Upscaling plików z odtwarzacza multimedialnego przez amplituner

murrieta78

New member
Witam,
planuję zakup komponentów kina domowego i zastanawiam się jak rozwiązać problem upscalingu materiałów o niższej rozdzielczości do hd i full hd przy jednoczesnej konieczności odtwarzania napisów. Czy wmuxować napisy w film i odtwarzać plik bezpośrednio z poziomu tv/odtwarzacza BD takiego jak np. Oppo przez amplituner z upscalingiem czy da radę przesłać obraz wraz z napisami z odtwarzacza multimedialnego przez ww. amplituner do tv, żeby podnieść jakość obrazu a jednocześnie nie tracić napisów?
Macie jakieś doświadczenia z przepuszczaniem plików avi, mkv i napisów do nich z odtwarzaczy multimedialnych przez amplitunery z procesorami takimi jak Marvell Qdeo lub Faroudja? Bo nigdzie nie mogłem znaleźć informacji na ten temat.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
nie znam tematu ale mam pytanko czy nie lepiej nie bawić sie w upscaling tylko materiał wyjsciowy mieć elegancki - hdripy itd ?
 

woytaski

New member
Bez reklam
[...]Czy wmuxować napisy w film i odtwarzać plik bezpośrednio z poziomu tv/odtwarzacza BD
Ja wmuxowuję w każdy materiał napisy. Przypadłością mojego TV jest słabe wczytywanie napisów z osobnego pliku przez elektronikę panasa.
Wmuxowanie powoduje zwiększenie czytelności (rozmiar i kształt) tekstu.
 

dimo

New member
Nigdy się nie zetknąłem z problemem z napisami przy upscalingu. A obejrzałem naprawdę dużo materiałów gdzie upscalingiem zajmował się odtwarzacz i czasami amplituner. Moim zdaniem ten problem nie istnieje.
 
Do góry