Jaki audio player ?

davero79

New member
Witam.

1) Mam pytanko odnośnie audio playera. Sporo muzyki mam w flac i mp3 320kbps. Próbując sluchac tego z smartfona lub tabletu no mija to się z celem (słaba jakość) Moge podpiąć kompa po optyku, ale mam go w innym pomieszczeniu, więc noszenie odpada :). Możecie doradzić jakiś fajny mocny player ?.

2) Ewentualnie mogę ponagrywać cd-r i słuchać z dvd (o niebo lepsza jakość) czy to nie będzie lepsze rozwiązanie ?

3) Pytanko odnośnie słuchania muzyki z dvd panasonica (stary model z 2004r. nie był tani), a cd technica MASH - będzie jakaś zauważalna różnica ? czy to w tym momencie bez znaczenia sprzęty są leciwe.

Amplituner Technics dx 850 zestaw fenix 5.0 plus sub tonsila ( nie z zestawu fenixa - mocniejszy)
do tego dojdzie w marcu 2x ALTUS 200
 

hubcio

New member
Witam. Ja posiadam dwa lata odtwarzacz Asus O!play mini. Jestem z niego bardzo zadowolony. Odtwarza muzykę we wszystkich formatach ( także np. DTS ) Można podłączyć do amplitunera przewodem optycznym. Jakość dźwięku bardzo dobra. Oprócz tego odtwarza pliki wideo ( np. divx, vob, mkv, m2ts, ) Jakość odtwarzanego obrazu również oceniam na bardzo dobrą.Jak dla mnie rewelacja. Cena poniżej 300 zł. Polecam. ( kilka osób po wizycie u mnie w domu na następny dzień kupili dla siebie taki sam odtwarzacz)
 

davero79

New member
Witam. Ja posiadam dwa lata odtwarzacz Asus O!play mini. Jestem z niego bardzo zadowolony. Odtwarza muzykę we wszystkich formatach ( także np. DTS ) Można podłączyć do amplitunera przewodem optycznym. Jakość dźwięku bardzo dobra. Oprócz tego odtwarza pliki wideo ( np. divx, vob, mkv, m2ts, ) Jakość odtwarzanego obrazu również oceniam na bardzo dobrą.Jak dla mnie rewelacja. Cena poniżej 300 zł. Polecam. ( kilka osób po wizycie u mnie w domu na następny dzień kupili dla siebie taki sam odtwarzacz)

Hej, a da sie odtwarzac muze bez ekranu ?. Możesz to porównać z jakością z płyty cd ? muzyka, zakładam, że puszczasz wav albo flac mp3 320kbps. Ja zastanawiam sie powaznie nad kupnem cd i wypaleniem najlepszych płyt.
 
Ostatnia edycja:

lolo909

New member
Czesc
rowniez szukam jakiegos audio playera do grania z hdd, ale koniecznie musi spełniać kryteria:
1. sterowanie przez smartfona/tableta bez włączania TV
2. szybki start i plynna nawigacja po katalogach

z tego co sie zorientowalem to 1 kryterium splaniaja playery DUNE i nowsze Popcorny, są też typowe audio playery sieciowe za dużo wyższą cenę.
Jest jeszcze możliwość wykorzystać NAS Synology przez aplkację DS Audio i smartfona, tylko amplituner musi mieć DLNA, żeby przesyłać na niego muzykę.

Druga sprawa to jak to wszystko płynnie chodzi i jest funkcjonalne, musi być jakas indeksacja zbiorów.

Może jakiś użytkownik DUNE'a cos napisze bo wydaję się że te playery są najlepiej dopraowane softowo.
 

davero79

New member
No u mnie odpada póki co mam Technicsa :) i podoba mi sie dźwięk z niego. Tak wiec dlna wi fi hmdi odpada :). Chyba najprostsze będzie jak wypale z 100cd :) i zrobie kolekcje :) na półce. Jeszcze jest opcja Blu Reja z dlna itd. może ktoś ma i może polecić ? DLNA jak to wygląda w praktyce wrzuce FLAC będzie to śmigać podobnie jak cd ?
 
Ostatnia edycja:

hubcio

New member
Niestety, nie da się uruchomić tego odtwarzacza bez włączenia telewizora. Jeżeli chodzi o jakość to można porównać do jakości odtwarzacza cd. ( chyba że ktoś posiada sprzęt z górnej półki )
 

davero79

New member
Niestety, nie da się uruchomić tego odtwarzacza bez włączenia telewizora. Jeżeli chodzi o jakość to można porównać do jakości odtwarzacza cd. ( chyba że ktoś posiada sprzęt z górnej półki )

Nic przyszly płyty szkoda, że nie mam wszystkiego we flacu :) Najprościej najtaniej będzie wypalic cd. Jest jeden duży plus mam kilka utworów na płycie :), a nie pare tysięcy kawałków i co tu włączyć gdzie to jest :)
 

andreas2012

New member
Jesli chcesz cos przyzwoitego to zdecydowanie squezebox touch odtwarza flac mp3 wav i inje formaty ma ekran mozna sterowac tym z androida i co najwazniejsze gra niegorzej od odtwarzacza cd w podobnej cenie!!! Koniecznie dokup jeszcze do niego serwer nas wtedy odtwarzacz staje sie bezkonkurencyjny w cenie do 1000zl jesli chodzi o jakosc dzwieku.... jest mozliwosc wpiecia daca w przyszlosci a wtedy to juz audiofilskie granie,
Ps. Technicsa warto wymienic bedzie jeszcze lepiej

