[Nasze Zestawy AV] mój smart leaving room

buldoggg

Member
Bez reklam
telewizor sony 50w815b (3d 120hz)

głośniki poczciwe logitech z-5500

konsola xbox one s

projektor epson eh-tw5300

ekran 120" (najtanszy 4world-bez zagnieceń)

klimatyzacja gree

amazon alexa

broadlink

+smart smaczki








nagrane filmiki na szybko pokazując możliwości podstawowe smart leaving room'u

np włączając światło (3 sztuki),włączając telewizor(ustawiając kanał,głośność itp) włączając głośniki,projektor,klimatyzacje,xboxa itp

https://www.youtube.com/watch?v=tsopv6IZklo&t=0

https://www.youtube.com/watch?v=I10maCvx9sg&t=0
 

jaco.37

Member
Bez reklam
I cisza,chyba wszystkich zatkało z wrażenia...
No to może ja zacznę.Mam takie dwie uwagi na początek.
Po pierwsze ,to nie powinna być Alexa tylko np. Aleksandra i powinno się do niej mówić po polsku.
Po drugie ,Aleksandre nie powinno się tylko słyszeć ale i widzieć.Mówisz Aleksandro włącz TVN i wtedy ona widoczna w postaci takiego nie wiem jak to nazwać chyba hologramu jak to jest na filmach,podchodzi do tunera sat,udaje że coś tam grzebie i tv przełącza się na żądany kanał.Oczywiście powinno być w ustawieniach tego cuda wybór wielu "modeli /brunetki,blondynki itp/" i żeby można było ją odpowiednio ubrać / i trochę może też rozebrać/.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Cisza, ponieważ większość szuka cudownych kolumn czy megawzmazniaczy, a tymczasem siła tego pomieszcenia tkwi własnie w tym "smarcie".
Robi sie ciekawie. Możliwe, że kilka osób ma już takie rozwiązania w domach, ale Ty jestes pionierem, ktory pokazał to na naszym forum.
Czy możesz przybliżyć i rozszerzyć temat?
Jakie to sa koszty?
Czy możesz wkleić nazwy, lnik do poszczegółbych urządzeń ktore sa niebędne do takich rozwiązań?

- Rozumiem, że sama "Alexa" to chyba Amozon Echo Dot i tu już zaczynają się schody. Są na runku już trzy wersje, dot 2 dot 3. Ceny 200-500 zł. Czy wiesz może na czym polegają różnice?

Broadlink też widzę różne wersje, koszt około 200?

Później te skrzynekczki Sonoff do oświetlenia? Na jakiej zasadzie działają? Jakie koszty?

Rozumiem, że samego Broadlinka trzba nauczyć wszystkich pilotów, ktorych urządzeń chcemu za jego pomocą używać i to z nim komunikuje się głosowo Alexa?


Tylko uważaj, żebyś nie przecholował :D


[youtube]sgJLpuprQp8[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Sonoff sa po 20 kilka zlotych. Jest to zwykly przekaznim ON/OFF. Instalujesz aplikacje na telefonie i przez nia Sonoff laczy sie z twoim wifi.

Wtedy czy za pomoca Alexy, Asystenta google czy firmowej aplikacji mozesz zalaczac przekaznik.

SonOFF ma jeszcze w ofercie:
Wlaczniki nascienne z wifi
Przekazniki te o ktorych mowimy
Mierniki poboru pradu z wlacznikiem
Czy przekazniki z czujnikiem wilgotnosci i temperatury.

https://allegro.pl/listing?string=sonoff



Chociaz wedlog mnie lepiej kupic zarowki z wifi, dziala tak samo a nie trzeba sonoffa montowac.

https://allegro.pl/yeelight-led-kolorowa-zarowka-xiaomi-fv23-wifi-i7220171242.html
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Buba, ja myślę, że to Aleksa była taka sprytna i opuściła pokój :)

@Kolego, Buldog, poproś admina, aby zmienił nazwę wątku na mniej "wyjściową" ;)
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Sonoff sa po 20 kilka zlotych. Jest to zwykly przekaznim ON/OFF. Instalujesz aplikacje na telefonie i przez nia Sonoff laczy sie z twoim wifi.

