zależność między kodemai sprzętowymi a tymi w urządzeniu odbiorczym.

gracx02

New member
Witam nie wiem czy dobrze to sformułowałem, podam może kilka konkretnych przypadków o które mi chodzi z góry dziękuję za pomoc

1.Zestaw głośników który nie dekoduje DTS niie ma takiego oznaczenia po podłączeniu pod dajmy na to zewnętrzną kartę dźwiękową np sound blaster x-fi hd odczyta i 'puści' prawidłowo dźwięk DTS?

2.dla równowagi w przypadku odwrotnym podpinamy np.laptop z słabą zintegrowaną kartą dźwiękową np. pod logitechy z906 które same w sobie dekodują DTS czy uzyskamy prawidłowy DTS czy to jednak źródło wysyłające sygnał ( laptop ) bedzie dyktował warunki ?

3. telewizor który nie jest oznaczony HDR lub jest ozaczony HDR 10 ale już nie DOLBY ATMOS czy można w tym wypadku uzyskać jakoś obraz HDR podpinając np odtwarzacz blue-ray który znakowany jest dolby atmos ? tutaj to samo pytanie co jeśli np.telwizor jest znakowany HDR lecz nasz odtwarzacz nie ? jak ustalić czy to odtwarzacz czy telewizor będzie dekodował?

przymierzam się do zmiany tv oraz projektora na 4k hdr ale można oszaleć poprzez te patenty hdr hdr 10 + atmos i coś tam jeszce jest nie chciałbym w przyszłości sie wkurzać że mój sprzęt nie dekoduje danego filmu itd tak samo wybieranie telewizora takiego który dekoduje wszystko też mnie nie satysfakcjonuje gdyż na chwilę obecną jedynie lg robi take modele.

z góry bardzo dziękuje za pomoc.

pozdrawiam
 
Do góry