truehd

letomw

New member
źle sie wyraziłem, mam film z dźwiękiem trueHd 7.1. tv obsluguje 5.1. chciałbym zmniejszyc liczbę kanałów w filmie. Jest to możliwe?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
źle sie wyraziłem, mam film z dźwiękiem trueHd 7.1. tv obsluguje 5.1. chciałbym zmniejszyc liczbę kanałów w filmie. Jest to możliwe?

Uważam że sygnał rozdzieli się na tyle głośników ile wykryje amplituner np. jeżeli nie masz głośnika centralnego to dialogi bedą odtwarzane przez fronty, jeśli nie masz suba to też tą rolę przejmuje reszta kolumn a w szczególności fronty. Większość z kolegów na forum ma systemy 5.1 i filmy BD z dźwiękiem True HD normalnie idą na systemie 5.1. A jak włączasz film to co, nie masz efektów surround, czy coś ci ucina?
 

letomw

New member
mam samsunga 3d led i jak podlączam dysk zewnętrzny z tym filmem do niego to film sie odtwarza ale wyskakuje ramka "nieprawidłowy kodek audio". Tv obsluguje tylko 5.1. Kiedys ogladałem koncert tez dzwiek mial format truehd ale 5.1. Można zrobić z tym coś? Nie mam mozliwosci podlaczenia dysku bezposrednio do amplitunera.
 
Do góry