Netflix a dźwięk 5.1...

hernanc

Member
Witam


Mam problem z uzyskaniem dźwieku 5.1 z kina. Sprzęt jaki posiadam to:
- TV SONY 55XF7596 (aktualizacja do najnowszego androida)

- amplituner Marantz NR 1402
Wszystko spięte przez HDMI ARC oraz Optyczny.
Gdy włącze netflixa z dźwiękiem oryginalnym, na amplitunerze prawidłowo wykrywa codec Dolby Digital + ale słychać tylko takie jakby przycinanie... Taki objaw jest na HDMI ARC . Natomiast gdy przełącze na optyk, dźwięku w takim przypadku nie ma w ogóle. Gdy przełącze w netflixie dźwiek zwykły w obu połączeniach dźwięk stereo jest. Sprawdzałem już na 3 kablach HDMI i na różnych wejściach w różnych konfiguracjach. Efekt jest zawsze taki sam.... Wydaje mi się że problem jest w TV bo amplituner z bluray czy ps3 wykrywa wszystkie możliwe codeki i gra (dts, dts hd, DD, DD+ itd)
wie ktoś co może być powodem?
 

derley

New member
Witam,
Podepnę się pod temat aby nie robić syfu na forum.
Mój problem jaki mam jest następujący.
TV z Amplitunerem połączone za pomocą HDMI gniazda ARC.
Oglądanie Telewizji bez problemowe, wszystko chodzi jak należy.
W momęcie kiedy uruchomię na TV Netflixa dzwięk zanika ( ampli dekoduje dzwięk i wyświetla Dolby natomiast nie wychodzi na głośniki.
Raz na jakiś czas dzwięk pojawia się na około 1 sek.

TV - LG65SK8100
Ampli - Denon AVR 1300 W
Oba sprzęty ogarniają Dolby Atmos, oraz 4K

Dodam że jak włączę netflixa na PS4 ( podłaczone pod ampli) dzwięk normalnie jest.

Ktoś coś podpowie, doradzi?
 

hernanc

Member
to teraz tylko sie utwierdzam, że to z netflixem jest problem a nie z TV.... Mam TV Sony 55XF7596. Domyślnie netflix w HDR UHD nadaje dźwięk Dolby Digital + i z tym jest coś nie tak (co potwierdza kolega powyżej). Ja zrobiłem to tak, że ustawiłem w TV aby wysyłał Dolby Digital a nie Dolby Digital + i temat mi się rozwiązał (wtedy jest dolby digital zarówno po HDMI ARC jak i optycznym)
Zmienia się to w:
action menu->dźwięk->ustawienia zaawansowane->związane z wejściem

i na samym dole zmienić z Dolby Digital+ na Dolby Digital.
 

Noisy

Member
Teraz ja się podepne pod temat.
Może mi ktoś wytłumaczyć jak zrobić żeby z laptopa z Windows 7 podłączonego pod Onkyo 656 zrobić tak żebym miał dźwięk chociaż 5.1 ? Już mnie trafia szlak z tym stereo, przez jakiś czas miałem dostępne ścieżki 5.1 a teraz znowu tylko 2.0 Dodam iż oglądam przez Mozillę z dodatkiem Netflix co bym mógł mieć obraz FHD. Jest jakaś możliwość aby z kompa mieć wszystko co oferuje Netflix ? Mają ścieżki atmosfera, mam atmosa w pokoju a nie mogę tego ogarnąć :(
 

darekgra

Member
Pamiętajcie że po optycznym można max przesłać tylko DD. DD+ już tylko po HDMI, wynika to z ograniczeń przepustowości.
 

Noisy

Member
Nie jak mi pomogłeś ::p mam całe centrum multimedialne zbudowane u siebie i wszystko po HDMI tak że to nie tu problem a samego kompa i przeglądarki. Szukam rozwiązania w jaki sposób korzystać ze wszystkich możliwości Netflix
 

darekgra

Member
Ja na w10 korzystam z aplikacji Netflix i mam wszystko co oferuje Netflix 4khdr i 5.1. do atmos nie mam sprzętu.
Na w7 kurcze może być ciężko to ogarnąć.
 
Ostatnia edycja:

Noisy

Member
Niestety mam na moim laptopie win 7, nie dawno postawiony cały nowy sytem. Laptop już kilku letni i nie wiem czy sterowniki będą funkcjonować na win 10 :( poczekam może ktoś inny będzie miał wiedzę jak to ugryźć bo wkurza mnie niemożliwość wykorzystania mojego sprzętu.
 

derley

New member
Przerabiałem ten temat,
Musisz zobaczyć w ustawieniach czy po HDMI wychodzi Ci z kompa sygnał 5.1 czy stereo.
Możesz mieć ustawione 2 głośniki.
Jeśli nie masz możliwości przestawienia to szukaj innych sterowników.
Ustawienia masz w "konfiguracja głośników"
 

Noisy

Member
Windows 10 załatwił sprawę, teraz nawet atmos z netflixa działa ;) Bałem się że dziesiątka nie będzie fajnie działać na moim laptopie ale jak na razie jest dobrze.
 

darekgra

Member
10 daje rade... Ja mam drugiego bardzo starego laptopa asusa, ma ponad 10 lat wyszedł na Vista, siódemka działała mi średni wrzuciłem 10 i laptop odżył.
 

14kwas

New member
streming

Witam

Konfiguracja

Philips bez android z Smart i arc

Hdmi arc

Marantz 6012

Dlna jako źródło

Lub Usb



Używając any cast lub innych np bubble czy any connect, allcast i innych dlna na telefon

Np

Streamuje wav dts na tv

Tv po arc do avr.

Jest dts

Również

Stream video z plików mp4, mkv i innych z dts dd dd+ dts-ma i inne testy z różnych źródeł plikowych

Na tv wszystko ok z obrazem

Po arc ok 5.1 na avr

Przez usb wszystkie pliki również ok

Do tego naziemna w DD ok

Kablówka z tunera na wejście hdmi. DD też ok

Problem

stream przez ww androidoww aplikacje z telefon (było ich sporo) na tv

Stream netflix lub YouTube (ścieżki testowe dts i dd)

Zawsze dźwięk w stereo

A i też nie mam ikon DD czy 5.1. Plan standard

Na netflix w telefonie

Na netflix telewizora

I Windowsa 7 w chrome



Proszę o pomoc

Pozdrawiam
 

14kwas

New member
Witam

Konfiguracja

Philips bez android z Smart i arc

Hdmi arc

Marantz 6012

Dlna jako źródło

Lub Usb



Używając any cast lub innych np bubble czy any connect, allcast i innych dlna na telefon

Np

Streamuje wav dts na tv

Tv po arc do avr.

Jest dts

Również

Stream video z plików mp4, mkv i innych z dts dd dd+ dts-ma i inne testy z różnych źródeł plikowych

Na tv wszystko ok z obrazem

Po arc ok 5.1 na avr

Przez usb wszystkie pliki również ok

Do tego naziemna w DD ok

Kablówka z tunera na wejście hdmi. DD też ok

Problem

stream przez ww androidoww aplikacje z telefon (było ich sporo) na tv

Stream netflix lub YouTube (ścieżki testowe dts i dd)

Zawsze dźwięk w stereo

A i też nie mam ikon DD czy 5.1. Plan standard

Na netflix w telefonie

Na netflix telewizora

I Windowsa 7 w chrome



Proszę o pomoc

Pozdrawiam
 
Do góry