O!play air i dźwięk 5.1

funkylead

New member
Proszę o pomoc!!! Chodzi mi o to aby móc korzystać w pełni z dźwięku 5.1. Mam podłączony Asus O!play Air do telewizora Panasonic Viera kablem HDMI, a od telewizora z wyjścia audio kablem optycznym do zestawu 5.1 THX Logitech Z5400. Na O!play Air w ustawieniach audio mam ustawione w opcjach HDMI - RAW. I niestety nie wydaje mi się aby dźwięk 5.1 działał tak jak powinien. Proszę bardzo serdecznie o pomoc i szczegółowe wyjaśnienie co i jak mam najlepiej podłączyć i ustawić na moich urządzeniach aby cieszyć się 5.1. Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Obawiam się, że telewizor nie prześle Ci sygnału RAW na wyjście optyczne. Raczej zrobi z niego stereo. Podłącz Toslinkiem głośniki bezpośrednio do Asus O!play Air.
 

funkylead

New member
A i jeszcze jedno. Mam dekoder z TV kablowej UPC. Jeśli chę również z kablówki ogłądać, a przede wszystkim słuchać 5.1, to czy też mam podłączyć bezpośrednio przez kabel optyczny z dekodera UPC do Zestawu Głośników??
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Wielkie dzięki za szybką pomoc. Czy możesz mi jeszcze podpowiedzieć czy w moim przypadku ustawienie RAW jest ok?
Nie bardzo rozumiem pytanie. Uruchom sobie jakiś test głośników i sprawdź czy wszystko chodzi jak należy.

A i jeszcze jedno. Mam dekoder z TV kablowej UPC. Jeśli chę również z kablówki ogłądać, a przede wszystkim słuchać 5.1, to czy też mam podłączyć bezpośrednio przez kabel optyczny z dekodera UPC do Zestawu Głośników??
Tak. Chociaż oczywiście nie wszystko jest nadawane w 5.1. Problemem oczywiście staje się przełączanie kabla Tos-Link. W takim przypadku możesz skorzystać również ze złącza Coaxial.
 

funkylead

New member
RAW i DUAL są to dwa wybory na Asus O!play jakie mogę wybrać w opcjach audio. Podejrzewam, że dual to zwykłe stereo lecz wqolałem się dowiedzieć od fachowca.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
RAW daje strumień nieprzetworzony dla zewnętrznego DAC. Dual o ile dobrze pamiętam to LPCM Stereo. Tak więc dla sygnału wielokanałowego wyłącznie RAW.
 
Do góry