[Nasze Zestawy AV] Się buduje :)

Remipl

Member
Siema Dyzio, mam w rodzinie prawdziwego maniaka stereo, który mieszka w Maroko. Podesłałem mu Twój wątek, bo pamiętam, że miał kloce firmy McIntosh. Odpisał mi, że dopiero po zakupie 2xAccuphase M-6000 na tą chwilę jest w pełni
usatysfakcjonowany ;) Więc może warto przetestować kloce z tej firmy, przed zakupem M8000. Pozdrawiam i czekam na Twoją recenzję.
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Jak tam Dyzio doszedłeś do siebie? :) Aż taka różnica względem MF M6?
McIntosh prezentuje się mega!!! Szkoda, że nie mieszkasz w pobliży Krakowa.
Wprosił bym się na odsłuch z buteleczką małego co nieco ;-)
Dla wielu z nas takie klocki to tylko sfera marzeń, ale posłuchać byłoby fajnie.
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzisiaj postaram się coś napisać, ciągle brakuje czasu. W stosunku do MF różnice oczywiście są ale to nie jest już jakaś przepaść jak kiedyś sprzedałem CA 851A i kupiłem MF6 500i. Ciągle się zastanawiam czy kupić Maca? Oczywiście pod względem funkcjonalności bije na głowę większość wzmacniaczy na rynku.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak tam Dyzio doszedłeś do siebie? :) Aż taka różnica względem MF M6?
McIntosh prezentuje się mega!!! Szkoda, że nie mieszkasz w pobliży Krakowa.
Wprosił bym się na odsłuch z buteleczką małego co nieco ;-)
Dla wielu z nas takie klocki to tylko sfera marzeń, ale posłuchać byłoby fajnie.

Lobos to w Krakowie nie ma nigdzie sklepu żeby posłuchać sobie takiego sprzętu?
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak się złożyło, że MA8000 został u mnie na odsłuchu do wtorku 22-03-2016. Pytanie czy tylko do wtorku? :)
Kilka słów o brzmieniu chociaż nie miałem zbyt wiele czasu na słuchanie ze względu na obowiązki w pracy. Dopiero ten weekend poświęcę na dogłębny odsłuch. To co od razu "rzuca" się w uszy: potężna dynamika, szczegółowość, separacja instrumentów, kapitalne wokale i cała muzyka oparta na mocnym basie. Bas nigdy nie buczy, nie rozwleka się, jest zróżnicowany ale potrafi też przywalić. Wczoraj słuchałem Slayera, Metallica i mocnego rocka - rytm stopy czuć w żołądku, po prostu potrafi dać czadu. Przy muzyce spokojnej, Diana Krall, Norah Jones, Stacey Kent gra szczegółowo, słychać każdy instrument a wokal jest przede mną w garażu. Kolejna kwestia to szczegółowość: takich detali jeszcze nigdy nie słyszałem. Aż miałem kłopot żeby się przyzwyczaić. Wszystko jest odseparowane. Kapitalnie gra Voo Voo i słychać jak Waglewski nabiera powietrza przy śpiewaniu :). Wybrzmienia, detale, obszerna scena, kolumny znikają od razu, dynamika i całość oparta na mocnym basie - tak to można na ten moment podsumować. I co ważne: ogrom szczegółów bez ostrości.
Odnośnie budowy i wyglądu: jest piękny z tymi swoimi wskaźnikami, świeci zalotnie po zgaszeniu światła :), jest ht bypass, dac (jeszcze nie użyłem), korektor (jeszcze nie użyłem) i cholernie ciężki i wysoki. Jeżeli miałby zostać muszę przerobić szafkę, ponieważ się nie mieści.

IMG_0078.jpg
 

lobos

New member
Bez reklam
Dyzio, robi wrażenie ten Mac :shock: :eek:k:
A jak KEF-y po dłuższym czasie odsłuchu? Nadal jesteś zadowolony?
Słuchałeś coś z B&W? Powinny super zagrać z MA8000.
Z resztą, które kolumny nie zagrają z TAKIM wzmakiem? ;-)
Ja bym nie wychodził z takiego "garażu" Rewelacja! :-D
 
Do góry