Dolby atmos tylko na platformach streamingowych

CichyQ

New member
Dzień dobry,

Home office spowodowany koronawirusem sprawił, że wpadłem na pomysł wymiany 7-letniego IPS od LG na coś nowego. Po twardym postawieniu sprawy przeze mnie (Proszę... NIE! No proszę... NIE i koniec!!! No proszę... Kup sobie ten cholerny telewizor i przestań nudzić) żona się zgodziła i 2 tygodnie temu na ścianie zawisł Sony 55XG9505. Wraz z telewizorem wymieniłem kilkunastoletni amplituner na DENON 1600H. TV spięty jest kablem HDMI 2.1 przez złącze eARC ze wzmacniaczem. Gdy odpalam w netfliksie film z dźwiękiem DD+ na wzmacniaczu pojawia się informacja, że dźwięk jest w standardzie Dolby Atmos. Gdy włączę film z pliku (z dźwiękiem Dolby TrueHD) wzmacniacz pokazuje na displayu info, że sygnał jest w Dolby Surround. Przetestowane na fabrycznym odtwarzaczu multimedialnym oraz na KODI, MX Player i VLC. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Za wszelkie sugestie nt. rozwiązania problemu będę zobowiązany.
 

CichyQ

New member
Film jest odtwarzany z dysku. Znajomy przyszedł z przegranym UHD blue-rayem do testowania tv i ten sam problem.
 
Do góry