wydaje mi sie igla ale podejde blizej i pelno ziatna. Nie wiem czy to wina projektora czy ekranu.

Widziałeś kiedyś tego Soniaka na żywo? Bo ja go miałem w domu całkiem nie dawno.
Wierz mi, że to nie kwestia Twojego ekranu/projektora, a zdjęć Bipo. Zresztą sam Ci Bipo powie.
Sam w sobie oczywiście projektor bardzo fajny, ale żeby cokolwiek powiedzieć musisz zestawić obok siebie, będą naturalnie różnice, ale nie takie jak to opisujesz.

Jak nie masz pomysłu na projekt, to zamów architekta/dekoratora z branży, wypłać mu kasę którą chcesz przeznaczyć na któryś z kolei klocek (niepotrzebny zapewne) i pozamiatasz dysponujesz taką salką.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Piramida nie będę odpowiadał bo nie chce zaśmiecać wątku, przykład samochodu jest bardzo adekwatny do tego co napisałem. Jedno i drugie dla mnie jest żenadą i wstydem dla tych co tak robią, tylko trzeba to zrozumieć. I tyle, a wiadamo, że w tym temacie to jesteśmy po przeciwnym globie, gdyż zawsze kupuje to na co mnie stać. I od prostego filmu zaczynając, jeśli mnie nie stać go kupić, lub chcę wydać te pieniądze na coś innego to go nie oglądam. I jest to dla mnie bardzo proste. Zresztą znasz moje zdanie od x lat w tym temacie. Tyle z mojej strony....
 
Ostatnia edycja:
Do góry