Odtwarzacz multimedialny

HubiiDubii

New member
Witam,

Poniższy schemat przedstawiania "sprzęt domowy potrzebujący dostępu do sieci" moje pierwsze pytanie brzmi czy przy takiej konfiguracji "odtwarzacz multi" (na schemacie znak zapytania) będzie widział zawartość dysku podpiętego przez USB do routera i będzie można ją odtwarzać na TV, czy jestem zmuszony zaopatrzyć się w odtwarzacz z dyskiem bądź też możliwością podpięcia dysku i tu mam drugie pytanie, jaki sprzęt do tego będzie się nadawać, ten temat jest dla mnie obcy, ale wujek Google podsunął mi kilka opcji, ale nie wiem, co mam wybrać i na co zwrócić uwagę przy wyborze, stąd prośba o rade do Was, nadmienię tylko łączność WiFi odpada ze względu na konstrukcję budynku :???:, zależy mi jedynie na dobrym odtwarzaniu multimediów i możliwości katalogowania.


SCHEMAT

Co do moich typów to wpadły mi w oko nastepujące urządzenia:

- Popcorn Hour A300
- Egreat R6s RTD
- Himedia HD900A
- Xtreamer Prodigy
 
Ostatnia edycja:

bojki

Member
odtwarzac mulitimedialny vs. nowy dysk twardy

czesc,
co wybrales?
zastanawiam sie nad zakupem odtwarzaca z dyskiem zamias dodatkowego dysku zewnetrznego.

czy moge skopiowac pliki podlaczajac odtwarzacz bezposrednio do kompa?

osobiscie zastanawiam sie nad Western Digital WD TV Live Hub 1TB.

pozdrawiam
piotr
 

uki1985

New member
Mnie też temat interesuje, potrzebuję odtwarzacza który będzie "łykał" wszystkie filmy udostępnione na kompie przez sieć wraz z napisami z plików zewnętrznych (.srt) bez transkodowania serwerami. Opcja klienta bit torrent mile widziana. :D
 

HubiiDubii

New member
Witam,

router i switche pozostały jak w schemacie czyli WNDR3800 plus GS108GE, zamieniłem natomiast dysk po USB na serwer NAS Synology DS413J a jako odtwarzacz multi pracuje Popcorn Hour A300, który czyta "12TB" z serwera po sieci (czwarty dysk robi za kopie bezpieczeństwa dla danych z komputerów), dodatkowo będę zakładać naścienne gniazda HDMI doprowadzając do nich sygnał przez spliter a potem podwójną skrętką z salonu do sypialni i pokoju kinowego plus sterowanie dla pilota, tak abym miał dostęp przez Popcorna do swojej kinoteki we wszystkich pomieszczeniach. Sam odtwarzacz sprawuje się bardzo dobrze i nie mam z nim najmniejszych problemów w dotychczasowej karierze zdarzyły mu się dwie wpadki raz się przegrzał jak stał na amplitunerze i się chłodził powietrzem z niego a drugi raz zbyt szybko chciałem zmienić menu, po za tym zero problemów. Dostęp do odtwarzacza z poziomu kompa po sieci bardzo ułatwia obsługę.

"Czy mogę skopiować pliki podłączając odtwarzacz bezpośrednio do kompa?"
Tak możesz, ale jest to uwarunkowane tym jaki system plików zastosujesz dla dysku który wsadzisz do środka.

"Opcja klienta bit torrent mile widziana" - jest taka możliwość w Popcornie

Schemat obecnej konfiguracji - SCHEMAT
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
Witam
HubiiDubii masz jeszcze A300? Kupiłem i mam parę pytań (problemów - jeśli możesz podaj na priw numer lub na jgx@poczta.onet.pl Ja pisałem do Ciebie na priw ale twoja skrzynka nie przyjmuje
pozdrawiam
 

seniorus

New member
popcorn praktycznie czyta wszystko i różnie z tym softem niestety ...egreat całkiem nieźle sobie radzi pozostałe nie miałem w ręce
 
Do góry