Router do połączenia TV i PC

Barcelona198

New member
Witam, zamierzam kupić jakiś tani router tylko do połączenia Telewizora z komputerem. Niestety połączenie bezpośrednie nie daje rezultatu, jedynie przez router. Posiadam już jeden, jednak kabel od internetu mam zbyt krótki, a w cenie tego kabla, o ile nie taniej mogę kupić używany router.
Tak więc, możecie mi polecić jakiś tani router, dzięki któremu będę mógł oglądać filmy na TV z serwera DLNA?
 

yureek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam, zamierzam kupić jakiś tani router tylko do połączenia Telewizora z komputerem. Niestety połączenie bezpośrednie nie daje rezultatu, jedynie przez router. Posiadam już jeden, jednak kabel od internetu mam zbyt krótki, a w cenie tego kabla, o ile nie taniej mogę kupić używany router.
Tak więc, możecie mi polecić jakiś tani router, dzięki któremu będę mógł oglądać filmy na TV z serwera DLNA?

chcesz podłączyć kablem router który masz z routerem który chcesz zakupić, a potem do tego routera podłączyć kablem tv? jeśli tak, to wystarczy tani switch (37zl z przesyłką, TP-LINK TL-SF1005D na znanym serwisie aukcyjnym ;)), chyba, że chcesz podłączyć router z routerem (jako AP) bezprzewodowo, jednak do DLNA warto połączyć wszystko kablem (odpada stres z przycinaniem filmów ;))
pozdrawiam
 

mardok78

New member
A może problem leży nie w Twoim routerze ale w prędkości połączenia z internetem??? O ile się orientuję to standardem w routerach jest 54mb/s a do filmów w jakości hd powinno wystarczyć 2,5 - 3mb/s. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Ja mam tp linka rd1043 wszystko po N i cholera potrafi przeciąć po wifi 720p
Szerokość kanału 40MHz, wolny / mało zajęty przedział pasma 2,4GHz, odległość między urządzeniami nie za duża, przeszkody w stylu grube ściany?
standardem w routerach jest 54mb/s a do filmów w jakości hd powinno wystarczyć 2,5 - 3mb/s
Standard G ~3MB/s, N150 ~7MB/s, N300 ~11MB/s. Dużo zależy od tego ile jest sieci w okolicy, w jakiej odległości są urządzenia, na jakim chipsecie jest router; karta sieciowa oraz ich konfiguracja.
 

unsecik

New member
Switcha nie kupuj jeżeli chcesz w przyszłości dodać do tego internet ;) Technologie musisz wybrać sam, WiFi czasami przycina i nie jest to do końca związane ze standardem b/g/n a w ogóle z technologią, (inne sieci w okolicy, duża ilość drutów, prętów, stali w konstrukcji budynku może załamywać sygnał). Ale o tym można napisać książkę. Co do tematu na pewno jakościowo dużo lepiej będzie działać połączenie kablowe, celuj w urządzenia z portami 10/100/1000 cenowo nie są już dużo droższe od starszych 10/100. Jeżeli mierzysz w AP i Wifi to poszukaj takiego, w którym masz możliwość modyfikacji oprogramowania (np DD-WRT). Oprogramowanie, dostarczane przez producentów często jest ograniczone i brakuje w nim zaawansowanych ustawień związanych ze wzmocnieniem sygnału, korekcją pasma, itp. Na stronie DD-WRT masz listę wspieranych modeli. Możesz też poszukać modeli, które sprzętowo mają zoptymalizowany streaming Video:

Linksys Smart Wi-Fi Router N900, EA4500
Linksys Smart Wi-Fi Router EA6500

Ponadto przyczyną występowania wspomnianych przycięć może być serwer DLNA, dyski też mają swoją przepustowość (jeżeli jest to komputer to jest wiele czynników wpływających na I/O dysku, karty sieciowej jeżeli multimedia player to również przyczyn może być kilka, pomijając I/O dochodzą kwestie wydajności całej platformy).
 
Do góry