Odtwarzacz do filmów - żeby wszystko działało

mateo102

New member
Witam, poszukuje odtwarzacza do filmów na usb albo z dyskiem wbudowanym aby wszystko śmigało MKV itp. Żeby nie było żadnych problemów co polecacie?
 

mateo102

New member
Śmigać w sensie dźwięk, napisy itp. a nie np. sam obraz to mam na myśli. Obecnie w sharpie żadnych napisów mi nie czyta w normalnych filmach ani w mkv, a w mkv dodatkowo ścieżki dźwiękowej nie odtwarza. Więc rozmyślam zakup jakiegoś odtwarzacza albo kompa podłączyć bo porażka.
 

unsecik

New member
Na pewno komp będzie lekarstwem bo łatwiej jest z aplikacjami i kodekami. Natomiast odtwarzacze multimedialne to w dużej mierze OS Android albo linuxopochodne i z tym już jest gorzej. Musisz wybrać mniejsze zło i wypośrodkować oczekiwania w stosunku do sprzętu. Jeżeli złoty środek to polecam kompa :)
 

Mr_skywalker

New member
Witam,
Przyłącze się do pytania choć ja mam bardziej konkretny cel. Kupiłem kamere HD nagrałem na karty pamięci filmy i.... okazuje się , że nie mam jak tego pokazać na TV. Mogę oczywiście przez HDMI kare po karcie, ale to nie o to chodzi, bo nadal nie mam filmów w jednym miejscu. Pojemność filmów na kompie jest ogromna wiec musiałbym mieć nagrywarke BD, co się chyba mija z celem. Wiec potrzebuje zewnętrzny dysk multimedialny, który pozwoli mi na przerzucenie wszystkiego na niego i odtworzenie na TV, no żebym potem mógł skasować to co mi się nie podoba. Co jest warte polecenia ?
 

mateo102

New member
A nie bierzesz pod uwagę kompa podpiąć po HDMI do TV? Osobną skrzynke zakupić - w 1000-1200 można porządny sprzęt złożyć pod taki użytek.
 

mateo102

New member
Osobiście właśnie taką decyzje podjąłem, że skrzynkę podpinam po HDMI do tego bezprzewodowa klawiatura z wbudowanym touchpadem - tak jak laptop.
 

Mr_skywalker

New member
Mając taki dysk multimedialny mogę wziąć go ze sobą np do rodziny i tam odpalić.. z komputerem jest pewien już problem. Dlatego szukam rozwiązania, które mi pozwoli na dosyć " elastyczne " przenoszenie i zarządzanie swoimi nagraniami. Wiec jakie mam opcje ? Na giełdzie znalazłem coś co się nazywa Lecinema Classic HD, ale nie jestem pewien, czy mogę poten tymi nagraniami jakkolwiek zarządzać,kasować, obrabiać, wycinać to co mi się nie podoba itp.
 

JeRRy3D

New member
Niedawno kupiłem Fergusona ARIVA 150 DVD (ważnym była możliwość - ciągle jeszcze - korzystania z krążków - stąd padło na 150 DVD). Jako moje podsumowanie. REWELACJA. Co prawda nie miałem do czynienia z wieloma urządzeniami typu "odtwarzacze multimedialne", czy też "sieciowe" - jak się je nazywa (więc może i są lepsze). Póki co ARIVA 150 DVD spełnia 101% oczekiwań, jakie miałem wobec takiego sprzętu. Nie czyta tylko plików PowerPointa i krążków z papierem ściernym do cykliniarek ;).

Zanim padło na Arive 150 DVD (bo z DVD) - myślałem o Ariva 200A. Jeżeli jest tak udana, jak Fredek z DVD, to szczerze polecam.

pozdr

JeRRy3D
 

JeRRy3D

New member
Hmm. Ćwieka zabiłeś. Rozpatrywałem to bardziej w kwestii "łyka / nie łyka" wszystko co mu się zapoda (to ma być sprzęt "dla kobiet" (!), które potrafią czytać tylko tytuł filmu, ale to "co po kropeczce" nie ma dla nich żadnego znaczenia :). Zaciągną z kompa, wrzucą na patyka, wepną w USB odtwarzacza - play - i ma iść. I idzie póki co :).

Co do MKV - aż tak tego nie gniotłem. Muszę zaciągnąć jakiś plik (albo wystaw linę jakiegoś pewniaka - to sprawdzę dla Ciebie, jak to wygląda).

Wiem tylko, że czytałem bardzo dużo testów tych ARIVA (głównie w chipie online) - i generalnie bardzo chwalili. Zagooglaj (bo jeszcze nie pozwala mi wklejać linków na forum - btw. głupie to) "Ariva 200a test CHIP", albo Ariva 150 DVD i poczytaj jak oni to gnietli.

Jeszcze nie sprawdzałem też zabawy po lanie (brak tak długiego przewodu w domu ;) i po WiFi (kupiłem bez dongla Wifi - trzeba dokupić osobno). Jednak konfigurowalność urządzonka naprawdę mnie urzekła (choć podkreślam nie miałem okazji bawić się tego typu urządzeniami z górnej póły - niemniej jednak nawet w tym za ok 250 zł nie ma niczego, czego na tę chwilę by mi brakowało). Co nie podepnę, patyka, dysk zew. nawet kilka testowych mp3jek - czyta jak zwykły dysk. Świeci, gra i nie dyskutuje - cokolwiek nie zapodasz - a dokładnie o to mi chodziło.
 