Wtedy czy za pomoca Alexy, Asystenta google czy firmowej aplikacji mozesz zalaczac przekaznik.

SonOFF ma jeszcze w ofercie:
Wlaczniki nascienne z wifi
Przekazniki te o ktorych mowimy
Mierniki poboru pradu z wlacznikiem
Czy przekazniki z czujnikiem wilgotnosci i temperatury.

https://allegro.pl/listing?string=sonoff



Chociaz wedlog mnie lepiej kupic zarowki z wifi, dziala tak samo a nie trzeba sonoffa montowac.

https://allegro.pl/yeelight-led-kolorowa-zarowka-xiaomi-fv23-wifi-i7220171242.html
Lepiej kupić Yeelight V2. Mocniej świeci, saturacja barw się poprawiła po update, nie piszczy (brzęczy) jak V1 i jest bardziej responsywna.

Świetny temat, fajnie, że taki założyłeś. Sam się w piątek przeprowadziłem i zaczynam podłączać Smart duperele :D Kupiłem tego trochę parę miesięcy temu, ale nie chciałem ich uruchamiać w starym domu.

Na tę chwilę mam 20 żarówek Xiaomi Yeelight RGB V2, czujniki temperatury i wilgotności, czujniki ruchu i jeszcze nie włączone taśmy LED RGB, które dam za TV dla poprawy kontrastu pozornego.

W praktyce zapalam, gaszę swiatka6w całym domu z pomocą takich małych trzy funkcyjnych przycisków, telefonów i Google Home. Na schodach dałem czujniki ruchu i od godz 22-7 światło nad schodami samo się zapala i po 1 minucie gasi. Narazie wszystko poustawiane na szybko, ale już widzę, że możliwości są ogromne. Dzisiaj dzięki temu tematowi dowiedziałem się o tym ciekawym urządzeniu. Dzięki niemu moja klimatyzacja też stanie się smart, a sceny porobię tak, że jedną komendą będę włączał TV, paski LED za nim i przyciemniał światło :D

Czujnik temperatury też pewnie będzie dało się sparować z klimatyzacją, tak samo jak czujniki otwarcia okien i drzwi, aby automatycznie wyłączać klime lub przestawiać w tryb wentylatora... Trochę popłynąłem, ale powoli będę dokupywał kolejne moduły i rozszerzenia.

Tak to wygląda na teraz:
e35d0d05639ff44aa99d2373ffba84d7.jpg
620c2e8b807e10ad738a22d690602138.jpg
cedc523cac51047630dc4f8139a86da1.jpg
 

buldoggg

Member
Bez reklam
krzysztofradio koszty są małe i to nawet bardzo.

BROADLINK wersja rm pro+ (wersja PRO czyli oprócz IR ma jeszcze RF)
cena to 140zł(wersja broadlink rm mini ma tylko IR-cena to 80zł)

AMAZON ALEXA to echo dot,echo show,echo spot,echo

różnica generacji nie ma tutaj znaczenia ponieważ wszystkie działają tak samo-różnice to lepszy głośnik i więcej mniej mikrofonów ja mam wersje echo dot gen2-7 mikrofonów a wersja która wyszła własnie na dniach ma niby lepszy głośnik ciut inny wygląd i posiada już 4 mikrofony

mam echo dot gen2-czyli najtańszy,najmniejszy jaki tylko jest ale posiada on jacka 3,5mm(mam podpięte głośniki pod to gniazdo)

sonoff-wersja basic(najtańszy) przełącznik on/off kosztuje około 28-30 zł/szt i dzięki temu mam podłączone lampki(5sztuk) ale będę rozwijał to rozwiązanie dalej do innych rzeczy

są dużo innych przełączników sonoff np sonoff basic,th10,th16,g1,pow,itp

i naprzykłąd kupując th10 lub th16 i podłączając czujnik temperatury i wilgotności można ustawić że jak temperatura w pokoju będzie miała 27 stopni to włącza mi klimatyzacje lub wiatrak lub co tylko się chce.

