Program windows do odtwarzania 1080p z dysku

ubidragon

New member
Witam. Niedługo robię format i chciałbym się dowiedzieć co będzie najlepsze. Obecnie mam w systemie bałagan i chciałem odtworzyć z dysku blu ray 1080p w tym celu zainstalowałem VLC, niestety obraz i dźwięk przycina charakterystycznie. Jaki będzie najlepszy program odtwarzający i zestaw kodeków do niego? Najlepiej żeby jeszcze obsługiwał wsparcie dla GPU. I przy okazji chciałbym się dowiedzieć jaka jest najlepsza metoda na zrobienie screenshota filmu w danym momencie z dwóch różnych źródeł idealnie w tym samym momencie w pełnej rozdzielczości dla porównania jakości .
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Najlepszy byłby WinDVD Pro 11 firmy Corel ,to znakomity produkt .....tylko,że platny ,umożliwia dekodowanie dźwięku w DD,Tre-HD ,DTS HD ,ma wsparcie dla sprzętowej akceleracji ,umożliwia odtwarzanie płyt Blu-ray 3D ,BDXL .Ciekawą funkcją jest możliwość konwersji płaskich filmów do 3D.Program zajmuje trochę miejsca na dysku plik instalacyjny ma 119mb .Program jest w wersji testowej możesz go używać 30dni za darmo ,pobierz sobie i zobaczysz czy jakość będzie Ci odpowiadać
Z darmowych może Media Player Classic ,ja używam KM Player bez problemu odtwarza pliki HD z dysku ,można nim zrobić zrzuty ekranowe pojedynczych klatek oraz całego filmu
 

ubidragon

New member
WinDVD będzie ciekawą pozycją, wytestuje w najbliższym czasie. Co do darmoeych programów to przydałby się jakiś dobry + paczka kodeków.
 

kartofel

New member
Do góry