[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Przecież Bipo porównywał i nie widział sensu dopłacania do Celanów.
Zresztą tam co innego przydałoby się zmienić 😉

Wredota :) Heniu myślę , że ile ludzi tyle opinii co by chcieli zmienić u kogoś w danym systemie.. Natomiast co do kolumn to ja nie dziwię się, że nie czuł różnicy względem swoich, które ma obecnie..
 

Henry

Active member
Bez reklam
Bipo wie o co chodzi, przegadaliśmy nie jedną godzinę ;)
Zresztą, grunt to cieszyć się z tego, co się ma, a nie szukać dziury w całym, zmieniać można bez końca i zawsze znajdzie się coś, co nie do końca pasuje. Ale czy o to w tym chodzi?
To tylko sprzęt, lepszy czy gorszy ma NAS cieszyć.

Przemek wizualnie doprowadził swój zestaw do perfekcji, a na żywo wygląda to o niebo lepiej, niż na fotkach, które od czasu do czasu tu prezentuje.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dzięki Henry, ale to fakt różnica dla mnie pomiędzy moimi kolumnami a Celanami była praktycznie żadna, jedynie wygląd. Niestety jakbym miał obecnie zmieniać kolumny muszą być po pierwsze ładniejsze lub lepiej wykonane ale i brzmieniowo wnosić coś na plus... :)

Ps.Lolo nie odpuszczaj może kiedyś coś uda Ci sie wskurać... :) Niestety ale wartość wszystkich kabli użytych w moim systemie już dawno przekroczyła wartość kolumn wiec już na to nie patrzę.. :)
 

Noisy

Member
Bipo, nie ukrywam ze chcial bym uslyszec twoje audio :D Co do pokoju, to nie ma do czego sie przyczepić ;) Wszystko na swoim miejscu, choc jak dla mnie za jasno :D
Swietna robota
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Bipo, nie ukrywam ze chcial bym uslyszec twoje audio :D Co do pokoju, to nie ma do czego sie przyczepić ;) Wszystko na swoim miejscu, choc jak dla mnie za jasno :D
Swietna robota

Dzięki, będziesz kiedyś nie daleko to zapraszam. :)

Niestety bez zaadoptowania chociaż w minimalnym stopniu pomieszczenia zgodnie z podstawowymi zasadami akustyki nawet najlepszy sprzęt się wyłoży i nie zagra tak jak powinien.
 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj miałem niespodziewanego gościa, był u mnie pierwszy raz nasz przesympatyczny kolega Sauron...... :)
Po odwiedzinach myślę że coś napisze od siebie... :)
Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie do Bipo Dolby Atmos Reference Room :)
Ps.chcielibyście widzieć jego minę jak mu puściłem film..... bezcenna..:)

Piszę. Trochę to potrwało z moje strony , ale następny komp u mnie padł. Ostatnio jakoś nie mam farta z tym. Ale ..do tematu.
Tak, moja mina była bezcenna, kiedy Bipo puścił film w swoje jaskini. Po prostu jest zajebiś cię. Perfekcyjnie zrobiona salka kinowa. Dolby Atmos wymiata. Sama przyjemność oglądać film w takim otoczeniu, kiedy słychać jak helikoptery krążą nad głową , słychać zamieć i kropli deszczu.
Zazdroszczę na biało. Dziękuje Bipo. Zrobiłeś kawał dobrej roboty. Oglądać filmy i słuchać muzyki w takim perfekcyjnie zrobionym pokoju , to sama przyjemność. Pozdrawiam i dziękuje. Savron.:popcorn:
P.S. Po trochę zaczynam być zazdrosny wobec posiadaczy białych zestawów. Naprawdę.
Nie macie problemu z tym cholernym wkurzającym , niezniszczalnym , kurzem.
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
U kolegi bipo nawet gdyby był kurz, to na pewno audiofilski.
:)
Tyle serca, testów i pomysłów które tam włożył musi owocować.
Wygląda super, to i gra super :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
...bo dobro zawsze wygrywa czy to w filmie czy w życiu.. :)

Dobre...:D Savron nie martw się w razie czego pojedziemy z chłopakami cie wesprzeć duchowo oraz udokumentujemy aparatem jak się Mordor kończy a zwycięża dobro..:D
Ps. Jeszcze raz dziękuję za dobre słowo oraz odwiedziny..
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Witam,*** w końcu udało się przeprowadzić profesjonalna kalibracje kina domowego za pomocą sprzętu zewnętrznego*** i pomiaru akustyki pomieszczenia... :)

