Jak uzyskać 5.1 laptop - projektor - głośniki 5.1

aeroDepeche

New member
Cześć.
Wasza wiedza okazała się nieoceniona kiedy przyszło do wyboru projektora. Czytałem wszystko co pojawiało się na portalu nt. Interesujących mnie sprzętów. Nie pisałem na forum bo wszystko już było.
Natomiast dzisiaj mierzę się z innym wyzwaniem.
Posiadam wszystko co teoretycznie powinno wystarczyć do odsłuchiwania filmów w 5.1, niestety brakuje spoiwa między urządzeniami i nie wiem jakiego.
Posiadam:
projektor Epson 5650 2x hdmi, 1 x audio out mini jack
Laptop Acer Aspire V 15 nitro (VN7-572G-53J9) posiadający jedno wyjście mini jack
Głośniki: stare LCPower LC-30Y4 posiadające wejścia Cinch:
1 x aux (R i L)
3 x 5.1 (FR i FL ; SR i SL ; Sub i Cen).

No i pytanie: jak to zrobić by słuchać PRZESTRZENNEGO 5.1 skoro mam takie możliwości?

Obecnie grają wszystkie głośniki ponieważ na pilocie do zestawu audio mam opcję wyboru wszystkich sześciu kanałów, mimo że sygnał wpada po aux (tak to dzisiaj jest podłączone).

Kiedyś, w dawnych czasach kiedy korzystało się jeszcze z komp. stacjonarnych miałem tam kartę 5.1 i wszystko hulalo pięknie, niestety w erze laptopów mam do dyspozycji tylko stereo.
Proszę Was o pomoc.
Dzięki.


EDIT: Ważna rzecz, o której zapomniałem:

Przy połączeniu laptop - głośniki pojawia się irytujące opóźnienie obrazu (tzn. Dzwięk przebiega szybciej do głośników niż jest generowany obraz z projektora), dlatego obecnie podłączyłem mini jacka do projektora z którego wszystko biegnie do głośników (wtedy obraz - dzwięk jest ok).
Domyślam się przez to, że urządzenie którego szukam musiałoby jakoś rozwiązać i ten problem.
 
Ostatnia edycja:

bramowicz1

Member
Bez reklam
Temat wałkowany. Teoretycznie jeśli w laptopie nie ma karty obsługującej dźwięku przestrzennego to nie jest to możliwe.

Można spróbować:

http://https://www.codecguide.com/

Przy instalacji wybór niestandardowy, wyjście 5. lub 7.1 i połączenie po HDMI.
Jak to działa nie sprawdzałem, jednak takie porady znaleźć się da np. na Elektrodzie.

A praktycznie to kupujesz zewnętrzną kartę z dźwiękiem przestrzennym do laptopa na USB i po kłopocie.
 
Do góry