Jaki sprzęt do odtwarzania dużych plików 4k

TommyLeeJone

New member
Witam,

Mam problem z odtwarzaniem plików, których wielkość ma ok. 40GB i więcej.
Przy próbie odtwarzania kilka sekund jest OK, następnie obraz zaczyna klatkować, później tnie się dźwięk, a po ok. minucie materiał się wyłącza. Materiał puszczany z dysku SSD.

Posiadam TV Samsung KS7000, który posiada USB 2.0 i wyczytałem, że to jest główny problem.

Pytanie więc jakie urządzenia polecacie (najlepiej jakieś niedrogie przystawki do TV), które posiadają USB 3.0 i poradzą sobie spokojnie z dużymi plikami.

Jeśli temat wrzuciłem do złego działu, to proszę o przeniesienie :)

Z góry dziękuję.
 

radioaktywny

New member
Np. bardzo dobry polski Ferguson FBOX ATV - jeżeli nie zależy Ci na Netflix - ok. 280 PLN.
Jeszcze jak z w miarę tanich to cokolwiek, co ma na pokładzie AMLOGIC S922x, ale i tak cena zahaczy o 400 PLN.
Jak lubisz sam się bawić to Odroid N2 także z S922x.

Pozdr. R
 

slawkor

Member
Bez reklam
Witam,

Mam problem z odtwarzaniem plików, których wielkość ma ok. 40GB i więcej.
Przy próbie odtwarzania kilka sekund jest OK, następnie obraz zaczyna klatkować, później tnie się dźwięk, a po ok. minucie materiał się wyłącza. Materiał puszczany z dysku SSD.

Posiadam TV Samsung KS7000, który posiada USB 2.0 i wyczytałem, że to jest główny problem.

Pytanie więc jakie urządzenia polecacie (najlepiej jakieś niedrogie przystawki do TV), które posiadają USB 3.0 i poradzą sobie spokojnie z dużymi plikami.

Jeśli temat wrzuciłem do złego działu, to proszę o przeniesienie :)

Z góry dziękuję.

Ja odtwarzam filmy w 4K na Samsungu JS 8500 po usb 2.0 zarówno .mkv h264 i 265 i problemu nie ma z klatkowaniem.
 

TommyLeeJone

New member
Sprawdzałem film na komputerze, śmiga bez żadnych problemów.
Testowałem również streamowanie poprzez PLEX i SmartView - w obu przypadkach to samo, tnie się tak jak przy bezpośrednim podłączeniu do TV.

Czy można zatem stwierdzić już oficjalnie, że ten TV nie ogarnia po prostu takich plików?

Co do Ferguson FBOX ATV, to wygląda dobrze, nawet poprawili Netflix :) Czyli ten sprzęt spełni się w przypadku odtwarzania materiałów, które mają 40 i więcej GB, tak?
 

TommyLeeJone

New member
Zapoznałem się z różnymi opcjami i w niedalekim czasie zainwestuję w Nvidię Shield Pro 2019.

Póki co korzystam z programu MKVToolNix (znacie jakiś szybszy? :) ), aby usunąć ścieżkę Dolby Atmos, która sprawia, że telewizor nie daje sobie rady i wszystko się tnie i zostawiam ścieżkę AC 5.1

Pytanie jak to będzie w przypadku Nvidii Shield? Czy jeśli TV i Soundbar obsługują DTS, to jak wrzucę materiał do Nvidii z Dolby Atmos, to sprzęt Nvidii sobie jakoś przerobi audio do jakości DTS czy będzie jeszcze gorzej na poziomie pliku audio typu AC 5.1? :D
 
Do góry