sonoff basic nie tylko może być wykorzystany do lamp/lapmek itp ale ja mam tak że włączają mi głośniki(nie lubię jak są cały czas włączone nawet w trybie czuwania)

jeżeli chodzi o naukę broadlinka wszystkich pilotów to też nie do końca ponieważ aplikacja e-control(jedna z 2 które są od tego producenta) wybiera się co za urządzenie się ma(jest wszystko-nawet stare głośniki logitech'a które mam z5500 lub mój tv sony 50w815b(2014r)

będę na dniach zamiawiał sonoff sc jest to taki mały wazonik który mierzy temperature,wilgotność,natężenie światła,jakość powietrza(cząstki stałe)czy poziom dźwięku w czasie rzeczywistym i można również do tego ustawiać sceny np gdy włączymy w dużym pokoju światło główne(żyrandol) to wyłączają się inne źródła światła,lub gdy jakość powietrza jest słaba to włącza mi się wentylator klimatyzacji(sama wentylacja z oczyszczaczem powietrza) a gdy temperatura w pokoju będzie za wysoka to włącza się klimatyzacja z funkcją chłodzenia lub grzania(zima) :)
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Lepiej kupić Yeelight V2. Mocniej świeci, saturacja barw się poprawiła po update, nie piszczy (brzęczy) jak V1 i jest bardziej responsywna.

Świetny temat, fajnie, że taki założyłeś. Sam się w piątek przeprowadziłem i zaczynam podłączać Smart duperele :D Kupiłem tego trochę parę miesięcy temu, ale nie chciałem ich uruchamiać w starym domu.

Na tę chwilę mam 20 żarówek Xiaomi Yeelight RGB V2, czujniki temperatury i wilgotności, czujniki ruchu i jeszcze nie włączone taśmy LED RGB, które dam za TV dla poprawy kontrastu pozornego.

W praktyce zapalam, gaszę swiatka6w całym domu z pomocą takich małych trzy funkcyjnych przycisków, telefonów i Google Home. Na schodach dałem czujniki ruchu i od godz 22-7 światło nad schodami samo się zapala i po 1 minucie gasi. Narazie wszystko poustawiane na szybko, ale już widzę, że możliwości są ogromne. Dzisiaj dzięki temu tematowi dowiedziałem się o tym ciekawym urządzeniu. Dzięki niemu moja klimatyzacja też stanie się smart, a sceny porobię tak, że jedną komendą będę włączał TV, paski LED za nim i przyciemniał światło :D

Czujnik temperatury też pewnie będzie dało się sparować z klimatyzacją, tak samo jak czujniki otwarcia okien i drzwi, aby automatycznie wyłączać klime lub przestawiać w tryb wentylatora... Trochę popłynąłem, ale powoli będę dokupywał kolejne moduły i rozszerzenia.

Tak to wygląda na teraz:
e35d0d05639ff44aa99d2373ffba84d7.jpg
620c2e8b807e10ad738a22d690602138.jpg
cedc523cac51047630dc4f8139a86da1.jpg


problem żarówek jest taki że niby da się włączać wyłączać i zmieniać kolory ale jak to ma się do tego jak ktoś chce włączyć lub wyłączyć z przełącznika naściennego ? :) no własnie albo to albo to :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Szkoda tylko ze sonoff sa takie duze i nie mieszcza sie w puszke podtynkowa.

Lepsze rozwiazanje ma polski FIBARO, ma caly interfejs na komorki czy komoa, super to wyglada.

Ja sonoff chcialem przeprogramowac na ESP i zainstalowac Domoticza ale..... chciec a siasc na dupie i wszystko porobic to dwie rozne rzeczy. Jednego sonoffa zrobilem i na tym sie skonczylo.

Ta najdrozsza alexa ma w sobie baze danych urzadzen do sterowania. Nie wiem po co na co.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Szkoda tylko ze sonoff sa takie duze i nie mieszcza sie w puszke podtynkowa.

Lepsze rozwiazanje ma polski FIBARO, ma caly interfejs na komorki czy komoa, super to wyglada.

