przesyłanie muzyki w DTS do amplitunera

loco120481

New member
Witam
do laptopa mam podłączoną kartę SB X-fi 5.1 przez USB i z niej optycznym kablem do amplitunera. Filmy z DTS 5.1 odtwarzane VLC player i puszczane przez ww. SB X-fi ampli czyta jako DTS. Gdy puszczam muzykę w DTSie czy to z rozszerzeniem *.dts czy *.wav to ampli widzi to jako stereo. Mam komponenty w foobarze poinstalowane spedifer, dts decoder, ac3 decoder ASIO i WASAPI. Przy puszczaniu przez ASIO dźwięk idzie stereo a jak ustawię przez WASAPI SPDIF SB to przy tych plikach DTS wyskakuje komunikat Unrecoverable playback error: Unsupported stream format: 44100 Hz / 24-bit / 6 channels. W ustawieniach AC3 filter mam zaznaczone używaj SPDIF i format PCM 24bit i wysłanie SPDIF jako PCM. i różne dokonywałem tam zmiany ale dalej to samo. Nawet odtwarzanie plików muzyki DTS przez VLC player ampli nie wykrywa jako DTS a w filmach tak. Proszę o porady
Pozdrawiam
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
nie bawiłem się na kompie ale u mnie wszystkie dtsy smigają na ampli z wava i ampli zbiera normalnie 6 kanałów - jedyne co mi tu świta to fakt że optyczny kabel nie prześle zdekompresowanego Dtsa jako pcm ( tylko stereo jako pcm ) więc ustaw żeby te programy wysyłały dzwięk w czystej postaci - tam moze jest jakaś opcja raw audio czy bitstream i dodatkowo daj 16bit bo spdif podobno nie zawsze obsłuży 24bity ale u mnie lata bez problemu - no u mnie w konsoli i w odtwarzaczu nie ma problemów ale jak masz rozbudowane oprogramowanie i sterowniki to może chwilke potrwać zanim znajdziesz odpowiednie opcje
 
Ostatnia edycja:
Do góry