***


*** photo hosting
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Wow! A z czego taki pomysł? Przecież i tak wszystko jest perfekto. Chcesz upewnić się na 100% czy wszystko gra? Wszystko gra, BIPO, wszystko gra.;-)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
***Kalibracja i pomiary zostały przeprowadzone przez osobę mocno siedząca w temacie.. :)
***Co do pomiarów to za dużo się nie wypowiem bo się na tym nie znam ale kolega zrobił ich mnustwo tak samo wykresów z których odczytywał i korygował ustawienia sprzętu.
Ja tylko czekałem na finalny dźwięk.. :)
1. Zmierzone przede wszystkim zostały mody pomieszczenia zarówno podłużne jak i poprzeczne. Dzięki tym pomiarom udało się wyznaczyć miejsce które w moim pomieszczeniu brzmi najgorzej.
2. Zmierzony został czas pogłosu który u*** mnie wyszedł na poziomie 0.4. Co do odsluchu kina i stereo jest bardzo dobrze.
3. Następnie wyznaczylismy najlepsze miejsce dla kanapy w pomieszczeniu.
4. Wyznaczone zostało najlepsze miejsce*** dla suba względem mojego pomieszczenia.
5. System został następnie skalibrowany względem nowego miejsca odsłuchu.
6. Przy okazji testowaliśmy 4 absorbery szerokopasmowe pracujące już od 100 HZ i umieszczalismy w miejscach pierwszych odbić.
7. Całość testów i pomiarów zajęła nam ok 5 godzin.

Wnioski:
- każde pomieszczenie jest inne, u mnie dzięki mojemu umeblowaniu: zasłony,*** firany, gruby dywan, masywne meble i rozmieszczeniu sprzętu czas pogłosu jest na odpowiednim poziomie. Co do stereo to już inna para kaloszy z uwagi na możliwość dodania po 2 absorbery o 20cm grubosci za kolumne bo w tedy było by idealnie. Przy kinie inaczej wychodzi bo 4 absorbery po 10cm umieszczone za Kolumną i po bokach pomieszczenia ale nie w miejscu pierwszych odbić kolumny będącej przy ścianie ale odbić przeciwległej kolumny na tej samej ścianie. Ponieważ w miejscu pierwszych odbić kolumny będącej najbliżej ściany zmniejszył się dźwięk*** diametralnie. Wystąpiło przetlumienie pomieszczenia co nie jest wskazane. Wskutek czego dźwięk z przestrzennego stał się stricte kierunkowy.
- miejsce odsluchu znajduje się teraz 1.4m od tylnej ściany.
- Sub stoi za kanapą*** ( nie wiem czy pamiętacie ale w trakcie mojego testu na ucho a nie elektronika wyznaczyłen sobie również najlepsze miejsce dla suba za kanapa ok.0.7m od tego miejsca co teraz. Wiec mój sluch ma się nie najgorzej. . :) .*********
- niestety ale sub za każdym razem musze przed seanse przenosić z obecnego z uwagi na moje małe dziecko i po seansie chować. Jest to męczące z uwagi na wagę tego kolosa. Również mam na to rozwiązanie o tym później.

Odsłuch:
Tutaj system zagrał na wysokim poziomie. W stosunku do oddysey*** zostały wyrównane poziomy i scena od tyłu przesunęła się do przodu. Teraz dźwięk np.orkiestry czy koncertu jest idealnie z przodu. Tutaj kalibracja amplitunera radzi sobie bardzo dobrze ale nie doskonale.
Niestety złe umiejscowienie suba kalibracja nie naprawi a mocno go obetnie.*** Wskutek czego potem mamy niedosyt basu i zaczyna się ręczne poprawianie na ucho.
Po nowej kalibracji sprzętem zewnetrzym w nowym miejscu odsłuchu poziom jakości suba zmienił się nie dopoznania.
Bas stał się bardzo głęboki i wysokie vol na subie rzędu 15-27 niejest dla niego problemem. Wcześniej miałem na 8 vol w starym miejscu odsluchu. Teraz sub schodzi bardzo nisko i nie ma efektu nadmiaru basu. Jest czysty, głęboki a zarazem odczuwalny mocniej na sofie z uwagi na jego bliskie umiejscowienie. Darmowy bassszeyker. ..czy jakość tak :) Dzisiaj przetestowałem na filmach i efekt jest super. Na żadnym filmie nie było przebasowienia i nic nie przeszkadzało.
Ponadto zrobiliśmy kalibracje dodatkowo dla porównania z odyssey. Dzięki temu że*** zmieniliśmy ustawienia suba i sofy kalibracja teraz miała łatwiej i poradziła sobie bardzo dobrze. Oczywiście drobna korekta z uwagi na pik prz 31 i 65hz i osiągamy również bardzo dobry wynik.

Reasumujac
Kalibracja w ampli jest również bardzo dobra jeśli zapewnimy jej jak najlepsze warunki do kalibracji. Jeśli mamy źle sprzęt rostawiony i akustyka pomieszczenia leży nawet najlepsza kalibracja tego nie poprawi.

Savron ja zrobiłem i ustawiłem jak najlepiej mogłem i słyszałem. Dla mnie było bardzo dobrze. Ale chciałem się przekonać jak to jest kiedy do pracy wchodzi profesjonalista ze swoim sprzętem i pomiarami. Okazuje się że może być jeszcze lepiej. Pewnych rzeczy człowiek nie wie, a odyssey tego nie skoryguje. :)

Co do kina to :
- zrobiłem profesjonalną kalibracje obrazu
- zrobiłem i przeprowadziłem profesjonalna kalibracje dźwięku oraz pomierzona zostala akustyka pomieszczenia
Dlatego myślę, że w kinie osiągnąłem max.... dziękuje za uwagę. .. :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry