Co teraz słuchacie?

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek pisanie , że to był koncert Dire Straits jest błędem to są koncerty cover-bandu. Zresztą sami się nazywają Dire Straits Experience. Tu nawet nie chodzi o nieobecność Marka Knopflera. Tak w składzie nie ma nikogo (chyba że coś się zmieniło) ze stałego składu DS. Jest tylko saksofonista który z DS współpracował. Był to muzyk sesyjny. Nie ważne jak dobrze grają po prostu nie jest to DS. Jak ja założę zespół i będę grał muzykę z repertuaru Queen to stanę się Queen? Raczej nie. Na koncert nikt nie zabrania iść. Będzie okazja posłuchać kawałków DS w wykonaniu kogoś innego.

A przypadek Dżemu to inna historia bo zespół nie przestał istnieć tylko umarł jej członek notabene ich najjaśniejsza "gwiazda" . Rysiek nie był założycielem zespołu. Został zastąpiony przez innych wokalistów i zespół gra dalej.

Paweł zgoda, tylko nie w tym rzecz, oni naprawdę grali fajnie i może nie mi oceniać jakość ich grania bo nie jestem po szkole muzycznej, a grałem tylko dla siebie i przy ognisku :), ale byłem z dwoma chłopakami, którzy ukończyli szkołę muzyczną, którzy grają zawodowo i naprawdę byli zadowoleni, a cena biletu szczególnie dla tych z Wawy śmieszna, a od razu trzeba było napisać, że taki koncert to szkoda kasy i niemalże będzie poziom disco polo, chętnie posłucham jak niektórzy grają na gitarze czy perkusji. Co nie zmienia faktu, ze niektórzy w DP to również całkiem dobrze grający ludzie na wyuczonym instrumencie.. Ale DP to ich chleb i jest jak jest... nie wszyscy mogą grać w filharmoniach, zespołach jazzowych, rockowych itp..

Bo jeszcze powiedzmy jestem wstanie zrozumieć tych, którzy z Polski by jechali, trzeba wydać na paliwo, hotel itp.. ale dla tych z Wawy czy okolic..

A propo Dżemu nie napisałem tego z powietrza znam ludzi, którzy twierdzą, że dzisiejsza ta kapela bez Ryśka to nie ma nic wspólnego ze starym Dżemem.. Dla mnie Dżem jest świetny mam ich wiele płyt i to z kilkoma wokalistami, byłem na 6 albo 7 koncertach również z kilkoma wokalistami i nigdy nie miałem z tego powodu "kwasu"

To tak jakby np w tym Dire Straits Experience (napisałem już dokładnie nazwę) na gitarze zagrałby nasz Janek Borysewicz to czy ktoś na tym forum jest w stanie powiedzieć (znający się na grze na gitarze), że to słabiutki gitarzysta i się nie umywa do oryginału muzyka z Dire Straits ???
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Szanowny Panie lolek126
Podciąganie cover bandu o cudownej nazwie Dire Straits Experience do dorobku kultowego zespołu Dire Straits jest chyba grubą przesadą :)
PS. .... chyba wiesz, że np. odgrzewane kotlety schabowe inaczej smakują niż te w oryginale :) i tak jest ze wszystkimi powrotami wyblakłych już gwiazd z przeszłości, nie mylić z The Rolling Stones to jest nadal młodzieżowa grupa rockowa :) )))

Ale ich zdaniem nie było i nie jest porównywanie się do dorobku oryginalnego DS, oni tylko grają ich kawałki i to podlega ocenie.. jak im to wychodzi.. i cena za bilety jest adekwatna do tego, że nie jest to oryginał.. ale nie można zabrać tym muzykom umiejętności gry na instrumentach..
Powiem więcej byłoby chore jakby chcieli porównywać się do dorobku DS.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wg mnie koncerty sa zbyt drogie. Kiedys płaciłem 150 zł za Metallicę, Prodigy, Iron Maiden. Owszem, były to lata 90-te, ale uważam, ze bilet za 700, 800, 1000 zł za znanych wykonawców jest gruba przesadą. W zeszłym roku byłem na Ozzym i tez nie płaciłem zbyt wiele, więc da się.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
No fakt, też bywam na koncertach i ceny z nóg zwalają jeśli chcesz siedzieć tam gdzie dobrze słychać.
A co do CoverBandów to byłem na kilku różnych PinkFloydach - Australian PinkFloyd Show, Polski Another PinkFloyd i każdy mi się podobał, show i muzyka się broni o ile warsztatowo zespół daje rade.
Największy problem mam zawsze z wokalistami bo niestety tu głosu sie nie da podrobić ani nawet zbliżyć do oryginału.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wg mnie koncerty sa zbyt drogie. Kiedys płaciłem 150 zł za Metallicę, Prodigy, Iron Maiden. Owszem, były to lata 90-te, ale uważam, ze bilet za 700, 800, 1000 zł za znanych wykonawców jest gruba przesadą. W zeszłym roku byłem na Ozzym i tez nie płaciłem zbyt wiele, więc da się.

Niestety tanio nie jest, ale byłem na koncercie np B. Adamsa i również cena była w miarę spoko, ale to nie jest artysta pokroju np A. Bocelli, gdzie wiadomo, że ceny będą wyższe. Niestety tak jest i raczej inaczej nie będzie, a najgorsze jest to, że jak koncert jest gdzieś w Polsce to jeszcze trzeba dołożyć paliwo i hotel, a wtedy już wychodzi bilecik bardzo"fajnie" :-( Fajnie, ze Bon Jovi jest w Warszawie.. :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam muzykę w której wchodzą bębny, może dlatego tak lubię muzykę filmową, bo sporo tego tam jest.

[youtube]4WILvbFxKh8[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam muzykę w której wchodzą bębny, może dlatego tak lubię muzykę filmową, bo sporo tego tam jest.

[youtube]4WILvbFxKh8[/youtube]

Fajnie wykonany kawałek :) w oryginale też mi się podoba i jak Kolega wspomniał tam też jest moc.. ja mam to szczęście, że mam Gościa w Rodzinie co pogrywa na perkusji , więc mam okazję troszkę posłuchać jak się wyżywa na talerzach i bębnach...generalnie uważam, że do gry na perkusji trzeba mieć mega słuch i koordynację ruchu :), a jak ktoś już potrafi zagrać na podwójnej stopie jak np perkusista z Nightwish to już poezja dla uszu. Dlatego współczuję tym, którzy słuchają wyłącznie tylko jednego gatunku muzyki..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ten kawałek strasznie mi się podoba, może tu nie jest najlepsze wykonanie, ale całkiem fajnie wyszło...

[youtube]D9K4qk_jfgg[/youtube]
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A już pewnie większość osób zna ten kawałek i patrząc na to co dzisiaj mamy w związku z kościołem , nie mogliby tak podchodzić księża do swojej posługi.. aż miło obejrzeć i zobaczyć jak można stworzyć atmosferę w kościele..

[youtube]XYKwqj5QViQ[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Swoją drogą, dał radę i nawet nieźle ;)

Skoro jestesmy przy tematyce ślubów, ulic , gitar i coverów, to i ja coś wrzucę :)

[youtube]CLJHX5yaumA[/youtube]


[youtube]rG0OAI1EDKM[/youtube]
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja dzisiaj z rana mocniej - Nightwish jest "Boski" :bober:

[youtube]-xPIdta_uXI[/youtube]
 

sentyzibi

Well-known member
Późno trochę weekend zaczynam..
5849c24e2f9f86a2ffdeaed9fbc91542.jpg


Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry