Zakup odtwarzacza multimedialnego

gen.zuluz

New member
Witam.
potrzebuję kupić do 600zł nawet (dołożę) odtwarzacz sieciowy dzisiaj testowałem od kolegi WD TV Live Streaming HD Media Player, obraz na plazmie 42 cale nie do końca naturalny jak i również dźwięk na yamahe podłączony kablem optycznym.. ten sam film na radeonie Ati 5870 dzień do nocy ten sam film... macie jakiś pomysł???
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ciężko będziesz miał tu z pomocą sam wielokrotnie apelowałem i nic cisza w eterze, dowiesz się jedynie opinii o paru playerach które są stale polecane i nic więcej o innych modelach cisza, najgorzej jest z tymi droższymi tu mało kto coś wie
 

gen.zuluz

New member
witam który z tych modeli byście wybrali:
1. Mede8er Med600x3D na procku Realtek RTD1186DD 750MHz
lub
2. WD TV Live Stream HD Media Player na procesorze Sigmy 8670

Głównie zależy mi na jakości obrazu i dźwięku
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
kupujac odtwarzacz sugerowałbym sie wsparciem - szukać na forach i czytać - do tego często nowości przez długi czas są mało funkcjonalne z tego właśnie względu - ogromną robotę robią też ludzie wypuszczając rozmaite klony i usprawnienia pod konkretny chipset np ten realtek - dodatkowo szukamy tego co potrzebujemy np. masa internetowych serwisow i tv i jakieś bajery czy tylko solidne odtwarzanie plików multimedialnych i mozliwości podłączeń - sigma zbiera lepsze notowania ale to zależy komu co pasuje.
Mede8er MED600X3D new 3D version to 2013
poczytaj sporo pozytywnych opinii i dobre wsparcie
o WD jest sporo tutaj więcmasz co czytać :szukaj:
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
nic mnie tak nie denerwuje jak brak USB z tyłu:(
Mede8er MED600X3D wygląda fajnie i wydaje się być dobry, ale ten brak USB z tyłu ehhh no i brak kieszeni na dysk. Użytkuje już pewien odtwarzacz multimedialny i bardzo niewygodne i nie estetyczne jest tylko USB z boku, no i teraz już wiem że warto mieć w czymś takim dysk, znacznie wygodniejsze
 

gen.zuluz

New member
no fakt masz racje dla tych którzy korzystają z takich nośników to bedzie problem.. mi najbardziej zależy by to miało dobrą jakość obrazu i dźwięku.. korzystam z dysku typu NAS synology DS 212 po sieci i ta 1G to strzał w 10 ponieważ cała sieć mam na 1G.. i co Panowie brać to!! dzisiaj rozmawiałem z gościem ze sklepu który handluje takimi rzeczami i sobie chwalił.. natomiast psioczył na tego WD...
 

gen.zuluz

New member
np. mozecie wypowiedziec sie na temat tego modelu DUNE HD TV-303D... najwyzej poczekam i doloze kase jezeli uwazacie ze bylby lepszym rozwiazaniem..
 

gen.zuluz

New member
jak dla mnie obraz miał rozmazany na moim panasoniku xt 42st50e gdy podłączałem komp. karta radeon asusa 5870 przez hdmi ten sam obraz a różnice duże w ostrosci i jakosci obrazu na plus kompa. wiec pozbyłem sie WD. i teraz szukam czegos innego...
 

mariuszpk

New member
Ja mam właśnie wdtv live gen 3 podłączony do kina domowego.
Może mam coś z oczami ale filmy wyglądają ładniej niż na kompie. dźwięk dts i dd też jest bez zarzutu. W sumie to amplituner go dekoduje, odtwarzacz kopiuje tylko dane na wyjście.
Wysyłane z mojego GT-I9003 za pomocą Tapatalk 2
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Ale Live to stare pudło jest, Live Stream to ostatni model. Może miałeś trefny model. U mnie jest ostry jak brzytwa obraz. Teraz wypuścili jeszcze nowszy model WD TV PLAY WD TV Play

Ja używam ich sprzętu od pierwszego TV Live jaki powstał. Nigdy nie narzekałem na jakość obrazu.

Co do http://www.ceneo.pl/16538166 - to na co czekasz? Zamawiaj on-line, masz 10 dni na zwrot.
 

mariuszpk

New member
To jest chyba to samo tylko na usa. W specyfikacji jest ntsc.
Jak ktoś chce coś lepszego to proponuje blueray z obsługa dysków usb.

Wysyłane z mojego GT-I9003 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

gen.zuluz

New member
faktycznie WD wypuścił nowy model odtwarzacza wizualnie bardo fajnie wygląda.. ciekawe kiedy będzie w Polsce i jakie będzie miał parametry.. myślałem również nad pasikonikiem BDT 320 z obsługą sieci, ale chłopaki
z forum mnie od tego odciągnęli z uwagi na problemy w sieci i mało ilość kodeków.. słuchajcie ja nie mówię, że mogłem mieć ch...wy model. Ogólnie to odtwarzacz bardzo mi się podobał jak i również soft..
mam takie pytanko czy będzie różnica w obrazie pomiędzy 36bpp deep color a 12bpp deep color..
 
Ostatnia edycja:

kopyto

New member
Ja mam Mede8er MED600X3D i jestem bardzo zadowolony. Mam też Popca C-200 i używam go jeśli chcę obejrzeć BR z menu bo jak zapewne wiesz wszystkie playery nowej generacji nie zapewniają pełnego menu w ripach BR.

Mede8er odtwarza bez zacięć wszystko co mu zapodam a są to dość wymagające materiały - 3D BR ripy.
Dune podobno też jest w tym dobry a nawet nieco lepszy. Streamując po SMB nie zacina się nawet na plikach z wysokim bitrate. Mede8er najlepiej sobie radzi z NFS bo z SMB czasami się przycina z 3D BR.
Dla mnie to nie problem bo serwer ustawiłem na NFS i wszyskie RIPy 3D chodzą płynnie.
W zasadzie to do wszystkiego łącznie z BR 2D możesz użyć SMB używając Mede8era ale przy niektórych tytułach BR 3D lepiej streamować po NFS.

Dune łyka wszystko bez zająknięcia po SMB więc jeśli bierzesz to pod uwagę to lepiej brać Duna. Dodatkowo skórki na Dune są ładniejsze (Zappiti) i ogólnie robią lepsze wrażenie.

Mede8er niedawno wprowadził obsługę 3 rzędów okładek w jukebox i aggragatex jukebox gdzie możesz mieć na jednej ścianie wyświetlane okładki z różnych zasobów sieciowych czy lokalny - fajna sprawa.

Wsparcie najlepsze ma Mede8er bo praktycznie co kilka dni lub tygodni ukazuje się nowa wersja firmware wprowadzająca poprawki i nowe funkcje.

Jeśli chcesz mniej wydać bierz Mede8ra. Jeśli możesz wydać więcej to kup TV-303D. Oba są dobre z tym, że trzeba wiedzieć który jest bardziej przydatny przy sprzęcie jaki się posiada w domu.
 

gen.zuluz

New member
dzięki kolego super, że napisałeś.. chodzi mi tylko o obraz i dźwięk. Słyszałem, że procesory sigmy lepiej przetwarzają obraz?? masz popcorna i 600x3d dwa różne procki co możesz na ten temat powiedzieć.. Czy jest ostry i ładne są barwy?!! na którym bardziej.. z tego co czytałem Dune Hd ma 36 bit deep color troche nie wiem co to jest ??. miałem WD Player tego najnowszego i sprzedałem..
 
Ostatnia edycja:
Do góry