Netflix a dźwięk 5.1...

Mikarubo

New member
Witam. Podepnę się pod temat.

Posiadam telewizor LG OLED65B8PLA i mam problem z dźwiękiem po ARC z amplitunerem Pioneer VSX-527-K włączając między innymi Netflix'a.

Połączenia sprzętów wyglądają następująco:
TV ----- (HDMI/ARC) ---- amplituner
XBOX ONE ---- (HDMI) ---- TV

I teraz sytuacja wygląda tak (dźwięk cały czas po ARC puszczony na pioneera):
- kiedy na TV włączam netflix, na dzień dobry w głośnikach słyszę buczenie
- kiedy na TV włączam filmik z sieci po DLNA kodowany DD+ with Dolby Atmos, słyszę buczenie
- kiedy na TV włączam filmik z sieci po DLNA kodowany DTS, dźwięk przestrzenny śmiga aż miło
- kiedy z pendrive podpiętego do TV włączam film z DD+ with Dolby Atmos słyszę buczenie
- kiedy z pendrive podpiętego do TV włączam film z DTS, dźwięk przestrzenny śmiga aż miło
- kiedy na XBOX włączam netflix, 5.1 działa bez problemu
- kiedy na XBOX puszczam film z pendrive/DLNA (bez znaczenia czy DD+ z Atmos czy DTS), 5.1 działa bez problemu

Xbox One nie obsługuje ATMOS, w konfiguracji na sztywno ustawione DTS.
Jeśli zmienię w TV ustawienie ARC z auto na PCM, dźwięk idzie w każdym wariancie, ale niestety nie 5.1

Resetowałem aplituner i TV do ustawień fabrycznych. Niestety nic nie pomaga.
Kiedy kupiłem TV wszystko działało bez problemu, takie samo połączenie, ten sam sposób odtwarzania filmów. Jakiś czas temu robiłem udpate firmware'u w TV. Niestety nie dałbym sobie ręki uciąć, że to się zaczęło dziać bezpośrednio po aktualizacji bo przez jakiś czas nie korzystałem z kina domowego i TV.
Czy jest to możliwe, aby obecny firmware (05.10.10) powodował takie cuda?

A może problem leży po stronie Pioneera który nie obsługuje Dolby Atmos? Tylko dlaczego Netflix z xbox'a działa normalnie, a z TV buczy jak tylko uruchomie aplikację :???:

Kable HDMI są dobrej jakości.

Ktoś jest w stanie podpowiedzieć, w czym może tkwić problem?
 

janunio

New member
Bez reklam
Problem jest z DD+.
Poczytaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dolby_Digital_Plus

Strumienie bitowe E-AC3 nie są wstecznie kompatybilne z wcześniejszymi dekoderami DD i poprzez wyjście S/PDIF i muszą zostać przekształcone do starszego formatu PCM, AC-3 lub DTS.
W NETFLIX trzeba wybrać tor audio inny niż np. ang (oryginalny) bo to właśnie jest DD+ (ATMOS).
Będzie format Dolby Pro Logic II, który pozwala on na zapis w sygnale stereo pełnej ścieżki 5.1 (lewy, centralny, prawy, lewy surround, prawy surround i głośnik niskotonowy subwoofer).
 
Ostatnia edycja:

Umsdost

New member
Brak atmos na netflix

Cześć,

Jestem nowy, więc za wszystkie błędy wynikające z braku znajomości zasad bardzo przepraszam.
Przekopalem juz pół internetu i nie moge znalezc rozwiązania mojego problemu.

Mianowicie w netflixie nie mam do wyboru opcji dzwieku atmos, jedyne co moge wybrac to 5.1

Sprzęt, który posiadam
Telewizor philips 55pus7303 polaczony po hdmi arc z soundbar samsung hw-q70r
Format wyjsciowy dzwieku ustawiony na wielokanalowy.

Czy ktoś ma jakis pomysl co moze byc powodem?

Pozdrawiam
 

Caparzo

New member
Bez reklam
A to nie jest tak, że atmos działa tylko na wybranych sprzętach jak tv oledowe od lg od chyba 2017r czy x box one x, a nie każdy tv a philips to już całkiem. Nawet odtwarzacze jak np mój uhd panasonica nie odtwarza.
Poczytaj na czym można oglądać z atmosem na jakim sprzęcie
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Jestem tak "garstka" urządzeń ma atmosa w netflixie.

"Mianowicie w netflixie nie mam do wyboru opcji dzwieku atmos, jedyne co moge wybrac to 5.1"
To znaczy że twój tv nie obsługuję atmosa w apce netflix, drugi problem to wymieniony arc.
 

kobik1

New member
Multimedia IPS3000 a

Witam,

Mam telewizor Sony 55xe9005 spięty po HDMI ARC z amplitunerem Sony str dn1080. Jak oglądam kablówkę przez dekoder multimedia IPS3000 wszystko gra 5.1. Jak przełączam na Netflix czy YouTube z TV dziwęk się pojawia i za chwilę znika.

Muszę wtedy odłączyć dekoder, który jest spięty przez HDMI z amplitunerem i dzięk się znowu pojawia 5.1.

Zmieniałem na Dolby Digital, szukałem w ustawieniach i nic.

Czy dekoder puszcza jakiś sygnał do amplitunera jak jest wyłączony. Z wcześniejszym amplitunerem też miałem problem a był Harmana.

Bardzo proszę o pomoc.
 

waldekmar

New member
netflix i prime video w atmosie

Witam.
Mam pytanie,czy ktoś mógł by mi doradzić jak to ugryźć,a mianowicie zależy mi na dźwięku z netflixa i prime video w dolby atmos (oczywiście te filmy które nadawają w/w dźwięku) obecnie

uzyskuje w/w dźwięk (tylko z netflixa) poprzez spiętego kompa do ampli (tx-nr747) ,(ale szlag mnie trafia z tym podpinaniem kabla hdmi do kompa) i dźwięk mam w atmosie gorzej z prime video bo tam dźwiek jest pcm 2.0 z kompa do ampli (sprawdzałem tylko przez przeglądarke)co prawda jest tam jakaś apka do ściągnięcia ze sklepu za 45zł ale darmo ją kupować jak nie mam pewności czy prime video wspiera windowsa 10.
Wolał bym mieć jakiś player sieciowy który to ogarnia ale nie wiem czy któryś wspiera prime video i netflixa w dolby atmos.




Klocki które posiadam to Plazma g10e,ampli tx-nr747,oppo203,himedia q5pro,optoma hd26 jak to by miało w czymś pomóc.
Nie wiem czy w dobrym miejscu napisałem,....jak by ktoś się mógł odnieść do mojego postu to bede wdzięczny.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Netflixa z atmosem i amazona masz w apple tv 4k, kolejnej urządzenie które na 90% ma atmosa w amazonie to shield tv zapytaj w watku.
 

Marian.

New member
Witam szanownych. Odkopuję temat DD w Netflix bo od dwóch dni walczę z konfiguracją tv i ampli bez skutecznie. Tv to sharp lc-55cuf8472es, ampli Denon x1000. Sprzęt podłączony przez hdmi Arc. W momencie gdy zmieniam w Netflix dźwięk na 5.1 jest cisza po arc, po optyku gdy podłączę idzie tylko stereo. W TV ustawione wyjście cyfrowe Auto, hdmi Arc włączone a dźwięku w żadnej konfiguracji nie da się uzyskać w DD. Zastanawiam się czy problem nie leży w samym TV który ma dekoder DD plus ale chyba nie potrafi tego przesłać dalej do ampli. Za wszelkie pomysły z góry dziękuję.
 
Do góry