Połączenie bezprzewodowe z PC - TV Samsung

obuwie

New member
Dzień dobry,

kilka dni temu kupiłem tani większy TV zamiast starożytnej Thoshiby. Głównym celem było pozbycie się kabli - jeden VGA, jeden HDMI, jakiś mini jack do dźwięku (osobno z PC obraz na TV, dźwięk na wzmacniacz), wszystko walające się po podłodze. Do rzeczy :)

Nie działa jak powinno.

TV to: UE55RU7172

1) HDMI:

Połączenie po HDMI działa mocno średnio - przy 4k rwie obraz, zanika dźwięk. Przy przestawieniu na Full HD jest ok więc wnioskuję, że muszę się zaopatrzyć w lepszy kabel zamiast obecnego zwykłego HDMI 1.4. Jak czytam w necie, wystarczy normalny nowy HDMI 2.0 high speed, 10m długości powinno działać - upewnię się tylko tutaj, że dobrze myślę.

10m po to, żeby puścić kabel naokoło a nie przez środek podłogi - rozwiązanie awaryjne jeżeli nie dojdę do ładu z połączeniem bezprzewodowym. Obecnie mam kabel 5m i leży na podłodze gdy chcę podłączyć laptopa a do tego mi służy TV - po prostu tani duży ekran.

2) Wireless

Łączę się w jedyny sposób, który działa, tj w panelu Windowsa klikam połącz -> działa. Obraz przy połączeniu z TV po wifi (?) jest delikatnie mówiąc marny, mało płynny, są artefakty - niezależnie od tego czy używam laptopa, drugiego laptopa lub stacjonarki z drugiego pokoju.
Dla testu przeniosłem TV obok routera, to samo. Połączyłem kablem ethernet zamiast wifi, bez zmian.

Co może być nie tak? Z ciekawości włączyłem speedtest w przeglądarce TV, pobieranie około 30Mb/s podczas gdy obok na lapku ponad 300Mb/s. Obok routera nie sprawdzałem, ale empirycznie bez zmian.

WIDI: z tego co widzę mój laptop i tak nie obsługuje - tzn tak mi oznajmił intel gdy chciałem zainstalować sterowniki.
Zdalny pulpit: Na razie nie udało mi się sprawić, żeby to działało. Przydałby się manual dla debila, im więcej poprzestawiałem wg tego co znalazłem w necie tym mniej wiem i bardziej nie wiem dlaczego się nie łączy :)

Co mogę jeszcze zrobić? Czy w ogóle da się uzyskać normalny (płynny, bez opóźnień i artefaktów) w 4k bezprzewodowo? Może być tylko full HD, różnicy mi to nie zrobi akurat.

Idealnie chciałbym mieć możliwość udostępnienia ekranu z dowolnego kompa łącznie ze stacjonarnym z sąsiedniego pokoju (tak jak teraz, ale bez zacięć itp) + możliwość sterowania z poziomu TV poprzez podłączenie myszy i klawiatury do niego -> żona będzie mogła grać w Simsy odpalone w sąsiednim pokoju :)
 

obuwie

New member
Minęło 60 minut więc nie mogę edytować:

Udało mi się właczyć puplit zdalny na jednym z laptopów. Drugi ma system home, więc nie będzie działało. Na stacjonarce się nie udało, ale i tak na tym jednym laptopie działa to koszmarnie i nadaje się tylko do wyświetlania statycznego obrazu.

Co najbardziej mnie dziwi - udostępnienie obrazu z komórki działa świetnie. Płynnie, można włączyć grę/film i jest ok. Rozdzielczość to tylko 1280x720, ale jakość połączenia w porównaniu do połaczenia z komputerem nieporównywalna.
 
Do góry