A jak ma byc jeszcze lepiej to cambridge audio steam magic ale to juz okolo 3500
A jak ma to grac bardzo dobrze to linn jest obecnie najlepszym playerem plikow ale.tutaj cena od 5000 wzwyz

Squezebox to najtanszy naprawde dobrze grajacy player dla wymagajacych
 
Ostatnia edycja:

davero79

New member
Jesli chcesz cos przyzwoitego to zdecydowanie squezebox touch odtwarza flac mp3 wav i inje formaty ma ekran mozna sterowac tym z androida i co najwazniejsze gra niegorzej od odtwarzacza cd w podobnej cenie!!! Koniecznie dokup jeszcze do niego serwer nas wtedy odtwarzacz staje sie bezkonkurencyjny w cenie do 1000zl jesli chodzi o jakosc dzwieku.... jest mozliwosc wpiecia daca w przyszlosci a wtedy to juz audiofilskie granie,
Ps. Technicsa warto wymienic bedzie jeszcze lepiej

A jak ma byc jeszcze lepiej to cambridge audio steam magic ale to juz okolo 3500
A jak ma to grac bardzo dobrze to linn jest obecnie najlepszym playerem plikow ale.tutaj cena od 5000 wzwyz

Squezebox to najtanszy naprawde dobrze grajacy player dla wymagajacych

Do dobrego stereo tylko wzmacniacz. Amplitunery nowe, grać lepiej niż technics nie będą. Mówimy o podobnej cenie przy zakupie, więc licze około 2tys pln. Dużym plusem jest opcja 2x stereo w techniscie i fajnie to gra na 4 kolumny.
 

andreas2012

New member
Do dobrego stereo tylko wzmacniacz. Amplitunery nowe, grać lepiej niż technics nie będą. Mówimy o podobnej cenie przy zakupie, więc licze około 2tys pln. Dużym plusem jest opcja 2x stereo w techniscie i fajnie to gra na 4 kolumny.

Ale.to oczywiste ze tylko wzmacniacz do dobrego dzwieku stereo zaden amplituner i lepiej cos innego jak technics np starszy es sony nad starszy yamaha ze starszej serii 9xx sansui aux accuphase chocby seria 2xx czy jakas lampa sa niedrogie ale dobre urzadzenia trzeba tylko odejsc od technicsow pioneerow tylko najstarsze cos soba prezentowaly i to tylko pojedyncze modele) i bedzie ok

Ale squezebox jak najbardziej warto wziasc pod uwage ma i radio i deezera - muzyka na zadanie fajna sprawa i odtwarza lossless wraz z wav do 96khz a z modem nawet do 192khz
 

davero79

New member
Ale.to oczywiste ze tylko wzmacniacz do dobrego dzwieku stereo zaden amplituner i lepiej cos innego jak technics np starszy es sony nad starszy yamaha ze starszej serii 9xx sansui aux accuphase chocby seria 2xx czy jakas lampa sa niedrogie ale dobre urzadzenia trzeba tylko odejsc od technicsow pioneerow tylko najstarsze cos soba prezentowaly i to tylko pojedyncze modele) i bedzie ok

Ale squezebox jak najbardziej warto wziasc pod uwage ma i radio i deezera - muzyka na zadanie fajna sprawa i odtwarza lossless wraz z wav do 96khz a z modem nawet do 192khz
I trzeba by było kolumny zmienić jak już mamy sie zabawić :) ja mam zestaw fenixa 5.0 sub tez tonsila 200 no i teraz pewnie altusy kupię. Mam pomiestrzenie 5x10.
 

davero79

New member
Jesli chcesz cos przyzwoitego to zdecydowanie squezebox touch odtwarza flac mp3 wav i inje formaty ma ekran mozna sterowac tym z androida i co najwazniejsze gra niegorzej od odtwarzacza cd w podobnej cenie!!! Koniecznie dokup jeszcze do niego serwer nas wtedy odtwarzacz staje sie bezkonkurencyjny w cenie do 1000zl jesli chodzi o jakosc dzwieku.... jest mozliwosc wpiecia daca w przyszlosci a wtedy to juz audiofilskie granie,
Ps. Technicsa warto wymienic bedzie jeszcze lepiej

A jak ma byc jeszcze lepiej to cambridge audio steam magic ale to juz okolo 3500
A jak ma to grac bardzo dobrze to linn jest obecnie najlepszym playerem plikow ale.tutaj cena od 5000 wzwyz

Squezebox to najtanszy naprawde dobrze grajacy player dla wymagajacych

Czytałem trochę o tym. Faktycznie opinie ma bardzo pozytywne, ale kosztuje okolo 1450pln. Tak szczerze czy komputer z audio wyjściem po optyku nie zagra nam podobnie ? Ja się troszke przejechałem na płytach cd co prawda większość to flaci i na audio poszlo, ale tez wrzucilem kilkanaście mp3 320 było więcej plików niż na 1 audio, więc poszlo do mp3 i co sie okazało moj dvd nie czyta nowych mp3 :). Dziwne bo mam płyty z 1999 i 2000r i tam wszystko śmiga.
 
Do góry