[Nasze Zestawy AV] Moje wymarzone KD

Noisy

Member
Witam szanowne grono
W końcu nadszedł czas abym i ja pochwalił sie tym co stworzyłem w swoim mieszkaniu.
Całosć prac została wykonana przeze mnie:
budowlanka
elektryka
stolarka
projekt pomieszczenia
Trwało to naprawdę sporo czasu, łącznie mozna powiedzieć ze jakieś 8/9 miesiecy. Prace wykonywałem jak miałem czas, a ze względu na mój zawód mam go naparwde mało.
Sprzet jakim dysponuje:
Amplituner to Onkyo TX-NR656
Kolumny Klipsch F2, B2, C2 oraz A2 ( przerobione C2 na kolumny górne wiec sobie je tak nazwałem :D )
Centralka Klipscha dostała nową bude ponieważ oryginalna trąca tandetą i nie wyglada ładnie.
Okablowanie to jak narazie czysta miedź beztlenowa 2,5 kwadra, w przyszłości planuje jakieś fajniejsze kabelki na fronty oraz centralkę.
Tv to LG 42"
Projektor Benq W1070 + 4 sztuki okularów
Ekran to Buenoscreen 125 " wbudowany w sufit elektrycznie rozwijany
Konsola PS3 służy do oglądania netflixa oraz grania w Grand Tourismo
Filmy oglądam z laptopa
Na jednym ze zdjęć widać mój autorski pomysł ( tak mi sie wydaje ) na aktywne chłodzenie amplitunera oraz konsoli. W momencie załączenia ampli, uruchamia sie wiatrak który podłączony jest przes usb do amplitunera.
Wygląd pokoju zaakceptowany przez moją drugą połówkę <3, pomysł z kotarami był jej. Sama zaproponowała po tym jak pokazałem jej zdjecia z tego forum :D
Na suficie oraz ścianie z prawej strony mam farbę fasadową dekorala. Naprawdę polecam, jest czarna, bardzo czarna. Matowa ( lecz trzeba malować pistoletem ) po wałku dostaje delikatnej satyny.
W przyszlosci planuje popracować nad akustyką, po opuszczeniu ekranu test na klaśnięcie ręką daje bardzo szybki i krótki pogłos.

Jak narazie to tyle, pytajcie komentujcie, wytykajcie błedy przyjmuje wszystko na klate :D

Pozdrawiam Noisy










Aktywne chłodzenie




































upload gambar
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Super, widać, że z pasją.
Podoba mi się ta "surowa" cegła, pasuje do klimatu Klipcha, w końcu sam się od zawsze tak identyfikuje (rockowo), patent z frontową ścianą też super.

Gdybym miał coś dodać w ramach dopieszczania, to dokup drugi tani ekran i zrób z tego co masz "multiformat", założyłem wątek w temacie.
Drastyczne różnice.

Gratulule ;)

Co to za cudo wisi na ścianie, szatan, diabeł? Bomba ; )
 

Noisy

Member
Dzieki za miłe słowo ;)

Cegła to oryginalna ponad stuletnia sciana mojej kamienicy, doprowadzenie jej do tego stanu zajeło mi ponad trzy całe dni xD było na niej ponad trzy centymetry tynku, nie polecam robić tego w mieszkaniu w którym się mieszka :D
Co do multiformat to czytałem Twój temat i zastanawiam sie nad tym, tylko że musiał bym zrobić manuala bo nie zmieści mi sie elektryczny ;(

Ten " diabełek " na ścianie to logo imprezy cyklicznej zwanej Masters Of Hardcore. Jest to impreza z muzyką hardcre, terror, hardstyle. Rysunek mojego wykonania ;) image uploader
Narazie sobie tam wisi bo ściana taka troszke pustawa jest. Planuje na niej zawiesic dwa panele akustyczne obite oldschoolowymi plakatami filmowymi.
Do Twojego nawiązania iz zrobione z pasja ...
Muzyka towarzyszy mi od kołyski, Tatuśko miał swój zespół muzyczny, a ja od 2001 roku jestem producentem muzycznym i produkuje własnie terror, speedcore oraz hardsyle :D
W sypialni mam amatorskie studio napędzane końcówką mocy Alesis RA150 i dwa monitory studyjne Alesis M1 MK2 pasywne.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest moc, jest talent i pasja. Właśnie to się liczy w całej tej zabawie.
Rysunek BOMBA! Lubię takie klimaty w rysunku, a że też umiem - nie chwaląc się ;) , to tym bardziej cenię fach w ręku ;)

Bardzo fajne pomieszczenie, jest dusza. To widać. Super, że ta cegła została.
Frontowa ściana, to Twój pomysł?
 

Noisy

Member
Prosze pochwal się, lubię oglądać pracę innych :D
Od kąd zacząłem czytać to forum to zauważyłem u siebię nową pasję xD przerażające to jest ponieważ na to wszystko wydałem kuuupę kasy, a miało być tylko obniżenie sufitu :D
Dużo by tu pisać od czego zaczynałem w tym mieszkaniu a co skompletowałem wraz z moją kobitką.
Nie mniej jednak gdyby nie Ona nie było by tego wszystkiego he he
Co do ściany na froncie, pomysł zaczerpnięty z pinteresta. Wykonanie moje od zera. Jest to płyta wiórowa fornirowana dębem naturalnym i pomalowana ocv 0,3 gloss.
Kupa roboty przy tym była, ale efekt mnie powalił z nóg.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja też lubię oglądać innych prace, takie zboczenie, a chwalić się nie będę, to Twój wątek i Ty tu jesteś od prezentacji ;)
Ja relaksacyjne, jak mnie napadnie, ostatnio bardzo rzadko.

