Centrum multimedialne

marcin86

New member
Witam

Po raz kolejny zwracam się do Was o pomoc, nie wiem czy w dobrym dziale.
Sprawa jest taka, mam tv Samsung le40c630 ps3 laptop router za chwilę będzie ampli denon 2113 i chciałbym np. mieć jakiś dysk sieciowy czy nie wiem jak to się nazywa, żeby sobie w TV wybrać film albo muzę i żeby leciało na kinie albo żeby z dysku laptopa można było korzystać. Chciałbym na taki dysku mieć wszystko muzykę, filmy, zdjęcia i żebym mógł korzystać z niego przez laptopa, tv czy ps3. Czy jest taka możliwość???
 
Ostatnia edycja:

usulek

New member
serwer DLNA

Może na początek wystarczy ci coś takiego co nic nie kosztuje a działa:
PS3 Media Server to multiplatformowy serwer DLNA przeznaczony do transkodowania i wysyłania poprzez sieć plików multimedialnych do urządzeń obsługujących technologię DLNA (telewizory, radia, PlayStation 3, Xbox 360).
Instalujesz na kompie wskazujesz foldery które chcesz i powinno zadziałać jeżeli wszystkie sprzęty są zgodne z DLNA.
 

krzysiekkortus

New member
Miałem podobnie. Kombinowałem sporo - skończyło się na HTPC. Przy sensownym złożeniu sprzętu można z niego i magazyn muzyki, fotek, filmów i co tam jeszcze tylko będziesz chciał odtwarzać zrobić. Do tego dodatkowe plusy jak najlepsze przeglądanie internetu (nieporównywalne z żadnym TV, tunerem czy innym urządzeniem). Plus też za ilość dostępnych formatów i kodeków - tylko na kompie tyle można mieć. Zastanów się nad takim rozwiązaniem. Podłączasz do ampli i TV i masz centrum multimedialne. Do tego modyfikowalne i rozwojowe ;)
 

Kamol_

New member
XBMC rządzi

Ja bym polecał XBMC - to fantastyczny kombajn multimedialny odtwarza wszystko, można ściągać napisy bezpośrednio w programie, ściąga opisy i okładki do filmów. Są już nawet urządzenia która podpinamy bezpośrednio pod telewizor i można działać (nie trzeba instalować gdzieś na kompie i podłączać kablem do TV) np. tu jest takie http://allegro.pl/show_item.php?item=3267853909
 
Ostatnia edycja:
Do góry