Muzyka i inne media z tabletu na amplituner i TV

krzyh70

New member
Wpadłem na taki pomysł że genialnym rozwiązaniem byłoby odtwarzanie muzyki na Amplitunerze AV z tabletu (a Androidem), ale nie przez wyjście słuchawkowe tylko HDMI. Jako że nie mam żadnego tabletu a i mój amplituner ma tylko najprostsze HDMI (przelotka sygnału) nie wiem czy by to w ogóle działało, jaki ew. tablet i jaki amplituner musiałbym kupić. Czy player(y) na Androidzie mogą podawać muzykę na HDMI ?
Czy ktoś może ma jakieś doświadczenia z takim połączeniem ? :smile:
 
Ostatnia edycja:

steeze

steeze
Pomagam
VIP
Odbiegając trochę od bezpośredniej odpowiedzi... popraw mnie proszę jeśli się mylę, ale piszesz, że nie masz jeszcze tabletu i zastanawiasz się jaki amplituner AV musiałbyś kupić, żeby z wybranego tabletu móc przesyłać do wybranego AVR'a muzykę?

Wg mnie masz kilka wyjść, tyle że... nie skupiałbym się na podłączeniu tabletu z amplitunerem AV jakimkolwiek przewodem:

1) jeśli nie musi to być android, jest Apple i airplay (zintegrowany w urządzeniach lub jako Apple TV) - chyba najciekawsza opcja, biorąc pod uwagę możliwości. Do tego masz świetny tablet.
2) jest bluetooth, który nie ogranicza Cię chyba do żadnego systemu. Do tego pojawiają się różne systemy poprawiające jakość odbioru poprzez bluetooth - np Truestream od H/K
3) jeśli bardzo chcesz jednak podłączyć coś po hdmi i obsługiwać to w miarę wygodnie, koniecznie z urządzenia z androidem, to można poczekać na Google Nexus Q (zakładając, że dotrze). W tym przypadku wydaje mi się, że o ile Nexus Q nie ogranicza możliwośći przesyłu, to chyba tworzono go bardziej z myślą o chmurze.
4) ostatecznie, chyba (zakładam bo nigdy sam nie podłączałem) można zakupić tablet z hdmi i podłączyć go bezpośrednio do amplitunera... tylko mając na uwadze 3 powyższe rozwiązania i założenia o zakupie nowych urządzeń... po co ;) ?
 

krzyh70

New member
4) Dokładnie to chcę zrobić. Rozwiązanie jest najprostsze, najtańsze i najbardziej uniwersalne. Chodzi tylko o to czy działa, bo jeśli nie to w ogóle muszę postawić na inną koncepcję.
 
Do góry