Ścianka super. Tak trzymać, oryginalne projekty to jest to.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Fanie, loftowo, ale oryginalnie i z pomysłem. Tego jeszcze nie było! ;)
Mi cholernie podoba się ta "drewniana" ścianka ;)

W Bytomiu sie rodziłem podobno :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Pokój pierwsza klasa , inny niż tu spotykane.. :) bravo za czarny sufit i kotary.
Obowiązkowo praca na akustyką bo pusto panie kolego tam masz strasznie... :)
Zacznij od wymiany tego mikro dywanik na coś dużego. .:)
 

Noisy

Member
W Bytomiu sie rodziłem podobno :)

Ja ogolnie to Krakus jestem :D mieszkasz gdzies niedaleko bytomia ? Nie ukrywam ze kilka zestawow z tego forum ccial b zobaczyc, dotlnac a zwlaszcza posluchac. No i jedym z nich jest Twoje Pomieszczenie :D

Bipo narazie musze przystopowac z inwestycjami, juz i tak przegialem palke :D
Ciesze sie ze moja kobitka nie ma z tym problemu i dzieli ze mna moja zajawke. Za rok slub wiec teraz kasa bedzie szla na ta okazje ;)
Dzieki za mile splowa Panowie, milo sie robi na sercu jak ktos docenia wsadzony trud w budowe tego pomieszczenia.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Nieźle!!! Widać ogrom pracy włożonej. Nie tylko fizycznej ale i umysłowej. Trzeba wszystko sto razy przemyśleć, zanim się zacznie remont, a w trakcie i tak wychodzi, nie tak jak było zaplanowane. :)

Jeżeli mogę coś podpowiedzieć, to może uda Ci się, skierować tylne kolumny, bardziej w stronę głowy słuchającego. Druga sprawa, to ekran. Do tego czarnego sufitu, aż się prosi kawałek pasa rozbiegowego.

Pozdrawiam i życzę przyjemności w odsłuchach i oglądaniu.
 

Dingo

Member
Mam ogromny szacunek do ludzi z pojeciem estetyki, zdolnosciami manualnymi i do tego majacych chec i znajdujacych czas aby je wykorzystywac. Zrobiles kawal dobrej roboty - gratulacje!!

PS. Masz teraz inne wydatki na glowie - ale TV musisz koniecznie zmienic na wiekszy. To sciana az prosi o najmniej 55" ;)
 

Noisy

Member
Nie spodziewalem sie ze tak sie wam spodoba moj pokoik :D
Jest jeszcze kupa roboty, musze zrobic lawe, zrobic ustroje akustyczne, kable do frontow i centrala. Mysle nad kolejna przebudowa centrala, ale musze znalezc jakiegos madrego co zna sie na zwrotnicach bo ja je umiem tylko zrobic :D mam jeszcze dwa glosniki srednioniskotonowe z klipscha i zastanawiam sie nad zbudowaniem centrala cos na przykladzie RP 440. Jezeli ktos z was zna sie na zwrotnicach, potrafi wyliczyc to prosze o pw no chyba ze nie ma to zadnego sensu. Lecznie ukrywam ze taki centralny z 4 glosnikami byl by ladniusi i fajnie by wygladal na rtv &#55357;&#56832;
Bipo wspomnial o dywanie, zastanawiam sie na wykladzina dywanowa na calym pokoju ale kurcze sa trzy problemy. Dwa koty i moja kobitka ktora jest alergikiem :( jak myslicie, jak zrobie sobie panele akustyczne i zamontuje je na scianie ceglanej i za kanapa to bedzie lepiej i bede mogl sobie odpuscic podloge ?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Akustyka to skomplikowany proces zabawy i testowania jeśli wszystko chcesz zrobić sam i na ucho bo:
- każdy ma inny pokój, inne wypełnienie wnętrza, inna budowa ścian i podłogi oraz różne rozstawienie sprzętu
- u jednego zadziała sam dywan a u drugiego nawet nie odczujesz zmiany wprowadzenia dywanu bo będzie na granicy wyczucia i będzie trzeba dołożyć resztę
- na chwilę obecną zastosuj zamienniki za nim zaczniesz inwestować w przedmioty poprawiace akustyke tego wnętrza. W tedy będziesz mógł dopiero inwestować w określone przedmioty bo się okarze iż mogą pieniądze być wyrzucone w błoto.
Najważniejsze jest zaznajomić się z podstawami akustyki gdzie i jakie ustroje powinny wisieć lub leżeć.
Trzeba uważać bo można przegiąć w druga stronę tj.przetłumić pomieszczenie w tedy będzie przebasowienie i bez pogłosu z wycieta średnicą i góra.
Dlatego krąży jedna nie pisana zasady więcej rozpraszać niż tłumić. .. :)
 
Do góry