Ja sonoff chcialem przeprogramowac na ESP i zainstalowac Domoticza ale..... chciec a siasc na dupie i wszystko porobic to dwie rozne rzeczy. Jednego sonoffa zrobilem i na tym sie skonczylo.

fibaro jest drogie i tyle mimo że są to produkty polskie.

sonoff nie nadaje się do puszki podtynkowej nawet jakby wszedł ponieważ wtedy masz możliwość,albo sterowanie przez smartfona/alexe albo przez włącznik nadtynkowy(a ciekawi mnie jak to zrobić żeby działało przez włącznik nadtynkowy i aplikacje smart)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dla tegi wgrywa sie ESP do sonoffa i stawiasz centralke Domoticza na raspberry.

Wtedy bedzie dzialalo i wlacznik nascienny i zarowka. Bo nie rozlaczasz napiecia tylko wysylasz sygnal do domoticza aby wylaczyl zarowke.

Polecam obejzec kilka odcinkow.

[youtube]ByIx9S1tWIU[/youtube]
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Czyli jak rozumiem, Sonoff, np. Basic działa po Wifi i ndaje sie tylko do lampek zewnętrznych, czyli takich, które za pomocą wtyczki podłaczone są do gniazdek?
Ile lampek można podłączyć do takiego np. Basica?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Czyli jak rozumiem, Sonoff, np. Basic działa po Wifi i ndaje sie tylko do lampek zewnętrznych, czyli takich, które za pomocą wtyczki podłaczone są do gniazdek?
Ile lampek można podłączyć do takiego np. Basica?


Sonoff nadaje sie wszedzie tam, gdzie chcesz zalaczac napiecie i robic to zdalnie - telefonem, alexa czy google.

Sonoff basic ma chyba 2000wat wiec jak masz ledy to mozesz caly dom podpiac do jednego :)

Ja mam piec (z zapalarka) i wszystkie pompki podpiete. Mierzy mi zuzycie pradu.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
generalnie nie chce kombinować z domoticzem i ras....pi żeby to wszystko działało,wolałbym jakiś włącznik naścienny(tylko nie wiem czy on tak będzie dział,że przez telefon/alexa i normalnym kliknięciem)

chodzi mi bez wgrywania softu do sonoffa,bez domoticza czy ras...pi

jest jakieś inne rozwiązanie ?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jedynie mozesz kupic sonoff touch.
https://allegro.pl/sonoff-touch-wlacznik-swiatla-sterowany-wifi-i7446419863.html

Zarowki yeelight.

Zasada dzialania bedzie wygladac tak.
1. Zalaczamy i wylaczamy swiatlo wlacznikiem nasciennym - klik.

2.Zalaczamy wlacznik nascienny zdalnie alexa/apka

3. Po zalaczeniu jednym z dwoch powyzszych sposobow mamy mozliwosc zmian koloru i natezenia swiatla za pomoca Alexy/aplki gdy zarowki polacza sie z wifi.

W zarowkach ustawiamy ze po wlaczeniu zasilania maja standardowo bialy kolor.


Tak u siebie w salce mam zrobione.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Jedynie mozesz kupic sonoff touch.
https://allegro.pl/sonoff-touch-wlacznik-swiatla-sterowany-wifi-i7446419863.html

Zarowki yeelight.

Zasada dzialania bedzie wygladac tak.
1. Zalaczamy i wylaczamy swiatlo wlacznikiem nasciennym - klik.

2.Zalaczamy wlacznik nascienny zdalnie alexa/apka

3. Po zalaczeniu jednym z dwoch powyzszych sposobow mamy mozliwosc zmian koloru i natezenia swiatla za pomoca Alexy/aplki gdy zarowki polacza sie z wifi.

W zarowkach ustawiamy ze po wlaczeniu zasilania maja standardowo bialy kolor.


Tak u siebie w salce mam zrobione.


sonoff touch wymaga chyba 3 kabli prawda ? (standardowo w puszcze są 2 kable) :/

problem jest też z żarówkami ponieważ wszystkie gniazda mam na e14(mały gwint-oprócz dużego pokoju) a chyba tylko philips hue je robi(ale są bardzo słabe i sporo kosztują
 
Do góry