Trzestrzenie w kolumnach na Dolby Digital

mswiniuch

New member
Trzeszczenie w kolumnach na Dolby Digital

Witam
Mam od dawna ten sam problem i w końcu muszę poprosić o pomoc.
Przy oglądaniu filmów z dźwiękiem Dolby Digital czasem gdy (tak mi się wydaje) mają być bardzo niskie tony słychać takie buczenie, trzeszczenie, charczenie - trudno to nazwać. To samo się dzieje jak poszczam ten film z Kodi czy z VLC i z różnych urządzeń - telewizor, MiBox, RPi, laptop. Amplituner to już dość leciwy Yamaha RX-V361 z kolumnami Prism Audio Emerald HT-300 w konfiguracji 5.0.
Dźwięk z urządzeń puszczam przez passtrough. Subwoofer mam ustawiony na emulację przez kolumny przednie, zmieniałem crossover w obie strony i żadnych zmian. Jak przełączę dźwięk na stereo w ampli to już słychać normalnie.
Nie mam skąd pożyczyć innego amplitunera czy kolumn żeby przetestować bo wydaje mi się że to wina sprzętu. Kolumny wyrabiają na dużych głośnościach nawet na muzyce do testowania basów a tutaj nawet jak gra bardzo cichutko to efekt ten sam. Widać że to raczej ampli coś wypuszcza nie tak.
Miał ktoś taki przypadek lub zna rozwiązanie?
 
Ostatnia edycja:

mswiniuch

New member
Dzięki za uwagę - poprawiłem :)
Prawie we wszystkich filmach z DD / AC3. Przy przejściu z 2.0 do Pro Logic ani czystym DTS to nie występuje. Tylko wtedy gdy amplituner podaje źródło dźwięku Dolby Digital.
 
Ostatnia edycja:
Do góry