Ostatnia edycja:

kuro66

New member
Rozważ to WD Elements Play
Jeżeli nie zależy Ci na opcjach sieciowych to jest bardzo ciekawa propozycja.
Czyta wszystko , dysk 2TB ,napisy ,różne ścieżki audio.Zewnętrzne dyski i peny widzi NTFS i FAT.
Przed świętami udało mi się kupić za 359 pln .Uważam że to dobry odtwarzacz za te pieniążki.

kuro66
 

bojki

Member
polecam EMTEC V800H (kupilem niedawno w Euro AGD w b.dobrej cenie) z dyskiem 1TB 600 PLN.
Sieciowy, czyta mi wszytko... nawet filmy nagrane fullhd z aparatu Canon500D.
poza tym, mozesz miec nagrywarke TV - osobiscie nie korzystam, bo mam kablowke i pvr

pozdrawiam i udanego 2013

moze w koncu wyjdzie ps4 :):)
 

JeRRy3D

New member
Rozważ to
Jeżeli nie zależy Ci na opcjach sieciowych to jest bardzo ciekawa propozycja.
Czyta wszystko , dysk 2TB ,napisy ,różne ścieżki audio.Zewnętrzne dyski i peny widzi NTFS i FAT.
Przed świętami udało mi się kupić za 359 pln .Uważam że to dobry odtwarzacz za te pieniążki.

WD, to bez dwóch zdań jeden z lepszych odtwarzaczy w tym przedziale cenowym. Sporo o nim czytałem. Zbiera niezłe noty w rankingach. Pojawia się jednak w międzyczasie wiele innych urządzeń. Wypada jednak pamiętać o sloganie reklamowym "Jeżeli coś nie jest lepsze, po co przepłacać?" (czy jakoś tak ;). Reasumując. Ariva 150 DVD którą kupiłem ma cechy w/w WD (nie ma dysku wewnętrznego na rzecz DVD).

Wcześniej (gdyby nie potrzeba posiadania tego "nieszczęsnego" DVD :) poważnie myślałem o Ariva 200A (googlnij). Ferguson Ariva 200A ma dokładnie wszystkie opcje w/w WD. Jeżeli jest tak samo elastyczny jak 150 DVD (gdzie naprawdę niczego mi nie brak - może oblewu napisów jedynie), to naprawdę świetny sprzęt i... kosztuje połowę tego co WD, bo na allegro widziałem Arivę 200a za chyba 206 zł.

Nie namawiam oczywiście, bo nie miałem okazji dotknąć nawet WD. Wiem tylko, że z Arivy - póki co - jestem baaardzo zadowolony, a kosztuje śmieszny pieniądz w relacji do możliwości.

Ze swojej strony dodam jeszcze, że w kilku commentsach na forach czytałem (i bałem się potwierdzenia), że odtwarzacz DVD w Ariva 150 działa dosyć głośno, a walenie tacki DVD o klapkę maskownicy przy wysuwaniu dyskwalifikuje ten sprzęt. Moje zdanie. Nie potwierdzam. DVD działa jak wiele innych a "wali" w klapkę z podobną siłą, jak i inne sprzęty. Sumując - gdyby mnie ktoś na to nie uczulił wcześniej - nie wpadłbym na to, że coś jest nie tak :).

Jedyne co potwierdzę, to faktycznie, (za)mały, ubogi, JASKRAWY i kompletnie nieprzekazujący żadnej informacji wyświetlacz na panelu. Faktycznie mogłoby go nie być :)
 

bojki

Member
wszystko w sumie sprowadza sie do budzetu... majac wolne 2000pln mozesz miec totalny wypas.
300pln ... sam wiesz, ze niezbyt wyszukany sprzet...
 

dlugas

New member
Ma ktoś jeszcze jakieś propozycję, bo tez jestem na etapie poszukiwania w miarę sensownego playera.

Ma czytać mkv, divx, txt, DTS, dyski od 1TB (nie musi mieć go wbudowanego), NTFS, FATy, plus wejście na kabel do neta lub wifi ale to nie koniecznie, android tak samo może być ale nie musi

Ferguson ARIVA 150 DVD lub ten bez DVD
Wiwa HD-5
WD Elements Play z dyskiem a jest taki sam bez dysku?

Spełniają moje wymagania? Ich specyfikację potrafię znaleźć na google, ale nie zawsze można im wierzyć w to co deklarują
Cena ok 200zł-300zł bez dysku

BTW. co jest lepsze DONGLE z androidem czy taki player mutimedialny? chodzi mi o stosunek cena/jego możliwości
Zależy mi żeby czytał te formaty wymienione wyżej a funkcje 'ala' SMART(podłączenie do netu i android) to nie jest priorytet choć oczywiście mogą być
dzięki
 
Ostatnia edycja:

zbyszek82

New member
Witam

Też obecnie jestem w trakcie poszukiwań odtwarzacza multimedialnego.
Chodzi mi przede wszystkim o to aby odtwarzacz czytał napisy razem z filmem ale przez sieć czyli DLNA.
Znacie może taki?
No i najlepiej jakby można nim sterować z iphona hehe :)

Zastanawiałem się nad zakupem BR samsunga BD-D7500 takiego z uszkodzonym napędem (koszt 200zł) ale nie wiem czy on posiada taka zdolność o której pisałem wyżej.
 
Ostatnia edycja:

RPRT07

New member
Rozglądam się ost. za odtwarzaczem multimedialnym, zależy mi przede wszystkim na:

- DD 5.1 i DTS 5.1
- odtwarzaniu jak największej ilości formatów video i audio (mkv, mp4, flac, ogg)
- ethernet (najlepiej 1Gb/s ale z tym cienko widziałem)
- w miarę wydajny (szybkie menu)
- obsługa napisów srt, txt


Co jest godne uwagi?


Wstępnie jestem zdecydowany kupić to:

http://allegro.pl/ic...2901024079.html
 
Do góry